Optická iluze: Jakou barvu mají hrušky na obrázku?

Optická iluze: Jakou barvu mají hrušky na obrázku? Zdroj: Shutterstock

Milujete optické iluze? Tentokrát pro vás máme opravdovou lahůdku, která vám doslova zamotá hlavu. Podívejte se na obrázek dvou hrušek mezi černými a bílými pruhy a pokuste se vyřešit, jakou mají hrušky na obrázku barvu.

Obrázek dvou zelených hrušek mezi vodorovnými černobílými proužky dokáže zamotat hlavu i těm, kteří jsou v řešení optických iluzí skutečně zběhlí. Vaším úkolem je, abyste identifikovali přesný odstín hrušek na obrázku.

Zdroj: Lenstore Zdá se vám, že jedna hruška je světle zelená a druhá tmavě zelená? Tyto plody na obrázku jsou si ve skutečnosti mnohem podobnější, než si váš mozek myslí!

Pokud totiž odstraníte proužky a hrušky postavíte vedle sebe, zjistíte, že jsou navlas stejné a že mají také zcela shodný odstín zelené. 

Zdroj: Lenstore

Zajímá vás, proč si nás mozek myslí, že jedna hruška je světlejší a druhá tmavší? Byli jste vystaveni optickému klamu, který pracuje s mechanismem iluze jasu. 

Pokud umístíte dva stejné objekty na pruhovaném nebo odstupňovaném pozadí, každý z nich se vám bude zdát jiný. Jestliže toto pozadí odstraníte nebo si jej následně odmyslíte, zjistíte, že tyto dva objekty jsou naprosto identické.

Zdroj: Lenstore.co.uk, Thesun.co.uk
Autor:
Publikováno: 31. 8. 2022 07:08 Nahlásit obsah