Květináč ve tvaru lidských rukou: Originální zahradní dekorace vyrobená s pomocí starých rukavic

Květináč ve tvaru lidských rukou: Originální zahradní dekorace vyrobená s pomocí starých rukavic Zdroj: Home-dzine.co.za

Milujete zahrádkaření a máte zároveň tvořivého ducha? Jestli přemýšlíte nad tím, čím letos svou zahrádku nebo skalku oživíte, máme pro vás jeden jednoduchý, ale velmi originální tip. Vytvořte si květináč ve tvaru lidských dlaní, do kterého můžete zasadit třeba netřesky. K jeho výrobě budete potřebovat hlavně staré gumové rukavice a cement.

Výroba květináče krok za krokem

Cementový květináč ve tvaru lidských dlaní, osázený sukulenty a mechem, může být ozdobou i vaší zahrady. Na jeho výrobu si připravte cement, vodu, 2 kusy gumových rukavic, kolíčky na prádlo (nebo klipy) a střední plastovou misku. Jakým způsobem byste měli postupovat?

Zdroj: Pinterest.com 1. Smíchejte do hladka vodu s cementem. Výsledná směs nesmí být ani příliš hustá, ani příliš tekutá. Pokuste se o kašovitou konzistenci.

2. Vezměte si gumové rukavice a vyklepejte z nich přebytečný vzduch. Zabráníte tak vzniku vzduchových bublin při schnutí květináče.

3. Do každé z rukavic pomalu nalijte cement. Cement se musí dostat od prstů až k zápěstí.

4. Naplněnou rukavici na jejím konci pevně zamotejte a uzavřete ji kolíčky na prádlo, nebo ještě lépe dlouhým plastovým klipem.

Zdroj: Home-dzine.co.za 5. Obě rukavice dejte do misky. Naaranžujte je do prohnutého tvaru tak, aby společně vytvářely prohlubeň.

6. Nechte cement zaschnout přes noc. Následující den gumové rukavice lehce odstraňte. Pomozte si při tom klidně žiletkou.

Květináč ve tvaru lidských dlaní: Jak jej naaranžovat?

Výroba květináče ve tvaru lidských rukou je opravdu snadná. Velmi důležité ovšem je, jak jej naaranžujete. Najděte mu místo třeba ve své skalce. Do dlaní vsypte substrát a zasaďte do něj vhodné rostliny. Vyberte si ty z nich, kterým stačí pouze minimální množství půdy, neboť mají drobné kořeny. Ideální jsou v tomto případě sukulenty a mech.

Zdroj: Pinterest.com Tip: Květináč ve tvaru lidských rukou můžete kromě sukulentů a mechu oživit také drobnými oblázky a mušlemi.

Jak vyrobit originální květináč s využitím starých gumových rukavic, vám prozradí také následující video. Jak se vám tento nápad líbí? Pustíte se do něj?

Autor:
Publikováno: 2. 4. 2019 10:00 Nahlásit obsah