Kategorie Zdravý životní styl

Článek
Co nedělat po ránu? Vyhněte se těmto věcem a budete mnohem produktivnější
Co nedělat po ránu? Vyhněte se těmto věcem a budete mnohem produktivnější Je ráno. Po zazvonění budíku vás čeká zase další nový den, který strávíte ve škole nebo v práci. Chcete-li jej zužitkovat opravdu na maximum a mít večer radost z dobře odvedené práce, můžete pro to něco udělat hned zrána. Abyste nový den prožili skutečně produktivně a vytěžili z něj co nejvíc, rozhodně ráno nedělejte následující činnosti.
Článek
Trik na oddálení menstruace: Opravdu funguje pití vody s citronem?
Trik na oddálení menstruace: Opravdu funguje pití vody s citronem? Citron a menstruace. Jak to vůbec jde dohromady? Jestli se každý měsíc trápíte silnou menstruací, anebo chcete krvácení kvůli dovolené na několik dnů odsunout, pijte pravidelně vodu s citronovou šťávou. Jen sama na sobě poznáte, zda tento léty osvědčený fígl našich babiček opravdu funguje, nebo ne.
Článek
Pozitivní myšlení i teď na podzim. Zaženete splíny a budete zdravější
Pozitivní myšlení i teď na podzim. Zaženete splíny a budete zdravější Právě teď, když na nás sedají listopadové chmury a máme převážně "blbou náladu", měli bychom naši mysl začít krmit něčím pozitivním. Právě pozitivní myšlení má něco do sebe: Říká se, že optimisté žijí déle a jsou zdravější. Tak proč to nezkusit? Úsměv na tváři a jasnou mysl vám pomůžou vykouzlit následující techniky pozitivního myšlení!
Článek
Konvičkování: Toto alternativní řešení vás zbaví ucpaného nosu a zkrátí průběh rýmy
Konvičkování: Toto alternativní řešení vás zbaví ucpaného nosu a zkrátí průběh rýmy Ucpaný nos nemusíte při chřipce či rýmě léčit pouze klasickými kapkami. Chcete-li propláchnout nosní sliznici, dejte na alternativní řešení a vyzkoušejte metodu konvičkování. Proplachování nosu konvičkou naplněnou roztokem vody a soli má stejný účinek jako nosní kapky. Tato metoda je ale šetrnější k našemu zdraví a navíc na ní nevzniká závislost.
Článek
Pleťte, háčkujte, vyšívejte! Je to dobré pro vaše psychické i fyzické zdraví
Pleťte, háčkujte, vyšívejte! Je to dobré pro vaše psychické i fyzické zdraví Pletení, háčkování, vyšívání a další ruční práce nejsou rozhodně jenom pro babičky. Všechny tyto činnosti, které se systematicky opakují a prostřednictvím kterých za námi vzniká skutečný výsledek, totiž blahodárně působí na naše psychické i fyzické zdraví. Prostě v dnešní době nehmatatelného online světa je to pro nás doslova zázrak!
Článek
Zažijte ráno jako u babičky a dejte si meltovou kávu! Zavzpomínáte si na dětství a uděláte něco i pro své zdraví
Zažijte ráno jako u babičky a dejte si meltovou kávu! Zavzpomínáte si na dětství a uděláte něco i pro své zdraví Pamatujete si na to, jak vám o prázdninách dělala babička každé ráno k snídani bílou kávu a k tomu naservírovala loupáček? I když je to moc dávno, taková rána byste si měli dopřávat neustále. Melta je totiž doslova zázrak pro naše zdraví. I když byla v minulosti považována za levnější náhražku kávy, dnes je symbolem zdravého životního stylu!
Článek
Probiotika jako módní trend: Opravdu fungují?
Probiotika jako módní trend: Opravdu fungují? Antibiotika. Toto slovo je skloňované hlavně na podzim a v zimě, kdy nás ve velkém kolí angíny, záněty dutin nebo záněty středního ucha. A po dobrání antibiotik nám lékař doporučí zobat probiotika. Co když se ale zdravotní přínos probiotik přeceňuje a jde jenom o módní trend? Nebo jsou tyto živé kultury pro naše tělo opravdu přínosné?
Článek
Nakupujete zásoby na přípravu vánočního cukroví? Dejte si pozor na druh skořice, který použijete
Nakupujete zásoby na přípravu vánočního cukroví? Dejte si pozor na druh skořice, který použijete Není skořice jako skořice. Myslete na to, až budete nakupovat ingredience na přípravu vánočního cukroví. Ve většině případů si totiž z obchodu namísto pravé skořice z Cejlonu přinesete čínskou kassiu, která má odlišnou chuť a navíc může uškodit vašemu tělu. Na obalu těchto koření se bohužel země původu neuvádí. Víme ale, jak je od sebe rozeznat.
Článek
Nevěřte všemu, co vám navykládají "odborníci" na zdravý životní styl. Nemusí to být pravda
Nevěřte všemu, co vám navykládají "odborníci" na zdravý životní styl. Nemusí to být pravda Zdravý životní styl je v současnosti skloňován ve všech pádech. Abychom byli zdraví, šťastní a spokojení, musíme se dostatečně hýbat, zdravě jíst a vydatně spát. Někteří vyznavači zdravého životního stylu však propagují věci, které mohou našemu tělu ve skutečnosti ublížit. Neskočte tedy hned na špek a nedejte na zaručené tipy rádoby "odborníků".
(127) Načíst více