„Návštěvy, nehrňte se hned do porodnice a nechte maminky vydechnout“, apeluje ve svém virálním příspěvku bloggerka Katie Bowman

„Návštěvy, nehrňte se hned do porodnice a nechte maminky vydechnout“, apeluje ve svém virálním příspěvku bloggerka Katie Bowman Zdroj: Shutterstock.com

Když žena porodí, nepřeje si nic jiného než klid a odpočinek. Rodina a přátelé, kteří spěchají do porodnice, aby si poprvé prohlédli narozené miminko, však málokdy myslí na pocity rodiček. „Jsme vyčerpané z porodu. Dejte nám čas na zotavenou a do porodnice se hned nehrňte,“ vzkazuje ve svém virálním příspěvku bloggerka Katie Bowman.

Jedna návštěva za druhou: Je to v pořádku?

Babičky, dědečkové, strýčci, tetičky, bratranci, sestřenice a celá řada přátel. Když v porodnici přivedete na svět miminko, všichni z nich se nemohou dočkat, až jej poprvé spatří. A tak se v nemocničním pokoji, kde se svým novorozeňátkem ležíte, často netrhnou dveře a musíte vítat jednu návštěvu za druhou.

Právě tento rozšířený nešvar nedávno kritizovala australská bloggerka a trojnásobná maminka Katie Bowman. Vadí jí, že rodinní příslušníci i přátelé často neberou ohledy na fyzický i psychický stav čerstvé maminky. Neuvědomují si mnohdy, že tato žena, která právě porodila, si nepřeje nic jiného než klid, odpočinek, spánek a sžívání se se svým miminkem.

Zdroj: Facebook.com | Living My Family Life

Bloggerka v příspěvku upozorňuje na pocity novopečených maminek

Katie Bowman začátkem letošního prosince zveřejnila na své facebookové stránce Living My Family Life fotku sama sebe, kterak měla čerstvě po porodu svého nejstaršího dítěte. Pod fotku připsala ostrý vzkaz adresovaný rodině i přátelům všech žen, které zrovna porodily.

„Tak toto jsem já 24 hodin po porodu. Nevím, kdo mě fotil. Ale když se na mě podíváte, asi budete vědět, jak se cítím. Jeden nebo dva dny. Je to příliš mnoho? Nechte novopečenou maminku, aby se vyrovnala s tím, že z jejího těla vyšla nová bytost,“ apeluje Katie na všechny, aby maminku prvních 24 hodin po porodu nechali zcela vydechnout a také si zvyknout na její novou roli. „Dejte jí jeden nebo dva dny, aby se konečně vysprchovala a umyla pot a krev ze svého těla. Jeden až dva dny, aby se vyrovnala se svými bolestivými prsy a naučila se kojit. Jeden nebo dva dny, aby se alespoň trochu vyspala, protože je naprosto vyčerpaná,“ upozorňuje dále australská bloggerka a maminka v jednom.

Zdroj: Shutterstock.com Návštěva novorozeňátka není právo, ale privilegium

Že Katie Bowman uhodila hřebíček do hlavičky, dokazuje fakt, že její příspěvek se bezprostředně po uveřejnění začal šířit Facebookem jako lavina. Do dnešní doby má takřka sto tisíc sdílení. Souhlasí s ním zejména ženy, které už mají za sebou porod a které jenom stěží skousávaly velmi časté návštěvy bezprostředně po porodu v nemocničním pokoji.

„Rodina a přátelé by si měli uvědomit, že není jejich právo navštívit miminko bezprostředně po narození. Je to naopak pouze jejich privilegium. Nechte proto novopečené maminky, aby se po porodu nejprve vzpamatovaly a nemějte jim za zlé, když vám řeknou, ať je v porodnici nenavštěvujete,“ dodává Katie Bowman.

Autor:
Publikováno: 16. 12. 2019 15:03 Nahlásit obsah