Barva roku 2024 Pantone: Peach Fuzz neboli sametově broskvová má opravdu široké využití

Barva roku 2024 Pantone: Peach Fuzz neboli sametově broskvová má opravdu široké využití Zdroj: Shutterstock

Barvou roku 2024 podle společnosti Pantone je Peach Fuzz, tedy světlý odstín broskvové, který připomíná sametově jemnou broskev. Zajímá vás, v jakých oblastech najde tento hřejivý a svěží odstín uplatnění? Inspirujte se následujícím přehledem.

Peach Fuzz ovládne v roce 2024 bytový design

Barva roku 2024 Pantone vnese do interiérů teplý a útulný nádech. Odstín Peach Fuzz vytváří velmi příjemnou atmosféru a teplý i přívětivý prostor. Tuto barvu využijte na stěny, slušet bude i dekorativním doplňkům, polštářům, dekám či dalším měkkým textiliím.

Jak kombinovat Peach Fuzz v interiéru? S neutrálními barvami, jako je bílá, krémová či béžová. Tato barva roku 2024 vynikne dohromady i s přírodním materiálem, tedy dřevem, hyacintem, jutou, sisalem nebo třeba bambusem.

Zdroj: Microsoft Designer AI Jemná broskvová se skvěle hodí i do veřejných prostor

S odstínem Peach Fuzz se během následujícího roku můžete setkat ve veřejných prostranstvích. Například v restauracích, hotelích, kavárnách nebo cukrárnách může tato barva vytvářet přívětivou atmosféru a pohodlné prostředí pro návštěvníky.

Zdroj: Microsoft Designer AI Peach Fuzz make-up: Nalíčit se podle barvy roku 2024 je velmi snadné

S příchodem Peach Fuzz se můžete těšit na nové odstíny kosmetických produktů. A to hlavně rtěnek, tvářenek, očních stínů a laků na nehty. Odstíny od světlejších až po hlubší tóny broskvové budou na poli kosmetiky v roce 2024 rozhodně velmi žádané.

Barva roku 2024 bude určovat módní trendy pro novou sezonu

Peach Fuzz neboli světlý odstín broskvové sehraje důležitou roli také v módě pro rok 2024. Návrháři ji už nyní zahrnují do svých kolekcí na příští rok. Tato barva dodá vašemu outfitu jemnost a eleganci. Kombinovat ji můžete s neutrálními a pastelovými barvami. Pokud jste odvážnější, svůj outfit můžete poskládat ze svršků v barvě Peach Fuzz v kombinaci s kontrastními barvami, k nimž patří třeba modrá, zelená nebo fialová.

Zdroj: Microsoft Designer AI Peach Fuzz bude hrát prim i v grafice, marketingu či v kreativních činnostech

Předpokládá se, že barva roku 2024 Pantone ovládne i svět grafického designu a marketingu. Použití sametově broskvové v reklamě, balení produktů nebo v grafickém designu totiž může přilákat pozornost a vytvořit sofistikovaný vizuální dojem.

Nezapomínejme ani na umělecké a kreativní oblasti. Výtvarníci, malíři a designéři mohou tuto barvu využít ve svých dílech jako inspiraci pro tvorbu nových kompozic a děl.

Zdroj: Napsáno s využitím AI

Autor:
Publikováno: 21. 12. 2023 13:49 Nahlásit obsah