Kategorie Optický klam

Článek
Toužíte po vyšší postavě? Pomozte si optikou
Toužíte po vyšší postavě? Pomozte si optikou Pokud také patříte mezi ty, které moc nevyrostly, nezoufejte. Máme pro vás několik dobrých triků, jak tento nepatrný nedostatek opticky vylepšit.
Článek
Optická iluze, která vám zamotá hlavu: Kolik koní vidíte na obrázku?
Optická iluze, která vám zamotá hlavu: Kolik koní vidíte na obrázku? Milujete optické iluze? V tom případě pro vás máme opravdovou lahůdku, která vám zamotá hlavu. Podívejte se na obrázek a dejte se do počítání. Kolik koní vidíte na obrázku?
Článek
Optická iluze: Jakou barvu mají hrušky na obrázku?
Optická iluze: Jakou barvu mají hrušky na obrázku? Milujete optické iluze? Tentokrát pro vás máme opravdovou lahůdku, která vám doslova zamotá hlavu. Podívejte se na obrázek dvou hrušek mezi černými a bílými pruhy a pokuste se vyřešit, jakou mají hrušky na obrázku barvu.
Článek
Bizarní optická iluze psí hlavy mate internet: Má pes na fotce opravdu useknutou hlavu?
Bizarní optická iluze psí hlavy mate internet: Má pes na fotce opravdu useknutou hlavu? Na sociálních sítích se v současné době jako lavina šíří zvláštní fotka psí hlavy na betonové podlaze. Jde o bizarní optickou iluzi, která mate internet. Podívejte se na fotku roztomilého pejska blíže. Je pes na snímku opravdu bez hlavy, anebo je tato fotka obestřena jiným tajemstvím?
Článek
Vidíte modrou, nebo zelenou barvu? Svou odpovědí zjistíte, jak vám funguje mozek
Vidíte modrou, nebo zelenou barvu? Svou odpovědí zjistíte, jak vám funguje mozek Myslíte si, že barva na obrázku je modrá, nebo zelená? Právě tuto otázku položila jednomu tisíci účastníků experimentu britská společnost Optical Express, která chtěla zjistit, jak se u lidí liší vnímání barev. Výsledek experimentu vás velmi překvapí.
Článek
Která úsečka na obrázku je delší a která kratší? Správně odpoví málokdo
Která úsečka na obrázku je delší a která kratší? Správně odpoví málokdo Rádi řešíte zapeklité hádanky? V tom případě nám odpovězte, která úsečka na obrázku je delší a která zase kratší. Že jsme vás zmátli? Seznamte se s Müller-Lyerovou iluzí!
Článek
Optická iluze, která vás dostane: Zdá se vám, že se řádky naklánějí? Je to omyl!
Optická iluze, která vás dostane: Zdá se vám, že se řádky naklánějí? Je to omyl! Pro milovníky optických iluzí jsme si připravili opravdovou lahůdku. Jde o optickou iluzi Cafe Wall, kterou vytvořila umělkyně Viktorie Skye. Podívejte se na obrázek a odpovězte na zásadní otázku: Jsou tmavě modré řádky rovné, nebo se naklánějí?
Článek
Optická hádanka z roku 1888 dokáže stále zamotat hlavu. Vidíte na obrázku mladou, nebo starou ženu?
Optická hádanka z roku 1888 dokáže stále zamotat hlavu. Vidíte na obrázku mladou, nebo starou ženu? Milujete optické hádanky a iluze? Tentokrát pro vás máme jeden z nejstarších optických klamů, který pochází z roku 1888 a který poprvé vyšel na německé pohlednici. Schválně si tento nejednoznačný obrázek prohlédněte a odpovězte, co na něm vidíte. Mnohé to o vás řekne.
Článek
Pozorujte 30 sekund černou tečku, vše ostatní kolem zmizí. Troxlerův efekt ukazuje, jak neuvěřitelně funguje náš mozek
Pozorujte 30 sekund černou tečku, vše ostatní kolem zmizí. Troxlerův efekt ukazuje, jak neuvěřitelně funguje náš mozek Náš mozek pracuje neuvěřitelným způsobem. Tuto skutečnost dokazuje i velmi zvláštní optická iluze zvaná Troxlerův efekt. Když budete pozorovat třicet sekund černou tečku na obrázku, všechny tvary a barvy kolem ní zmizí. Jak je to možné?
(2) Načíst více