Toužíte po vyšší postavě? Pomozte si optikou

Toužíte po vyšší postavě? Pomozte si optikou Zdroj: Shutterstock

Pokud také patříte mezi ty, které moc nevyrostly, nezoufejte. Máme pro vás několik dobrých triků, jak tento nepatrný nedostatek opticky vylepšit.

Doplňky a oblečení

Kalhoty s vysokým pasem

Zapomeňte na bokovky, ty ze svého šatníku vyřaďte. Velmi rafinovaný je trik s kalhotami s vysokým pasem, do kterých je zastrčená halenka, košile nebo top. Nohy se vám rázem budou zdát neskutečně dlouhé, a když k tomu přidáte ještě boty na podpatku, výsledek je ohromující.

Kalhoty do zvonu

Móda kalhot se mění každým rokem. Počkejte si, až zase budou trendy a bez obav si je oblékněte. Nezapomeňte, že nejdůležitější je, aby kalhoty vévodily vašemu outfitu. Takže košile, trička či halenky zastrčit a kalhoty nechat pořádně vyniknout.

Sukně s vysokým pasem

Nebojte se experimentovat. Sukně s vysokým pasem vám prodlouží nohy a podpatky jen dokončí, co příroda trochu zanedbala. Navíc sukně s vysokým pasem jsou ležérní i prudce elegantní, takže vám poslouží za každé situace.  

Zdroj: Shutterstock Dlouhé sukně a dlouhé šaty

Dlouhá sukně nebo maxi šaty, které se dotýkají špiček vašich prstů na nohách, to je to pravé. Klidně zvolte pastelové barvy, materiály které vyhovují vašemu vkusu a nezapomeňte na boty na klínku. Neuvěříte, jak budete šik.

Výstřihy do véčka

Prodloužením vaší šíje zároveň prodloužíte vaše tělo a k tomu vám pomůže výstřih na triku, halence nebo topu ve tvaru “V”. Ostatní výstřihy spíše tělo zkracují. Čím bude výstřih rafinovanější, tím lépe.  

Kabelka   

Velká kabelka je sice praktická, ale pro naše účely zcela nevhodná. Nejenom, že nám opticky rozšiřuje boky a pas, ale hlavně zmenšuje. Raději volte menší a méně nápadné provedení.

Svislé doplňky

Nezapomeňte na svislé doplňky jako třeba dlouhé náhrdelníky, korálky, náušnice, sukně, šaty s rozparkem a podobně.

Sladění barev vašeho oblečení

Snažte se, aby barvy vašeho oblečení byly ve stejném barevném odstínu. Tím opticky prodloužíte vaši postavu o několik centimetrů.

Čeho se vyvarovat

Rozhodně nenoste volné oblečení, které má vertikální proužky, ty vás bohužel jen rozšíří, nikoliv prodlouží. Tak tudy cesta opravdu nevede.

Zdroj: Shutterstock Jakou obuv zvolit, aby se vaše výška zvýraznila

Stejná barva obuvi a kalhot  

Takto zvolená kombinace vám umožní prodloužit nohy a tím vypadat vyšší. Pokud si obléknete kraťasy či krátkou sukni, tak raději volte boty tělové barvy.

Klínek je kouzelník

Boty s vnitřním klínkem jsou opravdu kouzelné, protože nikdo nepozná, že ho vlastně máte. Můžete jej měnit podle toho, jak vysoká zrovna chcete být.  

Otevřená špička

Čím méně nohy zakrýváte, tím lépe. Boty, které mají pásky kolem kotníků a plnou špičku vám nohy opticky zkracují.

Účes a hlavně držení těla dělají divy

Není nad vhodně zvolený účes. Krátké, nebo středně dlouhé vlasy s kratší ofinkou jsou tím, co vám dodá pár centimetrů navíc. Jestli se nechcete vzdát  vašich dlouhých vlasů bez ofiny, nevadí, protože v tomto případě zvolte vlasy vyčesané nahoru, třeba do uzlu, ohonu, drdolu nebo použijte skřipec do vlasů. Tím odhalíte váš dlouhý krk a výsledkem budou centimetry navíc.  

Nesmíme ani zapomínat na správné držení těla. Nikdy se nehrbte a nesklánějte hlavu, snažte se chodit vzpřímeně pěkně s hlavou vzhůru. Tím vám nejenom stoupne sebevědomí, ale také budete vyšší. Vždy ale zůstaňte sami sebou a pamatujte si, že “co je malé, to je milé”.

Autor:
Publikováno: 13. 6. 2023 10:55 Nahlásit obsah