Záběry z wu-chanské tržnice: Obchodování s divokými zvířaty a žalostná hygiena

Záběry z wu-chanské tržnice: Obchodování s divokými zvířaty a žalostná hygiena Zdroj: scmp.com

Koronavirus není jedinou nemocí, která měla původ na čínském tržišti se zvířaty. Nechvalně známá wu-chanská tržnice Chua-nan má žalostné hygienické podmínky, kvůli čemuž teď trpí téměř celý svět.

Na této čínské tržnici se dlouhá léta obchodovalo se všemi druhy zvířat, od psů až po netopýry, od kterých tato nákaza pravděpodobně pramení. Proč ale Čína se zvířaty tímto způsobem nakládá? Kořeny tohoto problému sahají až do 70. let, kdy se Čína potýkala s hladomorem. Z tohoto důvodu začali menší zemědělci hledat alternativní způsob výdělku a obživy – tím se stalo chytání a obchodování s divokými zvířaty.

V roce 1988 byl navíc vydán zákon, který umožňoval tato divoká zvířata chovat a zpracovávat. A právě tohle odstartovalo nové odvětví potravinářského průmyslu v Číně, které mělo za následek jen o pár let později, přesněji v roce 2003, velký mezinárodní problém – epidemii SARS.

Zdroj: scmp.com Ačkoliv se čínská vláda snažila obchodování s divokými zvířaty omezit, obchodníci si našli cestu, jak tyto zákony obejít. Teprve až nyní, kdy koronavirus zasáhl téměř celý svět, donutila čínská vláda zavřít takřka 20 000 farem a tento typ obchodu zakázala.

Jestliže vás zajímá, jak to na wu-chanské tržnici vypadalo, podívejte se na následující video. Upozorňujeme však, že je to jen pro silnější povahy a neměly by to vidět děti.

Autor:
Publikováno: 16. 3. 2020 20:08 Nahlásit obsah