Výška 2 metry, váha 156 kilo. Jak vypadají ti největší psi světa?

Výška 2 metry, váha 156 kilo. Jak vypadají ti největší psi světa? Zdroj: Shutterstock

Pes je nejlepším přítelem člověka. Někdy nám ale tihle čtyřnozí miláčci dokážou pěkně přerůst přes hlavu – a to doslova. Když se největší dánská doga postaví na zadní, je vysoká více než 2 metry! V 90. letech zas žil anglický mastif, který vážil úctyhodných 156 kilo. Pojďte se podívat, jak vypadají největší psi světa.

Když se podíváme dále do historie, zjistíme, že obří psí plemena se objevovala už před více než 2000 lety. Byla obdivována pro svou sílu a majestátnost, která dodávala kupříkladu římským válečníkům na vážnosti.

I dnes jsou tito psi nesmírně oblíbení a zpravidla se stávají pro své okolí atrakcí. Přesto je však nutné říci, že takového psa by si měli pořídit pouze lidé, kteří mají dostatek času a energie se tak velkému zvířeti věnovat a zajistit mu dobré prostředí pro život.

A ačkoliv mohou tyto obří rasy působit na první pohled nebezpečně a agresivně, většina majitelů se shoduje v tom, že jsou to „něžní obři“, kteří se rádi tulí a mazlí stejně jako kdekterý „gaučáček“.

Mezi největší psí plemena se řadí dánské a německé dogy, pitbulové, irští vlkodavové a anglický mastif. Většina z nich při vztyčení na zadní atakuje výšku 2 metrů a stokilová hmotnost u nich není výjimkou. Zajímá vás, jak tito největší psi vypadají? Podívejte se na naše video, které jsme pro vás připravili.

Autor:
Publikováno: 23. 8. 2023 11:13 Nahlásit obsah