Kategorie Optická hádanka

Článek
Bizarní optická iluze psí hlavy mate internet: Má pes na fotce opravdu useknutou hlavu?
Bizarní optická iluze psí hlavy mate internet: Má pes na fotce opravdu useknutou hlavu? Na sociálních sítích se v současné době jako lavina šíří zvláštní fotka psí hlavy na betonové podlaze. Jde o bizarní optickou iluzi, která mate internet. Podívejte se na fotku roztomilého pejska blíže. Je pes na snímku opravdu bez hlavy, anebo je tato fotka obestřena jiným tajemstvím?
Článek
Vidíte modrou, nebo zelenou barvu? Svou odpovědí zjistíte, jak vám funguje mozek
Vidíte modrou, nebo zelenou barvu? Svou odpovědí zjistíte, jak vám funguje mozek Myslíte si, že barva na obrázku je modrá, nebo zelená? Právě tuto otázku položila jednomu tisíci účastníků experimentu britská společnost Optical Express, která chtěla zjistit, jak se u lidí liší vnímání barev. Výsledek experimentu vás velmi překvapí.
Článek
Optická hádanka z roku 1888 dokáže stále zamotat hlavu. Vidíte na obrázku mladou, nebo starou ženu?
Optická hádanka z roku 1888 dokáže stále zamotat hlavu. Vidíte na obrázku mladou, nebo starou ženu? Milujete optické hádanky a iluze? Tentokrát pro vás máme jeden z nejstarších optických klamů, který pochází z roku 1888 a který poprvé vyšel na německé pohlednici. Schválně si tento nejednoznačný obrázek prohlédněte a odpovězte, co na něm vidíte. Mnohé to o vás řekne.
Článek
Najdete na fotce schovanou kočku? Tato optická hádanka vám dá pěkně zabrat
Najdete na fotce schovanou kočku? Tato optická hádanka vám dá pěkně zabrat Podívejte se na fotku obývací stěny a procvičte si své mozkové závity. Co je vaším úkolem? Najít na fotce schovanou kočku. Pokud patříte k chovatelům těchto čtyřnohých stvoření a víte, co mají kočky rády, bude to pro vás jistě hračka. Jestliže jsou pro vás kočky španělskou vesnicí, řešení této optické hádanky vám naopak zabere dlouhé minuty.
Článek
Optická hádanka, která rozděluje internet: Proč má holčička půl těla a kde se nachází?
Optická hádanka, která rozděluje internet: Proč má holčička půl těla a kde se nachází? Sociálními sítěmi se v současnosti šíří snímek holčičky, o kterém lidé bouřlivě diskutují. Spousta z nich se totiž nedokáže shodnout na tom, kde se dívka nachází. Podívejte se na fotku a pořádně zapojte své mozkové závity. Dokážete tuto optickou hádanku správně vyluštit?
Článek
Optická hádanka: Najdete na obrázku druhou ženu? Většina lidí pohoří
Optická hádanka: Najdete na obrázku druhou ženu? Většina lidí pohoří Řešíte rádi náročné hádanky? Udělejte si mozkovou rozcvičku a vydejte se s námi do světa optických klamů a iluzí. Dobře se podívejte na následující fotografii se stojící ženou. Zkuste na fotce najít také druhou ženu. Pořádně se při řešení této optické hádanky soustřeďte, většina lidí ji totiž nerozklíčuje.
Článek
Optická hádanka, ve které dost lidí pohořelo: Najdete na fotce schovaného psa?
Optická hádanka, ve které dost lidí pohořelo: Najdete na fotce schovaného psa? Prohlédněte si pozorně fotku parku a zjistěte, jak bystrý máte zrak. Vaším úkolem je najít psa, který se může skrývat v trávě, pod stromy nebo poblíž cestičky. Opravdu jej nevidíte, ať už se snažíte sebevíc? Tato optická hádanka má opravdu snadné řešení, na které však na první pohled nemusíte přijít.