Nutella mění složení. Na podzim bude k dostání ve veganské verzi bez sušeného mléka

Nutella mění složení. Na podzim bude k dostání ve veganské verzi bez sušeného mléka Zdroj: Shutterstock

Italská společnost Ferrero oznámila, že letos na podzim uvede na trh veganskou verzi svého ikonického výrobku Nutella. Tato zpráva přinesla mezi milovníky slavné pomazánky nadšení i rozladění, neboť veganská Nutella nebude obsahovat mléčnou složku. Zatím však není jasné, čím se sušené mléko v pomazánce nahradí.

Nové složení, stejná chuť?

Zatímco tradiční Nutella obsahuje sušené mléko, Ferrero zatím neodhalilo, čím tuto složku nahradí ve veganské verzi. Přesto firma slibuje, že si nová Nutella zachová svou nezaměnitelnou chuť. 

Zdroj: Shutterstock „Nutella se vyvíjí a přizpůsobuje se novým trendům. Věříme, že naše nová veganská verze přinese stejně nezapomenutelný zážitek jako originál,“ uvedl zástupce Ferrero na sociální síti LinkedIn.

Problém jménem palmový olej

Ferrero se dlouhodobě potýká s kritikou kvůli používání palmového oleje, který je spojován s odlesňováním tropických deštných pralesů a ničením biodiverzity. Ačkoli veganská Nutella nebude obsahovat mléčné složky, palmový olej zůstane součástí jejího složení. To vyvolává otázky mezi spotřebiteli, kteří očekávají ekologičtější alternativu.

Zdroj: Shutterstock Kdy a kde ochutnáme novou Nutellu?

Nová verze Nutelly bude na podzim k dostání zatím pouze v některých evropských zemích. Ferrero však nespecifikovalo, které země to budou ani jaká bude cena tohoto nového produktu. Veganská Nutella bude certifikovaná jako veganský produkt, což zaručuje, že bude splňovat všechny požadavky na rostlinnou stravu.

Zájem o veganské produkty v Evropě stále roste. Podle nedávného průzkumu konzumuje alespoň jeden rostlinný alternativní produkt týdně až 28 % Evropanů. Tento trend je poháněn obavami o etiku, životní prostředí a zdraví spojené s konzumací živočišných produktů. Ferrero se rozhodlo reagovat na tuto rostoucí poptávku a přinést na trh produkt, který osloví širší spektrum zákazníků.

Zdroj: Plantbasednews.org, Greenqueen.com.hk, Emefka.sk
Autor:
Publikováno: 12. 6. 2024 11:53 Nahlásit obsah