Kategorie Optická iluze

Článek
Optická iluze, která vám zamotá hlavu: Kolik koní vidíte na obrázku?
Optická iluze, která vám zamotá hlavu: Kolik koní vidíte na obrázku? Milujete optické iluze? V tom případě pro vás máme opravdovou lahůdku, která vám zamotá hlavu. Podívejte se na obrázek a dejte se do počítání. Kolik koní vidíte na obrázku?
Článek
Kolik barev vidíte na obrázku? Tato optická iluze vám pořádně zamotá hlavu
Kolik barev vidíte na obrázku? Tato optická iluze vám pořádně zamotá hlavu Pro milovníky optických iluzí jsme si připravili opravdovou lahůdku. Prohlédněte si obrázek a pokuste se odpovědět, kolik barev na něm vidíte. Tato optická iluze je opravdu matoucí a rozděluje internet. Tak schválně, jakého čísla jste se dopočítali?
Článek
Optická iluze: Jakou barvu mají hrušky na obrázku?
Optická iluze: Jakou barvu mají hrušky na obrázku? Milujete optické iluze? Tentokrát pro vás máme opravdovou lahůdku, která vám doslova zamotá hlavu. Podívejte se na obrázek dvou hrušek mezi černými a bílými pruhy a pokuste se vyřešit, jakou mají hrušky na obrázku barvu.
Článek
Bizarní optická iluze psí hlavy mate internet: Má pes na fotce opravdu useknutou hlavu?
Bizarní optická iluze psí hlavy mate internet: Má pes na fotce opravdu useknutou hlavu? Na sociálních sítích se v současné době jako lavina šíří zvláštní fotka psí hlavy na betonové podlaze. Jde o bizarní optickou iluzi, která mate internet. Podívejte se na fotku roztomilého pejska blíže. Je pes na snímku opravdu bez hlavy, anebo je tato fotka obestřena jiným tajemstvím?
Článek
Která úsečka na obrázku je delší a která kratší? Správně odpoví málokdo
Která úsečka na obrázku je delší a která kratší? Správně odpoví málokdo Rádi řešíte zapeklité hádanky? V tom případě nám odpovězte, která úsečka na obrázku je delší a která zase kratší. Že jsme vás zmátli? Seznamte se s Müller-Lyerovou iluzí!
Článek
Optická iluze, která vás dostane: Zdá se vám, že se řádky naklánějí? Je to omyl!
Optická iluze, která vás dostane: Zdá se vám, že se řádky naklánějí? Je to omyl! Pro milovníky optických iluzí jsme si připravili opravdovou lahůdku. Jde o optickou iluzi Cafe Wall, kterou vytvořila umělkyně Viktorie Skye. Podívejte se na obrázek a odpovězte na zásadní otázku: Jsou tmavě modré řádky rovné, nebo se naklánějí?
Článek
Optická hádanka, která rozděluje internet: Proč má holčička půl těla a kde se nachází?
Optická hádanka, která rozděluje internet: Proč má holčička půl těla a kde se nachází? Sociálními sítěmi se v současnosti šíří snímek holčičky, o kterém lidé bouřlivě diskutují. Spousta z nich se totiž nedokáže shodnout na tom, kde se dívka nachází. Podívejte se na fotku a pořádně zapojte své mozkové závity. Dokážete tuto optickou hádanku správně vyluštit?
Článek
Optická hádanka: Najdete na obrázku druhou ženu? Většina lidí pohoří
Optická hádanka: Najdete na obrázku druhou ženu? Většina lidí pohoří Řešíte rádi náročné hádanky? Udělejte si mozkovou rozcvičku a vydejte se s námi do světa optických klamů a iluzí. Dobře se podívejte na následující fotografii se stojící ženou. Zkuste na fotce najít také druhou ženu. Pořádně se při řešení této optické hádanky soustřeďte, většina lidí ji totiž nerozklíčuje.
Článek
Optická hádanka, ve které dost lidí pohořelo: Najdete na fotce schovaného psa?
Optická hádanka, ve které dost lidí pohořelo: Najdete na fotce schovaného psa? Prohlédněte si pozorně fotku parku a zjistěte, jak bystrý máte zrak. Vaším úkolem je najít psa, který se může skrývat v trávě, pod stromy nebo poblíž cestičky. Opravdu jej nevidíte, ať už se snažíte sebevíc? Tato optická hádanka má opravdu snadné řešení, na které však na první pohled nemusíte přijít.
(1) Načíst více