Kategorie Klíšťata

Článek
Přípravek, který vás účinně ochrání před klíšťaty. Nedejte jim šanci
Přípravek, který vás účinně ochrání před klíšťaty. Nedejte jim šanci S příchodem jara se častěji vydáváme za klidem do přírody, jenže občas se nám může stát, že si z takovéhoto výletu přineseme s sebou domů nezvaného hosta v podobě klíštěte. Na tom by jistě nic nebylo, kdyby nebyly přenašečem opravdu vážných onemocnění. Jak se tedy proti nim chránit?
Článek
Muchničky: Parazit, který napadá člověka i vašeho domácího mazlíčka
Muchničky: Parazit, který napadá člověka i vašeho domácího mazlíčka Když se vašemu domácímu mazlíčkovi na kůži udělá sebemenší flíček, zkoušeli jste hledat na internetu, co by to mohlo být? Často se tito zděšení páníčci dočítají opravdu strašlivé věci. Ovšem ne proto, že by byl internet plný falešných zpráv, ale proto, že když má člověk strach, má tendenci hledat věci, které jeho obavy ještě zesílí.
Článek
Obáváte se klíšťat, ale nechcete použít chemické repelenty? Vyzkoušejte tyto přírodní
Obáváte se klíšťat, ale nechcete použít chemické repelenty? Vyzkoušejte tyto přírodní Jak je všem jistě známo, výskyt klíšťat se rok od roku jen zvyšuje a riziko onemocnění je tedy čím dál vyšší. Bohužel už dávno neplatí, že bychom se měli klíšťat obávat jen při letních dovolených anebo v lese. Klíště můžeme potkat téměř kdekoliv, kde je tráva, z toho důvodu je nutné se před těmito nebezpečnými parazity účinně chránit.
Článek
Nové druhy klíšťat potkáte i v Česku. Majitelé psů by si měli dát pozor hlavně na pijáka lužního
Nové druhy klíšťat potkáte i v Česku. Majitelé psů by si měli dát pozor hlavně na pijáka lužního Klíšťová sezona dosahuje každým rokem svého vrcholu v letních měsících. Šance, že se k vám přisaje samička klíštěte obecného, je momentálně velmi vysoká. Kromě klíštěte obecného však parazitologové na našem území zaznamenali také nové druhy klíšťat. Patří mezi ně zejména piják lužní. Jak jej poznáte?
Článek
Jak se zbavit klíšťat na zahradě bez použití chemie: Mějte krátce zastřižený trávník a vytvořte nárazníkové plochy
Jak se zbavit klíšťat na zahradě bez použití chemie: Mějte krátce zastřižený trávník a vytvořte nárazníkové plochy Nemusíte chodit pouze na procházku do přírody, aby se na vás přisálo klíště. Tento drobný parazit, který je přenašečem několika nebezpečných nemocí, si na vás může počíhat i na vaší zahradě. Abyste toto nebezpečí minimalizovali, zkuste klíšťata ze své zahrady vypudit pomocí několika triků. A to bez použití chemie.
Článek
Klíšťata jsou opět aktivní. Odpuďte je účinnými domácími repelenty
Klíšťata jsou opět aktivní. Odpuďte je účinnými domácími repelenty Nemusíte chodit na procházku do přírody, stačí, když se projdete po zahradě. Z pobytu pod širým nebem si můžete odnést nemilou památku v podobě přisátého klíštěte. Tento parazit bývá přenašečem vážných onemocnění, proto byste se před ním měli chránit. Kromě chemických přípravků proti nim skvěle fungují domácí repelenty. Jak si je připravit?