Mrkváče, skinny a vysoký pas: Tyto střihy džínů budou kralovat letošnímu podzimu

Mrkváče, skinny a vysoký pas: Tyto střihy džínů budou kralovat letošnímu podzimu Zdroj: Shutterstock.com

Vzpomínáte na mrkváče? Tyto mírně kontroverzní džíny se během následující podzimní sezony dostanou opět na výsluní. Jelikož se módní trendy v pravidelných cyklech vrací, právě tento střih dámských džínů zaznamenává obrovský comeback. A to stejně jako džíny s vysokým pasem. V jakých dalších typech kalhot nebudete letos zaručeně out?

Mrkváče: Milované i nenáviděné dámské džíny z devadesátek

Mrkváče, tedy džíny s vyšším pasem, které se v oblasti kolenou mírně rozšiřují a směrem ke kotníkům zase zužují, kralovaly hlavně 90. létům 20. století. A právě tento střih džínů se v letošním roce dostává opět na výsluní. Na nošení mrkváčů však musíte být obzvlášť odvážná. Tyto džíny totiž nelichotí každé postavě. Zvlášť pokud máte širší boky a silnější stehna, mohou vás nepěkně rozšiřovat.

Zdroj: Trendsurvivor.com

Skinny jeans: Vévodí už několika sezonám

Když si letos na podzim nebo v zimě oblečete skinny jeans, rozhodně to nebude krok vedle. Tyto oblíbené úzké dámské džíny, které obepínají postavu, jsou stálicí, která sluší každé ženě. V letošním roce si oblékněte nejen jejich klasickou verzi s dlouhými nohavicemi. Vsaďte na skinny jeans, které končí mírně nad kotníky.

Zdroj: Shutterstock.com

Klasické rovné džíny: Střih, který nezastárne

Dámské džíny rovného střihu jsou evergreenem, který můžete nosit ve všech barvách a kombinovat s jakýmkoliv stylem. Jestli vám nesedí skinny jeans a mrkváčům byste se nejraději vyhnula obloukem, rovné dámské džíny jsou jistotou, která vás nikdy nezklame.

Zdroj: Shutterstock.com

Bokovkám odzvonilo, dejte přednost džínům s vysokým pasem

Ať už budete nosit jakýkoliv střih džínů – od klasických rovných přes skinny nebo dokonce mrkváče, tuto sezonu dejte přednost středně vysokému nebo vysokému pasu. Bokovkám, které nepěkně odhalovaly bříško a faldíky na bocích, už odzvonilo.

Zdroj: Shutterstock.com Naopak džíny s vysokým pasem dokážou skrýt vaše nedostatky v oblasti bříška. Džíny s vysokým pasem však opticky rozšiřují zadeček, který v nich vypadá větší, než ve skutečnosti je. Máte-li tedy širší boky a větší pozadí, noste džíny s vysokým pasem opravdu uváženě.

Autor:
Publikováno: 26. 8. 2019 09:48 Nahlásit obsah