„Chci nová prsa, ale…” 5 nejčastějších mýtů o implantátech

„Chci nová prsa, ale…” 5 nejčastějších mýtů o implantátech Zdroj: Oleg Ivanov, Unsplash

Také si někdy povzdechnete nad fotografiemi krásných dívek, když sklouznete očima k jejich dekoltu? Některým z nás příroda nadělila málo, jiné byly sice s nadílkou spokojené, ale čas, diety a děti se na vzhledu výstřihu negativně podepsaly.

Není se ale proč trápit – úpravu poprsí zvládnou šikovní chirurgové za pár hodin. Některé kamarádky, a hlavně internet však před operací varují kvůli různým rizikům. Jak je to ale doopravdy? Čtěte dále o nejčastějších mýtech a polopravdách ze světa plastických operací prsou.

1) Bolí to!

Úprava poprsí může být jen drobná a v lokální anestezii (například vpáčené bradavky), nebo se může jednat o větší zásah – typicky vložení silikonových implantátů. Takový zákrok už probíhá v celkové anestezii a je samozřejmě pro pacientku náročnější na rekonvalescenci. Každá žena vnímá bolest po operaci trochu jinak, některá cítí jen tlak, jiná se neobejde bez prášků na bolest. Obecně záleží nejen na postupu vkládání výplní, ale i na jejich velikosti, fyzických předpokladech pacientky a metodě. Méně bolestivější metodou je zvětšení prsou vlastním tukem, například z boků nebo zadečku.

2) Implantáty vypadají nepřirozeně

Moderní medicína umí skoro zázraky – implantáty se vyrábí v přirozenějším kapkovitém tvaru a z materiálů, na kterých na omak nic nepoznáte. Šikovní chirurgové je pak vkládají pod prsní sval nebo žlázu tak, aby výsledný efekt vypadal, jako by ho stvořila sama příroda. Důležitý bod přináší požadavky pacientky – obrovské balony na drobném těle budou vždy vypadat nepřirozeně a nevkusně. Proto vyslechněte rady svého lékaře ohledně velikosti i tvaru výplně, aby byl výsledek co nejpřesvědčivější.

Povedené implantáty nerozeznáte od přírodních prsou. Zdroj: Mylene2401, Pixabay

3) Budu mít problémy s kojením

Implantáty se vkládají pod prsní sval nebo mléčnou žlázu a nijak její funkci neomezují. Před plánovaným těhotenstvím se výplně vyjmout nemusí, může se objevit jen snížená citlivost bradavek (pakliže byl tudy při operaci implantát vložen). Pokud se však rozhodujete, kdy si nechat “nová prsa” udělat, počkejte až po těhotenství – nikoliv ze zdravotního, ale z estetického hlediska. Mateřství vaše tělo hodně změní a některé ženy si po něm nechávají prsa znovu přemodelovat, aby byla opět pěkná a pevná.

4) Implantáty jsou nebezpečné

Každá z nás asi slyšela o tom, že implantáty v letadle prasknou. Není to pravda, výplně mohou puknout jen ve chvílích extrémního tlaku, typicky při velkém nárazu, třeba při autonehodě. Poškodit by je mohlo i proříznutí ostrým předmětem, starší implantáty by mohly prasknout i při velmi prudkém nárazu na hrudník, tyto situace jsou ale velmi nepravděpodobné. Navíc se k výrobě výplní používá speciální medicínský silikon, jehož dlouhodobá přítomnost v těle je bez rizika.

Silikonové výplně nejsou tak křehké, jak si myslíte. Zdroj: Annie Spratt, Unsplash

5) Implantáty budu mít navždy

Většina implantátů se po 10–15 letech musí vyměnit, většinou z estetických důvodů. Jak stárneme, mění se naše tělo i prsa a ta upravená budou po čase nejspíše potřebovat další zásah, aby zůstala stále pěkná. Je to ale velmi individuální, pokud budete se svými ňadry spokojená i po letech a nebudete mít žádné komplikace, k chirurgovi už nemusíte. Proto je velmi důležité si hned na začátku vybrat k úpravě poprsí prověřeného chirurga a kvalitní typ výplně.

Nebojte se

Mít krásná prsa je sen všech žen, jen málokteré jsou však s tím, co dostaly do vínku, spokojené. Pokud patříte mezi tu méně šťastnou skupinu a toužíte po jiném tvaru nebo velikosti, svěřte se do rukou profesionálů. Zahoďte strach, máte šanci zvětšit si nejen své sebevědomí.

Autor:
Publikováno: 19. 9. 2019 11:00 Nahlásit obsah