13letý hrdina: Školák zachránil autobus plný dětí, když řidička náhle zkolabovala

13letý hrdina: Školák zachránil autobus plný dětí, když řidička náhle zkolabovala Zdroj: Shutterstock

Když se 13letý Dillon Reeves vracel školním autobusem domů, nečekal, že bude v ohrožení života a že zachrání životy i svých 66 spolužáků. Řidička autobusu totiž náhle zkolabovala, Dillon však pohotově převzal řízení a vozidlo bezpečně zastavil. Jeho hrdinský čin zachytila kamera - chlapcova duchaplná reakce ohromí i vás!

Byl to obyčejný všední den. Žáci Carter Middle School, která se nachází v americkém Warrenu, se vraceli autobusem ze školy domů. Když v tom řidička autobusu do vysílačky svým kolegům řekla, že se necítí dobře a bude muset zastavit. Než to ale stihla udělat, omdlela a autobus plný dětí začal postupně vybočovat z jízdního pruhu.

V této kritické situaci se jako velký hrdina zachoval 13letý Dillon Reeves, který pohotově přispěchal k řidičce, chytil volant autobusu a sešlápl brzdu. Následně se otočil na své spolužáky a zakřičel, aby zavolali na 911.

Pohotovou a duchapřítomnou reakci tohoto chlapce zachytila kamera, která zvěčnila jeho hrdinský čin. Dillon zachránil více než šest desítek svých spolužáků, kteří s ním jeli autobusem. Právě díky tomuto chlapci se zázrakem nikomu nic nestalo. Naopak Dillona všichni za jeho reakci chválí a obdivují jej za to, jak vše dokázal vyřešit s chladnou hlavou.

Video, které zachycuje hrdinský čin tohoto chlapce, se nyní jako lavina šíří online světem. Lidé z celého světa 13letého školáka za jeho pohotovost a duchapřítomnost velmi chválí a vyjadřují mu obrovské díky za záchranu dětských životů.

Zdroj: Bbc.com

Autor:
Publikováno: 3. 5. 2023 09:53 Nahlásit obsah