Kategorie Zdravý životní styl

Článek
Zpráva, kterou chce slyšet každý závislák: Pití kávy prodlužuje život
Zpráva, kterou chce slyšet každý závislák: Pití kávy prodlužuje život Patříte ke kávovým maniakům a dopřáváte si alespoň tři šálky tohoto tmavého lahodného nápoje denně? Ač vás mnozí přesvědčují o tom, že byste měli svou závislost omezit, nejnovější věděcké studie jsou na vaší straně: Pití kávy prodlužuje život, a to až o několik let! Tak proč si nedopřát další šálek?
Článek
Vyber si a můžeš jí(s)t - konec s nezdravými rychlovkami k obědu
Vyber si a můžeš jí(s)t - konec s nezdravými rychlovkami k obědu Znáte to - potřebujete odevzdat report, sedíte v čekárně u lékaře nebo jdete vyzvednout balík na poštu. Ke všem těmto činnostem potřebujeme trošku času z našeho dne a většina z nás k tomu obětuje obědovou pauzu. Místo vyváženého a zdravého jídla pak sáhneme po bagetě se smaženým kuřetem nebo zamíříme do proslulého fast foodu. S tím je teď konec!
Článek
Nastal čas k posílení imunity: Známe pár jednoduchých triků, jak na to
Nastal čas k posílení imunity: Známe pár jednoduchých triků, jak na to Na obzoru jsou nekonečné dny plné podzimních plískanic a mrazivých zim. Proto momentálně nastává ten správný čas, abyste si posílili imunitu. Budete tak dostatečně odolní před náporem bacilů, který na vás během následujících chladných měsíců zaútočí. Svou imunitu můžete pravidelně trénovat a posilovat třeba následujícími způsoby.
Článek
Alternativy kravského mléka: Které jsou nejlepší pro vaše zdraví?
Alternativy kravského mléka: Které jsou nejlepší pro vaše zdraví? Na kravském mléku jsme odrostli snad všichni. Toto mléko živočišného původu je jasnou volbou pro většinu z nás. Co když jsme ale změnili své osobní preference, musíme dodržovat dietní omezení, nebo jsme zjistili, že trpíme alergií na laktózu? Pak tu jsou alternativy v podobě mlék rostlinného původu, které našemu tělu dodají všechny potřebné živiny.
Článek
"PIZZApocalypsa": Experiment s nezdravým stravováním a dobrou fyzičkou
"PIZZApocalypsa": Experiment s nezdravým stravováním a dobrou fyzičkou Naprostá většina odborníků na výživu vám řekne, že pokud chcete zhubnout, měli byste v prvé řadě přestat chodit do podniků s rychlým občerstvením. To Brian Northrup se jejich rady nedržel. Naopak chtěl vyzkoušet, co s jeho tělem udělá, když bude každý den jíst pizzu. Tuto bizarní "dietu" držel celý jeden rok. Rozhodně vás překvapí, jak dopadl!
Článek
Zarážející zjištění: Vaše zdraví mohou poškodit i bezpečné plasty s označením BPA free
Zarážející zjištění: Vaše zdraví mohou poškodit i bezpečné plasty s označením BPA free O bisfenolu A (BPA), který se používá k výrobě běžných druhů plastů, už asi všichni víme, že má negativní dopady na naše zdraví. Studie ukázaly, že může být spouštěčem rakoviny a srdečních vad a také může ohrozit vývoj plodu. Ačkoli výrobci plastů přestali BPA používat, náhražka této látky v bezpečných plastech vám však může uškodit obdobně.
Článek
Matka dvou dětí se svou pílí dostala až na polovinu své váhy: Svým životním příběhem chce inspirovat ostatní
Matka dvou dětí se svou pílí dostala až na polovinu své váhy: Svým životním příběhem chce inspirovat ostatní Dvojnásobná americká maminka Sara Cloutier by mohla být inspirací pro každou z nás. Svou novou životní etapu započala po narození svého druhého potomka, kdy jí ručička na váze ukázala neuvěřitelných 136 kilogramů. Nyní je Saře 36 let, váží polovinu své původní hmotnosti a je instruktorkou fitness. A navíc, svým příběhem chce motivovat i ostatní.
Článek
Zbožňujete večery při svíčkách? Toxické výpary vám mohou uškodit podobně jako cigarety
Zbožňujete večery při svíčkách? Toxické výpary vám mohou uškodit podobně jako cigarety Není nic romantičtějšího, než si večer s partnerem dát dobré vínko a k tomu zapálit třeba vonnou svíčku. Jenže, věděli jste, že se při spalování mohou ze svíček uvolňovat toxické látky? Večer při svíčkách vám tak může uškodit podobně, jako byste cíleně vdechovali cigaretový kouř. A pokud si přesto chcete svíčku zapálit, hledejte raději alternativu.
Článek
Chlapec jedl 17 let pouze kuřecí nugety a hranolky: Po terapii si konečně vychutnává i jiná jídla
Chlapec jedl 17 let pouze kuřecí nugety a hranolky: Po terapii si konečně vychutnává i jiná jídla Asi byste o něm řekli, že je to rozmazlený fracek. Od svých čtyř let jedl víceméně pouze smažené kuřecí nugety a hranolky. Teď je Ryanovi Howarthovi 21 let a po dlouhých 17 letech má konečně radost z "normálního" jídla a nových chutí. Podle lékařů totiž trpí selektivní poruchou přijmu potravy, ze které se dostává až díky speciální terapii.
(125) Načíst více