Januhairy 2020: Ženy předvádějí neoholené nohy a podpaží na sociálních sítích, zároveň tím apelují na ochranu přírody

Januhairy 2020: Ženy předvádějí neoholené nohy a podpaží na sociálních sítích, zároveň tím apelují na ochranu přírody Zdroj: Instagram.com | Januhairy

Muži mají v listopadu svůj Movember, ženy se zase v lednu zapojují do charitativní výzvy Januhairy. Tato akce je nabádá k tomu, aby po celý jeden měsíc odložily holítko a zůstaly tak, jak je příroda stvořila. Že je tato výzva populární, dokazují mnohé snímky na sociálních sítích. Už jste se také zapojila?

Leden jako měsíc bez holení

Také ženy mají svůj měsíc bez holení, kterým je Januhairy. Tuto výzvu v roce 2019 vymyslela britská dívka Laura Jackson, která už měla dost uměle vytvořeného ideálu krásy, jímž je hladké ženské tělo. V rámci Januhairy Laura všechny ženy a dívky veřejně vyzvala k tomu, aby po celý měsíc zapomněly na holítka či epilátory a nechaly vyniknout své přirozenosti.

„Naše společnost stále dělá, jako kdyby chloupky na ženě vůbec neexistovaly. A když jsou přeci jenom vidět, všeobecné mínění je považuje za něco neatraktivního a nechutného,“ říká otevřeně Laura Jackson.

Výzvou Januhairy 2020 to žije hlavně na Instagramu

Když mají muži v listopadu svůj Movember, proč by ženy nemohly mít v průběhu roku také jeden měsíc bez holení? Právě tuto otázku si Laura Jackson položila v roce 2019 a posléze se pustila do realizace svého nápadu. Její myšlenka se evidentně ujala, v současnosti se tak do Januhairy zapojují ženy prakticky z celého světa.

O této skutečnosti se můžete přesvědčit i na Instagramu, kde se stovky žen aktuálně chlubí svýma chlupatýma nohama nebo podpažím. Aby byly snáze dohledatelné, ke svým snímkům připojují hashtag #januhairy2020 nebo pouze #januhairy.

Výtěžek z akce jde na ochranu přírody a klimatu

Januhairy však není pouze obyčejnou výzvou, v rámci níž mají ženy po celý leden zapomenout na holení. Jde o charitativní akci, jejíž výtěžek posílá Laura Jackson každoročně vybrané dobročinné organizaci. V roce 2020 bude výtěžek z Januhairy směřovat k organizaci TreeSisters, která se zabývá ochranou přírody a bojuje proti změnám zemského klimatu.

„V letošním ročníku Januhairy posíláme peníze organizaci TreeSisters, která se snaží obnovovat přírodu na naší planetě a která bojuje proti klimatickým změnám. Pro nás, pro ženy jde o velmi blízké téma, se kterým plně souzníme. Je pro nás důležité chránit prostředí, ve kterém žijeme,“ uvádí Laura Jackson v oficiálním prohlášení k Januhairy 2020.

Ženy se přitom k této charitativní výzvě mohou připojit nejen zveřejněním své fotky na sociálních sítích s připojeným hashtagem #januhairy2020 či #januhairy, čímž se o akci Januhairy veřejně podělí i s ostatními. Mohou následně přispět také finančním darem právě organizaci TreeSisters. O tom, jak při darování určitého obnosu postupovat, se dozvědí přímo na oficiálních webových stránkách kampaně.

Autor:
Publikováno: 17. 1. 2020 11:29 Nahlásit obsah