Proč pít celerovou šťávu? Odšťavněný řapíkatý celer slibuje spoustu zdravotních benefitů

Proč pít celerovou šťávu? Odšťavněný řapíkatý celer slibuje spoustu zdravotních benefitů Zdroj: Shutterstock.com

Zprávy o blahodárných účincích celerové šťávy se doslova jako lavina šíří sociálními sítěmi. Pravidelnému pití odšťavněného řapíkatého celeru podlehly i zahraniční celebrity, které ještě před nějakým časem vychvalovaly doslova zázračné účinky avokáda. Proč je šťáva z řapíkatého celeru tak úžasná a jakým způsobem působí na naše zdraví?

Celerová šťáva: Jejímu pití podlehly běžné ženy i celebrity

Jak si celerovou šťávu připravit? Jednotlivé dužnaté stonky nakrájejte na plátky, vložte do odšťavňovače a získejte z nich co nejvíc tekutiny. Tento celerový džus popíjejte po doušcích v průběhu celého dne. Dostanete tím do svého těla koktejl velmi cenných látek, který na vás bude působit naprosto neuvěřitelným způsobem.

S tímto postupem přišli v loňském roce jako první foodblogeři na svých instagramových účtech. Z pití celerové šťávy se následně stal obrovský hit, který vyznávají a kterému věří nejen „ženy z lidu“, ale i celebrity. Pití odšťavněného řapíkatého celeru oslavuje třeba Kim Kardashianová nebo Jessica Bielová. Proč si pití celerové šťávy tak chválí?

Zdroj: Shutterstock.com

1. Díky celerové šťávě přestane vaše tělo zadržovat vodu

Bojujete s oteklýma nohama nebo opuchlým obličejem? Když budete pravidelně popíjet celerovou šťávu, tohoto problému se částečně zbavíte. Za tyto otoky může především nadměrného zavodnění těla. A jelikož je celer přírodní diuretikum, má vliv na celkové odvodnění organismu.

2. Podpoříte přirozenou detoxikaci

Celerový džus se podílí na přirozené detoxikaci, neboť obsahuje velké množství silných antioxidantů. Jeho pravidelné pití vaše tělo pročistí a odvede z něj odpadní a jedovaté látky.

Tip: Aby vám celerová šťáva nezabarvila zuby, pijte ji raději brčkem.

3. Zbavíte se zažívacích problémů

Pitím odšťavněného řapíkatého celeru odstraníte celou řadu zažívacích problémů. Celerová šťáva vám zajistí pravidelné vyprazdňování. A jelikož normalizuje tvorbu trávicích šťáv a enzymů, zbavíte se i plynatosti a pocitu nafouknutí.

4. Stabilizujete krevní tlak i hladinu cholesterolu

Celerová šťáva obsahuje látku zvanou ftalid. Tato látka je zdraví prospěšná tím, že snižuje hladinu nezdravého cholesterolu v krvi a navíc snižuje zvýšený krevní tlak.

5. Vyhnete se zánětům a tvorbě akné

Šťáva z řapíkatého celeru obsahuje spoustu silných antioxidantů – především luteolin a quercetin. Tyto antioxidanty v lidském těle působí proti volný radikálům, které podporují tvorbu zánětlivých procesů. Z toho důvodu je celer skvělý i jako prevence tvorby akné.

Zdroj: Shutterstock.com

6. Zlepšíte stav své pleti

Pravidelným popíjením celerové šťávy zlepšíte stav své pleti. Nejen, pokud trpíte na akné, ale máte-li suchou a podrážděnou kůži, lupénku nebo dokonce atopický ekzém. Celerová šťáva totiž blahodárně pomáhá i v případě chronických kožních onemocnění.

Tip: Pokud chcete zhubnout, řapíkatý celer rozhodně neodšťavňujte, ale jenom jej rozmixujte v mixéru. Tím zajistíte, že v celerovém nápoji zůstane velké množství vlákniny. Rozmixovaný řapíkatý celer tak podporuje pocit sytosti a potlačuje hlad.

Autor:
Publikováno: 8. 3. 2019 14:00 Nahlásit obsah