Vytáčí vás vrzání či drhnutí dveří? Vyřešte to nadobro

Vytáčí vás vrzání či drhnutí dveří? Vyřešte to nadobro Zdroj: Shutterstock

Jeden z nejhorších zvuků, který se může v domácnosti objevit, je vrzání dveří. Tohle vrzání se rázem stane nevhodné, když se snažíte v noci tiše a nepozorovaně proklouznout, jenže právě tento nesnesitelný zvuk vás rázem prozradí.

Někteří lidé však drhnutí či vrzání dveří neřeší a po čase si na něj zvyknou. Ovšem není nic jednoduššího, než se tohoto trýznivého zvuku zbavit a užívat si otevírání dveří tak, jak má být. Odstranění těchto nežádoucích zvuků vám zabere jen pár minut a ušetří vám to spoustu zbytečných nervů.

Drhnutí dveří

Drhnutí dveří se zpravidla objeví, když pod dveře umístíte koberec nebo když dojde k nerovnosti podlahy. Vyřešit se to dá však velmi snadno, a to pořízením distančních kroužků či podložek, které jsou běžně dostupné v železářství. Jednoduše dveře vysaďte z pantu a kroužky či podložky nasaďte dle návodu na čepy pantů.

Jestliže však vaše dveře drhnou z důvodu, že jsou na jedné straně svěšené, vyzkoušejte přešroubovat panty. Pokud ani to nepomůže, důkladně dveře prohlídněte, a jestliže je problém v nerovnosti dveří, budete muset dveře zbrousit či seříznout.

Zdroj: Shutterstock

Vrzání dveří

Pokud je tohle váš problém, vezměte si obyčejný kuchyňský olej a panty promažte. Pomoci by vám měla i tuha z tužky, kterou nanesete na styčnou plochu pantu. Tím se zabrání drhnutí kovových částí a vrzání rázem zmizí.

Jestliže je však vrzání opravdu intenzivní a ani olej nepomáhá, vyzkoušejte vazelínu či speciální pastu na mazání kovových ploch, která je dostupná v obchodech pro řemeslníky.

Máte i vy nějaký osvědčení trik, který vám pomohl se drhnoucích a vrzajících dveří zbavit? Podělte se s námi o něj v komentářích níže! 

Autor:
Publikováno: 22. 7. 2022 10:08 Nahlásit obsah