Zemřela babička z animovaného filmu Coco od Pixaru. Mexičanka María Salud Ramírez Caballero se dožila 109 let

Zemřela babička z animovaného filmu Coco od Pixaru. Mexičanka María Salud Ramírez Caballero se dožila 109 let Zdroj: Profimedia

Animovaný film Coco od filmové společnosti Pixar si získal srdce dětí i dospělých. V tomto snímku z roku 2017, který ctí mexické tradice a byl nominován na Oscara, je stěžejní postavou babička Coco. Tvůrce filmu přitom inspirovala skutečná babička, Mexičanka María Salud Ramírez Caballero, která v neděli 16. října 2022 bohužel zemřela ve 109 letech.

Fanoušky animovaných filmů od studia Pixar zasáhla velmi smutná zpráva. V neděli 16. října 2022 v Mexiku zemřela María Salud Ramírez Caballero, která se dožila požehnaného věku 109 let. 

Tato žena byla celý svůj život oddaná svému rodnému městu Santa Fe de la Laguna, které se nachází ve státě Michoacán v západním Mexiku, a to nejdůležitější v životě pro ni bylo blaho její rodiny. Právě proto posloužila jako inspirace pro studio Pixar, které podle Máriy vytvořilo babičku Coco v animovaném filmu Coco z roku 2017.

Animovaný film Coco, který milují děti i dospělí z celého světa, je příběhem malého mexického chlapce Miguela, který se chce stát navzdory odporu své rodiny hudebníkem. Antipatie Miguelovy rodiny k hudbě vychází ze starého rodinného traumatu, který si pamatuje pouze matriarcha rodu, babička Coco.

Společnost Pixar nikdy veřejně nepotvrdila, že by María Salud Ramírez Caballero byla skutečnou inspirací pro postavu babičky Coco. Rodina zemřelé mexické babičky však poukázala na to, že pracovníci Pixaru určitou dobu pobývali v místě bydliště Maríy a dokonce tuto oblast detailně fotografovali. Navíc spousta filmových fanoušků věří tomu, že právě María Salud Ramírez Caballero byla skutečnou předlohou milované filmové babičky.

“Hluboce lituji smrti doni Maríy Salud Ramírez Caballero, “Mamá Coco”, neúnavné ženy a příkladu života, která byla inspirací pro tuto světově známou milovanou postavu. Modlím se za její klid i za to, aby její rodina našla smíření,” napsal na Twitteru ministr cestovního ruchu mexického státu Michoacán Roberto Monroy.

Zdroj: Nypost.com, Magazin.aktualne.cz
Autor:
Publikováno: 19. 10. 2022 10:22 Nahlásit obsah