Bobkový list jako přírodní repelent: Ochrání vás před dotěrným hmyzem i hmyzími škůdci

Bobkový list jako přírodní repelent: Ochrání vás před dotěrným hmyzem i hmyzími škůdci Zdroj: Shutterstock.com

Na bobkový list nedali dopustit už staří Řekové a Římané. Tento zelený zázrak, který přicestoval ze Středomoří i do našich zeměpisných šířek, známe především jako kuchyňské koření. Bobkový list však má také další schopnosti. Během letních měsíců jistě oceníte, že dokáže dokonale odpudit většinu druhů létajícího a lezoucího hmyzu.

Bobkový list účinkuje proti hmyzu lépe než drahé repelenty

Vavřín neboli bobkový list je keř, který běžně roste ve středomořské oblasti. Již před několika tisíciletími si lidé všimli toho, že tato aromatická rostlina vyniká pozoruhodnými schopnostmi. Nejde pouze o hotový zázrak pro lidské fyzické a psychické zdraví. Bobkový list vás může zvlášť během léta ochránit takřka před veškerým dotěrným hmyzem.

Bobkový list používejte v čerstvé či sušené formě. Pokud ale máte možnost, kupte si vavřínový keřík. Můžete jej pěstovat v květináči venku před vchodem, krásný je také jako pokojová rostlina. V každém případě bobkový list účinkuje mnohem lépe jak drahé repelenty.

Zdroj: Shutterstock.com

Jak se zbavit hmyzu pomocí bobkového listu? Jde to rychle a jednoduše

Jak se tedy pomocí vavřínu neboli bobkového listu dotěrného hmyzu zbavit? Prozradíme vám jednoduchý způsob, který je podle nás geniální. Do každého rohu pokojů ve vašem domě či bytě umístěte sušený bobkový list. Nezapomeňte ani na potravinové skříně. Tímto způsobem se zbavíte především lezoucího hmyzu a potravinových molů.

Sehnali jste kromě sušeného bobkového listu také rostlý vavřínový keř? Pak ještě lépe. Vavřínový keř pěstujte doma na parapetu nebo v květináči venku před vchodem. V tomto případě budete mít jistotu, že do vašeho domu vlétne minimum dotěrného hmyzu. Rostlý bobkový list totiž působí jako přirozený odpuzovač komárů, much a dalšího létajícího hmyzu.

Zdroj: Shutterstock.com

Tip pro teplé přímořské oblasti

Pokud žijete v teplejších oblastech, vysaďte si z vavřínu před domem také živý plot. Lidé, kteří tak udělali, tvrdí, že v jeho blízkosti se vyskytuje minimum klíšťat. Aby vám však vavřín venku rostl, venkovní teploty nesmí nikdy klesnout pod 15 stupňů Celsia. Z toho důvodu je celoroční pěstování bobkového listu pod širým nebem vhodné spíš pro jižní přímořské oblasti.

Proč bobkový list působí jako přírodní repelent

V listech, ale i kůře vavřínového keře najdete velmi aromatické silice, které mají toxické účinky na většinu druhů lezoucího a létajícího hmyzu. Díky tomu můžete s pomocí bobkového listu přirozeným způsobem bojovat proti dotěrnému hmyzu i hmyzím škůdcům.

Osvědčilo se vám používání bobkového listu proti hmyzu? Prozraďte nám své zkušenosti do komentářů.

Autor:
Publikováno: 10. 7. 2019 14:00 Nahlásit obsah