Kategorie Čína

Článek
Nejbizarnější a nejděsivější čínské jídlo: Polévka z hadího masa a celého škorpióna
Nejbizarnější a nejděsivější čínské jídlo: Polévka z hadího masa a celého škorpióna Čína je proslulá tradičními jídly s velmi zvláštním složením. Při konzumaci tradiční polévky v čínské provincii Guangdong však zaručeně dostanete strach. Základ tohoto bizarního a děsivého pokrmu totiž tvoří maso z vodního hada a celý škorpión.
Článek
Vtipné video: Čínským cyklistou, který nepochopil značku, se baví celý svět
Vtipné video: Čínským cyklistou, který nepochopil značku, se baví celý svět Náhodný kolemjdoucí natočil v čínském Pekingu úsměvné video s popleteným cyklistou, který nepochopil význam značky. Toto virální video, kterým se v současnosti baví celý svět, zveřejnil na svém YouTube kanále také britský list Daily Mail. Podívejte se na něj také a pobavte se s námi.
Článek
Závislost dětí na počítačových a online hrách v Číně vyřešili radikálně. Čínské děti mohou hrát videohry maximálně 3 hodiny týdně
Závislost dětí na počítačových a online hrách v Číně vyřešili radikálně. Čínské děti mohou hrát videohry maximálně 3 hodiny týdně Je vaše dítě závislé na počítači, mobilu nebo tabletu a tyto chytré přístroje, na kterých hraje hry a sleduje videa, odmítá vydat z ruky? To v Číně závislost dětí na digitálních technologiích vyřešili vskutku radikálně. Místní děti a náctiletí mladší 18 let mohou hrát od 1. září 2021 online hry maximálně 3 hodiny týdně.
Článek
Tajný recept starého čínské kmene Yao vám zajistí ty nejkrásnější vlasy
Tajný recept starého čínské kmene Yao vám zajistí ty nejkrásnější vlasy O čínských ženách je známo, že mají krásné, lesklé a pevné vlasy, nemluvě o jejich bezchybné pleti. Tajemství se skrývá ve staré čínské vesničce Huangluo, přezdívané The Long Hair Village, neboli Vesnice dlouhých vlasů.
Článek
Kvůli dýmějovému moru izolovali v Číně dvě vesnice. Za tuto nemoc může i konzumace syrových svišťů
Kvůli dýmějovému moru izolovali v Číně dvě vesnice. Za tuto nemoc může i konzumace syrových svišťů Dýmějový mor byl v minulosti zodpovědný za celou řadu pandemií. Nyní o sobě dává opět vědět, a to v Číně. Čínské úřady musely aktuálně izolovat dvě vesnice v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko, protože dva lidé z těchto obcí zemřeli na dýmějový mor. Jak se tato nemoc projevuje a je pro nás stále nebezpečná?
Článek
Povinné odstupy ve školách jako ochrana před koronavirem: Školáci v čínském Chang-čou nosí speciální čepice s metrovými tyčemi
Povinné odstupy ve školách jako ochrana před koronavirem: Školáci v čínském Chang-čou nosí speciální čepice s metrovými tyčemi Čeští školáci navštěvující první stupeň základních škol se mají do lavic oficiálně vrátit 25. května. Každé dítě bude pravděpodobně sedět samo v lavici a muset dodržovat odstupy od svých spolužáků. S povinností odstupů to originálně vyřešili třeba ve škole v čínském Chang-čou, v níž musí každý ze školáků nosit speciální klobouky s metrovými tyčemi.
Článek
Koronavirus se může šířit klimatizací, upozorňují čínští vědci
Koronavirus se může šířit klimatizací, upozorňují čínští vědci Když venkovní teploměr ukáže 30 stupňů Celsia, na pracovišti obvykle zapínáme klimatizaci. Klimatizované jsou také prostory úřadů, kulturních zařízení nebo restaurací. A to je podle čínských vědců problém. Na základě své studie totiž poukazují na to, že klimatizační zařízení se může podílet na přenosu nového typu koronaviru.
Článek
Čína mohla pandemii koronaviru zastavit. Dle studie podcenili situaci
Čína mohla pandemii koronaviru zastavit. Dle studie podcenili situaci Předpokládá se, že původcem koronaviru jsou netopýři pocházející z wu-chanské tržnice v Číně. Ovšem dle studie vědců ze Solentské univerzity v anglickém Southamptonu za jeho šíření mohou i komunisté z Wu-chanu. Jak je to možné?
Článek
Epidemiolog Antoine Flahault přirovnává pandemii koronaviru k tsunami. Druhá vlna bývá ničivější
Epidemiolog Antoine Flahault přirovnává pandemii koronaviru k tsunami. Druhá vlna bývá ničivější Poté, co překonáme současnou pandemii koronaviru, nic nebude jako dřív. Podle francouzského epidemiologa Antoina Flahaulta bychom se měli mít na pozoru i po jejím zdánlivém konci. Tento odborník nahlíží na pandemii koronaviru jako na tsunami. Pohrává si s otázkou, zda po první vlně nebude následovat druhá, ještě větší vlna.
(3) Načíst více