Kategorie Zdravý životní styl

Článek
5 zajímavostí o burčáku, které jste možná ani nevěděli
5 zajímavostí o burčáku, které jste možná ani nevěděli Letošní burčáková sezóna je opět tady. Také nedáte na zkvašený mošt z plodů révy vinné dopustit? V tom případě oceníte pět zajímavostí o burčáku, které jste možná ani nevěděli. Opravdu byste měli vypít tolik burčáku, kolik máte krve? A při jaké teplotě je popíjení burčáku nejlepší? Nejen na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět.
Článek
Hana Mašlíková promluvila o své droze, které holduje od 18 let. Prozradila také, zda se připravuje na další fitness soutěž
Hana Mašlíková promluvila o své droze, které holduje od 18 let. Prozradila také, zda se připravuje na další fitness soutěž Hana Mašlíková letos v květnu zabodovala v bikini fitness. Ze soutěže kulturistiky a fitness Mr. Universe Prague si odnesla zlato. Mnozí lidé se této krásné 40leté ženy ptají, zda se připravuje na novou soutěž v kulturistice, když stále cvičí. Hana Mašlíková však na Instagramu podotkla, že cvičení je její droga, které holduje již od svých 18 let.
Článek
Proč se nesmí s antibiotiky na slunce? Odpověď byste měli znát ještě před odjezdem na letní dovolenou
Proč se nesmí s antibiotiky na slunce? Odpověď byste měli znát ještě před odjezdem na letní dovolenou Ptáte se, proč se nesmí s antibiotiky na slunce? Nad touto otázkou přemýšlel alespoň jednou v životě v průběhu letních měsíců snad každý z nás. Pokud vy nebo vaše děti berete antibiotika a nechcete si v létě odepřít koupání v bazénu nebo dovolenou u moře, měli byste vědět, proč antibiotika a slunce nejdou rozhodně dohromady.
Článek
Nikotinové sáčky jako nebezpečný trend mezi českými dětmi a teenagery. Jaká jsou rizika jejich užívání a co na to česká legislativa?
Nikotinové sáčky jako nebezpečný trend mezi českými dětmi a teenagery. Jaká jsou rizika jejich užívání a co na to česká legislativa? Mezi českými dětmi školního věku i mezi středoškoláky zažívají obrovský boom nikotinové sáčky. Velkým problémem totiž je, že prodej této drogy dětem a teenagerům není dosud v Česku nijak legislativně omezen. Jak tedy nikotinové sáčky škodí zdraví a jaká jsou rizika jejich užívání?
Článek
Influencerka se sprchuje pouze jednou týdně. Manželovi prý její hygienické návyky nevadí
Influencerka se sprchuje pouze jednou týdně. Manželovi prý její hygienické návyky nevadí Influencerka Reina, která na TikToku sdílí videa jako @reindrrop, se veřejně přiznala, že se sprchuje pouze jednou týdně. Osobní hygiena je podle ní časově náročná, a navíc nechce plýtvat vodou ani kosmetickými přípravky. Že se Reina myje pouze jednou týdně, údajně nevadí ani jejímu manželovi. Co na tento přístup říkáte?
Článek
Co na bolest hlavy: Najděte na krku bod Feng Fu a přiložte na něj kostku ledu
Co na bolest hlavy: Najděte na krku bod Feng Fu a přiložte na něj kostku ledu Trpíte na časté bolesti hlavy? Jistě si říkáte, jak je zmírnit, aniž byste do sebe museli neustále cpát léky proti bolesti. Uvolnit bolest hlavy přírodní cestou vám pomůže například tradiční čínská akupunktura. Najděte si na zátylku bod Feng Fu, přiložte na něj po dobu 20 minut kostku ledu a zanedlouho pocítíte úlevu.
Článek
Popenec obecný: Jarní bylinka s kořenitou chutí, kterou v kuchyni využijete na sto způsobů
Popenec obecný: Jarní bylinka s kořenitou chutí, kterou v kuchyni využijete na sto způsobů Popenec obecný patří k jarním bylinkám, které nachází využití nejen v lidovém léčitelství. Čerstvé a sušené lístky popence totiž perfektně využijete také ve studené a teplé kuchyni, kde s přehledem nahradí jakékoliv jiné aromatické koření. Je proto škoda považovat popenec obecný za plevel, protože má báječnou chuť.
Článek
Kinder vajíčka Maxi Surprise či Kinder bonbóny Schoko-Bons se kvůli salmonelóze preventivně stahují z českého trhu. Kterých šarží výrobků se to týká?
Kinder vajíčka Maxi Surprise či Kinder bonbóny Schoko-Bons se kvůli salmonelóze preventivně stahují z českého trhu. Kterých šarží výrobků se to týká? Italská společnost Ferrero, která vyrábí oblíbené sladkosti Kinder, oznámila, že z českého trhu stahuje některé šarže oblíbených Kinder vajíček Maxi Suprise či Kinder bonbónů Schoko-Bons. A to z důvodu možné spojitosti s případy nákazy salmonelou, které byly hlášeny po konzumaci Kinder cukrovinek v některých evropských zemích.
Článek
Bršlice kozí noha: Chutná jarní bylinka, která je mylně považována za plevel
Bršlice kozí noha: Chutná jarní bylinka, která je mylně považována za plevel Majitelé zahrad bršlici kozí nohu neboli kerhák, kerhátek či husí packu velmi důvěrně znají. Rostlina, která je v očích zahrádkářů nezničitelným plevelem, ovšem patří k těm nejchutnějším jarním bylinkám. Jaké části bršlice kozí nohy na jaře sbírat a jaké recepty si z nich můžete připravit?
(107) Načíst více