Kategorie Zdravý životní styl

Článek
Co na bolest hlavy: Najděte na krku bod Feng Fu a přiložte na něj kostku ledu
Co na bolest hlavy: Najděte na krku bod Feng Fu a přiložte na něj kostku ledu Trpíte na časté bolesti hlavy? Jistě si říkáte, jak je zmírnit, aniž byste do sebe museli neustále cpát léky proti bolesti. Uvolnit bolest hlavy přírodní cestou vám pomůže například tradiční čínská akupunktura. Najděte si na zátylku bod Feng Fu, přiložte na něj po dobu 20 minut kostku ledu a zanedlouho pocítíte úlevu.
Článek
Popenec obecný: Jarní bylinka s kořenitou chutí, kterou v kuchyni využijete na sto způsobů
Popenec obecný: Jarní bylinka s kořenitou chutí, kterou v kuchyni využijete na sto způsobů Popenec obecný patří k jarním bylinkám, které nachází využití nejen v lidovém léčitelství. Čerstvé a sušené lístky popence totiž perfektně využijete také ve studené a teplé kuchyni, kde s přehledem nahradí jakékoliv jiné aromatické koření. Je proto škoda považovat popenec obecný za plevel, protože má báječnou chuť.
Článek
Kinder vajíčka Maxi Surprise či Kinder bonbóny Schoko-Bons se kvůli salmonelóze preventivně stahují z českého trhu. Kterých šarží výrobků se to týká?
Kinder vajíčka Maxi Surprise či Kinder bonbóny Schoko-Bons se kvůli salmonelóze preventivně stahují z českého trhu. Kterých šarží výrobků se to týká? Italská společnost Ferrero, která vyrábí oblíbené sladkosti Kinder, oznámila, že z českého trhu stahuje některé šarže oblíbených Kinder vajíček Maxi Suprise či Kinder bonbónů Schoko-Bons. A to z důvodu možné spojitosti s případy nákazy salmonelou, které byly hlášeny po konzumaci Kinder cukrovinek v některých evropských zemích.
Článek
Bršlice kozí noha: Chutná jarní bylinka, která je mylně považována za plevel
Bršlice kozí noha: Chutná jarní bylinka, která je mylně považována za plevel Majitelé zahrad bršlici kozí nohu neboli kerhák, kerhátek či husí packu velmi důvěrně znají. Rostlina, která je v očích zahrádkářů nezničitelným plevelem, ovšem patří k těm nejchutnějším jarním bylinkám. Jaké části bršlice kozí nohy na jaře sbírat a jaké recepty si z nich můžete připravit?
Článek
Jak trhat medvědí česnek a kde jej vůbec nesbírat? Spousta lidí to dělá špatně
Jak trhat medvědí česnek a kde jej vůbec nesbírat? Spousta lidí to dělá špatně Sezona medvědího česneku je opět tu. Také se na tuto aromatickou jarní bylinku chystáte na své osvědčené místo do lesa? Dejte si však pozor, abyste medvědí česnek sbírali opravdu šetrně. Spoustu lidí jej trhá špatně, a tak tuto bylinku ve volné přírodě decimují. Jak tedy správně trhat medvědí česnek, aby i napřesrok rostl na stejném místě?
Článek
Jarní deprese dokáže nepříjemně zaskočit. Vědci vysvětlili, proč k ní dochází
Jarní deprese dokáže nepříjemně zaskočit. Vědci vysvětlili, proč k ní dochází Máte s příchodem jara depresivní náladu a cítíte se slabě, smutně a sklíčeně? Ztratili jste zájem o věci, které jste měli dřív rádi? Změnila se vám chuť k jídlu, máte málo energie, jste podráždění, cítíte beznaděj a sami sebe si nevážíte? Dostihla vás pravděpodobně jarní deprese. Její vznik vědci vysvětlují hned několika způsoby.
Článek
Jarní detoxikace: Kdy s ní začít, jak dlouho držet a jak vypadá vzorový jídelníček
Jarní detoxikace: Kdy s ní začít, jak dlouho držet a jak vypadá vzorový jídelníček S příchodem jara nastal ideální čas pro jarní očistu, která na lidské tělo působí blahodárně jak po fyzické, tak psychické stránce. Zajímá vás, jak dlouho by se měla jarní detoxikace držet, jaká jsou její základní pravidla a jak vypadá její vzorový jídelníček? Na tyto otázky vám postupně odpovíme.
Článek
NN NIGHT RUN: Sedm důvodů, proč běžet
NN NIGHT RUN: Sedm důvodů, proč běžet Noční doba letních a podzimních měsíců již tradičně patří seriálu NN NIGHT RUN a v roce 2022 tomu nebude jinak. Města, kam běžci od dubna do listopadu zavítají, budou stejná jako loni, začíná se v Ostravě a končí v Olomouci.
Článek
Kdy se mění čas 2022 ze zimního na letní: Který víkend se vyspíme o hodinu méně a kdy přezout pneumatiky
Kdy se mění čas 2022 ze zimního na letní: Který víkend se vyspíme o hodinu méně a kdy přezout pneumatiky Ani v roce 2022 se nevyhneme změně času. Výhledově nás čeká přechod času ze zimního na letní. Kdy se tedy tento čas mění a který víkend bychom měli počítat s tím, že se vyspíme o jednu hodinu méně?
(103) Načíst více