Kategorie Rakousko

Článek
Místo koronaviru jí lékaři diagnostikovali chřipku. Erika žijící v Rakousku zjistila, že je nakažená, nestandardním způsobem
Místo koronaviru jí lékaři diagnostikovali chřipku. Erika žijící v Rakousku zjistila, že je nakažená, nestandardním způsobem 22letá Erika, která pochází ze Slovenska, žije a pracuje v Rakousku. Svou domovinu navštěvuje jednou za dva měsíce. Když se 3. března vrátila z týdenního pobytu na Slovensku zpátky do Rakouska, neměla žádné zdravotní problémy. Její zdravotní stav se zhoršil za pár dní, kdy ucítila slabost a měla zvýšenou teplotu.
Článek
Kde se naladit na Vánoce? Tipy na adventní trhy bez davů
Kde se naladit na Vánoce? Tipy na adventní trhy bez davů Na vánoční trhy míří Češi nejraději do Drážďan či do Vídně, kde mají velkou tradici. První trhy se zde konaly už v roce 1294. Své kouzlo má však i Paříž či Krakov. Nechte se okouzlit magickou vánoční atmosférou plnou světel, voňavého svařeného vína a místních specialit v poklidné sváteční atmosféře.
Článek
Rakousko: Divokou soutěskou až ke Klammsee
Rakousko: Divokou soutěskou až ke Klammsee Asi dva kilometry od centra rakouského Kaprunu, vyhlášeného lyžařského střediska, se nachází úzká průrva mezi skalami, jejímiž útrobami se divoce žene mocná říčka. Koryto soutěsky Sigmund Thun Klamm před 14 tisíci lety vymlela voda, která si razila svou cestu z ledovce směrem do údolí.
Článek
Rakousko: S výhledem na třítisícovky
Rakousko: S výhledem na třítisícovky Pinzgauer Spaziergang, rakouská horská hřebenovka, patří k nejikoničtějším stezkám v zemi a turistům nabízí nepřeberné množství výhledů na alpké giganty, z nichž většina dosahuje nadmořské výšky nad 3000 metrů. Klikatící se stezku hory lemují od Zell am See až do konečné zastávky v Saalbachu.
Článek
Rakousko: Serpentinami až ke Grossglockneru
Rakousko: Serpentinami až ke Grossglockneru Ikonická silnice s přízviskem geniálního díla rakouského stavitelství se při své délce necelých 50 kilometrů šplhá 36 serpentinami, ve kterých se i otrlejším povahám snadno zatočí hlava, do závratné výšky 2 504 metrů nad mořem. O tom, že se nacházíme ve velké nadmořské výšce, nás hned při první zastávce přesvědčí chladné počasí.
Článek
Rakousko: Za burácejícím vodopádem
Rakousko: Za burácejícím vodopádem Ozdobou stejnojmenné vesničky ležící v rakouském národním parku Vysoké Taury se stal Krimmelský vodopád, který se střemhlav vrhá do údolí z výšky 380 metrů, díky níž se řadí mezi jedny z nejvyšších vodopádů v Evropě.…
Článek
Rakousko: Vodopád v Gollingu
Rakousko: Vodopád v Gollingu Za divokými přírodními krásami není třeba cestovat tisíce kilometrů daleko. Úplně postačí překročit naše jižní hranice a ocitnete se v kraji malebných horských scenérií a hučících vodopádů. Naše kroky povedou do regionu Solnohradska, kde se nedaleko vesničky Golling nachází stejnojmenné vodní divadlo.
Článek
Vánoční trhy ve Vídni
Vánoční trhy ve Vídni Jedním z nejlepších období k návštěvě Vídně je období adventu, kdy je celé centrum krásně nazdobené a nachází se v něm na několika místech vánoční trhy. Ovšem můžeme to říci i opačně: jedním z nejlepších míst, kam můžete vyrazit v době adventu na vánoční trhy, je Vídeň…
Článek
Salzburg: Město, které proslavil Mozart
Salzburg: Město, které proslavil Mozart Nedaleko hranic s Německem na řece Salzach najdete rakouské město Salzburg, které je po Vídni, Gratzu a Linzi čtvrtým největším městem Rakouska. Toto proslulé rodiště geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta se mimo jiné…
(3) Načíst více