Bizarní optická iluze psí hlavy mate internet: Má pes na fotce opravdu useknutou hlavu?

Bizarní optická iluze psí hlavy mate internet: Má pes na fotce opravdu useknutou hlavu? Zdroj: nathanddfd1234 | Reddit.com

Na sociálních sítích se v současné době jako lavina šíří zvláštní fotka psí hlavy na betonové podlaze. Jde o bizarní optickou iluzi, která mate internet. Podívejte se na fotku roztomilého pejska blíže. Je pes na snímku opravdu bez hlavy, anebo je tato fotka obestřena jiným tajemstvím?

Chovatel Nathan Sievers z amerického Baltimoru sdílel na sociální síti Reddit fotku svého čtyřnohého mazlíčka. To ale netušil, jaký poprask tím vyvolá.

Američan se chtěl pochlubit svým dvouletým psem jménem Bleuregard Q. Kazoo, který je křížencem huskyho a zlatého retrívra. Na Redditu proto zveřejnil fotku, kterou pořídil na jedné z vycházek.

Zdroj: nathanddfd1234 | Reddit.com Nathan Sievers na vzniklém snímku neviděl nic zvláštního, ostatní lidi ovšem pořádně zmátl. Nedokázali si totiž vysvětlit, proč je na fotce pes “s useknutou hlavou”, která leží na betonové podlaze.

Když se na fotku křížence huskyho a zlatého retrívra podíváte blíže, dokážete tuto bizarní optickou iluzi psí hlavy racionálně vysvětlit? Pokud ne, odpověď pro vás má sám Nathan Sievers.

“Tento snímek vznikl náhodou. Já vím, že to zní neuvěřitelně, ale fotku jsem pořídil v momentě, když si můj pes lehl hlavou na betonový obrubník,” vysvětlil chovatel, jak optický klam se psí hlavou vznikl.
Zdroj: Ladbible.com, Reddit.com
Autor:
Publikováno: 11. 7. 2022 10:12 Nahlásit obsah