Kategorie Komáři

Článek
Není štípnutí jako štípnutí: Naučte se mezi sebou rozlišit hmyzí štípance, ale i bodnutí a kousnutí
Není štípnutí jako štípnutí: Naučte se mezi sebou rozlišit hmyzí štípance, ale i bodnutí a kousnutí V letních měsících se stáváme středobodem pro obtížný hmyz. Útočí na nás nejen komáři, ale i ovádi a mravenci. Často nás kousnou také pavouci a pobodá vosa nebo včela. Umíte ovšem mezi sebou štípance, bodnutí či kousnutí od hmyzu rozlišit? Je to důležité pro to, abyste je dokázali správně ošetřit.
Článek
Bobkový list jako přírodní repelent: Ochrání vás před dotěrným hmyzem i hmyzími škůdci
Bobkový list jako přírodní repelent: Ochrání vás před dotěrným hmyzem i hmyzími škůdci Na bobkový list nedali dopustit už staří Řekové a Římané. Tento zelený zázrak, který přicestoval ze Středomoří i do našich zeměpisných šířek, známe především jako kuchyňské koření. Bobkový list však má také další schopnosti. Během letních měsíců jistě oceníte, že dokáže dokonale odpudit většinu druhů létajícího a lezoucího hmyzu.
Článek
Víte, proč někoho koušou komáři více než druhé? Tady je vysvětlení samotných vědců!
Víte, proč někoho koušou komáři více než druhé? Tady je vysvětlení samotných vědců! V letních měsících se bohužel musíme potýkat s komáry, kteří umějí být opravdu velmi otravní a ještě více otravné a nepříjemné je jejich štípnutí. Ovšem na některé z nás komáři útočí pravidelně a jiným se naprosto vyhýbají. Proč tomu tak je?
Článek
Jak se efektivně zbavit škrábání po štípnutí od komára? Těchto 8 triků funguje perfektně!
Jak se efektivně zbavit škrábání po štípnutí od komára? Těchto 8 triků funguje perfektně! S nástupem teplého počasí se musíme opět potýkat s nejrůznějším hmyzem, který nás při spaní i při večerním posezení venku otravuje. Ovšem co je ještě otravnější, jsou štípance od komárů, které opravdu nepříjemně svědí. My pro vás však máme 5 triků, díky kterým se tohoto svědění rychle a jednoduše zbavíte.