Zázračná lichořeřišnice: Pomáhá i tam, kde antibiotika nefungují

Zázračná lichořeřišnice: Pomáhá i tam, kde antibiotika nefungují Zdroj: Shutterstock.com

Spousta z nás pěstuje lichořeřišnici pouze jako okrasnou květinu. Tato rostlina s oranžovo žlutými kvítky však neslouží pouze k dekorativním účelům. Pro naše zdraví v sobě ukrývá obrovský potenciál. Lichořeřišnice si dokáže poradit zejména v boji proti bakteriím a virům. Že je účinná dokazuje i fakt, že je mnohdy silnější než klasická antibiotika.

Blahodárné účinky lichořeřišnice znali už jihoameričtí indiáni

V posledních letech se o účincích lichořeřišnice mluví stále častěji. Tato jednoletá rostlina původem z jižní Ameriky vám totiž dokáže pomoci od různého typu onemocnění. Účinná je v případě lehčích nemocí, její sílu využijete i tehdy, pokud bojujete se závažnějšími onemocněními způsobenými bakteriemi e-coli, stafylokoky nebo streptokoky.

Lidé si lichořeřišnici v současnosti chválí jako nejúčinnější přírodní antibiotikum. O jejích blahodárných účincích na lidské zdraví ostatně věděli i peruánští indiáni, kteří lichořeřišnici používali výhradně v čerstvém stavu. Začerstva je totiž lichořeřišnice nejúčinnější.

Zdroj: Shutterstock.com

Lichořeřišnice má protizánětlivé i antibiotické vlastnosti

Lichořeřišnice se do Evropy dostala po Kolumbovských výpravách. Sloužila ovšem spíš jako okrasná rostlina, lidé ji jako léčivou bylinku začali objevovat až v průběhu dalších století. V současné době se lichořeřišnice těší velké oblibě, protože má prokazatelné protizánětlivé a antibiotické vlastnosti. A to zejména díky obsaženým flavonoidům, hořčičné silici, luteinu a vitaminu C.

Víte, že? Lichořeřišnici můžete užívat bez rozdílu věku. Navíc je bezpečná také pro děti a těhotné a kojící ženy.

Ve kterých případech vám lichořeřišnice pomůže?

  • při zánětech horních dýchacích cest
  • při zánětech dutin
  • při zánětech průdušek
  • při rýmě, nachlazení, bolestech v krku a při onemocnění chřipkou nebo angínou
  • při zánětech močových cest a ledvin
  • při gynekologických problémech
  • při nákaze e-coli nebo salmonelou
  • při nákaze stafylokokem
  • při nákaze streptokokem
  • při snížené imunitě

Řada lidí sílu lichořeřišnice podceňuje, sami na sobě ale poznáte, že tato nenápadná bylinka je velmi účinná. Lichořeřišnici navíc můžete kombinovat s antibiotiky, podpoří tak jejich účinek.

Zdroj: Shutterstock.com

Lichořeřišnice pomáhá při onemocněních, na která jsou antibiotika krátká

Lichořeřišnice je velmi účinná v boji proti všem 46 kmenům stafylokoka. Dokonce pomáhá při nákaze obávaným zlatým stafylokokem, který je rezistentní (odolný) i vůči opravdu silným antibiotikům. Síla lichořeřišnice tak dává lidem nakaženým zlatým stafylokokem naději na úspěšné vyléčení.

Používejte květy i nať

Pro alternativní léčbu využijete nať i květy lichořeřišnice. Čerstvou lichořeřišnici můžete „chroustat“ jen tak, připravit si z ní čaj anebo ji přidat do zeleninového salátu. Abyste sílu čerstvé lichořeřišnice využili i v průběhu roku, vyrobte si z ní lihovou tinkturu.

Autor:
Publikováno: 7. 8. 2019 14:00 Nahlásit obsah