Kategorie Přírodní repelent

Článek
Obáváte se klíšťat, ale nechcete použít chemické repelenty? Vyzkoušejte tyto přírodní
Obáváte se klíšťat, ale nechcete použít chemické repelenty? Vyzkoušejte tyto přírodní Jak je všem jistě známo, výskyt klíšťat se rok od roku jen zvyšuje a riziko onemocnění je tedy čím dál vyšší. Bohužel už dávno neplatí, že bychom se měli klíšťat obávat jen při letních dovolených anebo v lese. Klíště můžeme potkat téměř kdekoliv, kde je tráva, z toho důvodu je nutné se před těmito nebezpečnými parazity účinně chránit.
Článek
Nejúčinnější přírodní repelenty proti klíšťatům: Hřebíček naložený do Alpy nebo bylinkový pudr
Nejúčinnější přírodní repelenty proti klíšťatům: Hřebíček naložený do Alpy nebo bylinkový pudr Klíšťata na nás útočí zejména během letních měsíců. Nemusíte se procházet jenom po lese, klíště si vás snadno najde také u vás na zahradě. Jelikož víme, že nejlepší obranou proti závažným chorobám, které klíšťata přenášejí, je prevence, velkým pomocníkem vám bude zejména účinný repelent. Co si jej vyrobit z domácích surovin na čistě přírodní bázi?
Článek
Bobkový list jako přírodní repelent: Ochrání vás před dotěrným hmyzem i hmyzími škůdci
Bobkový list jako přírodní repelent: Ochrání vás před dotěrným hmyzem i hmyzími škůdci Na bobkový list nedali dopustit už staří Řekové a Římané. Tento zelený zázrak, který přicestoval ze Středomoří i do našich zeměpisných šířek, známe především jako kuchyňské koření. Bobkový list však má také další schopnosti. Během letních měsíců jistě oceníte, že dokáže dokonale odpudit většinu druhů létajícího a lezoucího hmyzu.