Kategorie Zábava

Článek
Částečné zatmění Slunce 25. října 2022: Úžasnou podívanou sledujte v době mezi 11:12 a 13:23
Částečné zatmění Slunce 25. října 2022: Úžasnou podívanou sledujte v době mezi 11:12 a 13:23 V úterý 25. října 2022 máte možnost na obloze vidět jedinečnou podívanou. Nad územím Česka totiž dojde k částečnému zatmění Slunce. Abyste tento jedinečný úkaz nepropásli, vzhlédněte k nebi kolem poledne. A to přesně v době mezi 11:12 a 13:23.
Článek
Padající hvězdy 2022 můžete sledovat i v říjnu. Meteorický roj Orionidy si užijete 21. a 22. října
Padající hvězdy 2022 můžete sledovat i v říjnu. Meteorický roj Orionidy si užijete 21. a 22. října Sledujete rádi padající hvězdy? V tom případě se připravte na pátek 21. října a sobotu 22. října 2022, kdy bude nejaktivnější meteorický roj Orionidy. V tyto dny můžete napočítat až desítky meteorů za hodinu. A když si budete něco přát, možná se vám to splní.
Článek
Kolik barev vidíte na obrázku? Tato optická iluze vám pořádně zamotá hlavu
Kolik barev vidíte na obrázku? Tato optická iluze vám pořádně zamotá hlavu Pro milovníky optických iluzí jsme si připravili opravdovou lahůdku. Prohlédněte si obrázek a pokuste se odpovědět, kolik barev na něm vidíte. Tato optická iluze je opravdu matoucí a rozděluje internet. Tak schválně, jakého čísla jste se dopočítali?
Článek
Ryzec smrkový patří k nejchutnějším houbám. Poznáte jej podle oranžového mléka a připravíte si z něj spoustu receptů
Ryzec smrkový patří k nejchutnějším houbám. Poznáte jej podle oranžového mléka a připravíte si z něj spoustu receptů Ryzec smrkový, který najdete v lesích až do listopadu, se řadí k opomíjeným houbám, které sbírá jenom málokdo. Přitom jde o houbovou delikatesu, jejíž chuť je neskutečná. Prozradíme vám, jak ryzec smrkový poznáte, jaké recepty si z něj připravíte a také jak jej můžete zpracovat na zimu.
Článek
Největší houba v ČR: Je houbařské štěstí, když ji najdete i jednou za život
Největší houba v ČR: Je houbařské štěstí, když ji najdete i jednou za život Víte, jaká je největší houba v ČR? Napovíme vám, že jde o druh jedlé houby, jejíž chuť mnozí přirovnávají ke kombinaci eidamu a žampionu. Navíc najít největší houbu Česka i jednou za život je velkým houbařským štěstím. Že stále neznáte odpověď? Jde o vatovce obrovského, jehož plodnice mohou vážit až 20 kilogramů.
(286) Načíst více