Zpíváte si v autě? Podle odborníků to má na naše tělo stejný vliv jako lekce jógy

Zpíváte si v autě? Podle odborníků to má na naše tělo stejný vliv jako lekce jógy Zdroj: Shutterstock

Asi nejeden z nás si chvíle v autě zpříjemní poslechem rádia či oblíbeného cédéčka. A pokud se z reproduktorů ozve známá melodie, jen málokdo se ubrání tomu, aby si nezazpíval. Co si ale o zpívání v autě během řízení myslí odborníci? Možná budete překvapeni.

Nebojte, můžete být v klidu a v autě koncertovat dále. Odborníci totiž potvrdili, že zpívání je ve všech ohledech pozitivní.

Předně má skvělý vliv na naše zdraví – hudba totiž dokáže zvýšit produkci protilátek, které posilují naší imunitu. A skvěle působí i na naši psychiku. Podle odborníků můžeme zpívání v autě srovnávat s meditací či hodinou jógu. Hudba i zpěv stimulují naší mysl a tím redukují stres. Dokonce dokáže vyvolat produkci hormonů, které se tvoří například ve chvílích, kdy objímáme milovaného člověka.

TIP: Zajímá vás, co se děje s vaším tělem, když se mazlíte s partnerem? Přečtěte si článek zde.

Zdroj: Shutterstock Během poslechu hudby a zpěvu se uvolňuje oxytocin neboli hormon štěstí. Naše nálada se tak dokáže v podstatě z minuty na minutu zlepšit o 100 % a dodat nám pocit, že dnes zvládneme všechno na světě a s veškerými problémy se popasujeme bez sebemenších potíží.

Mimo oxytocinu se uvolňuje taktéž i dopamin. I ten je nazýván hormonem štěstí, mimo jiné má však vliv na klid naší mysli. Ze zarytého zuřivce udělá klidného řidiče, zbaveného nervozity. A to je fajn, ne?

A co vy? Zpíváte si v autě, a pokud ano, pozorujete, jaký vliv na vás hudba a zpěv mají? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 9. 8. 2023 09:57 Nahlásit obsah