Závislost dětí na počítačových a online hrách v Číně vyřešili radikálně. Čínské děti mohou hrát videohry maximálně 3 hodiny týdně

Závislost dětí na počítačových a online hrách v Číně vyřešili radikálně. Čínské děti mohou hrát videohry maximálně 3 hodiny týdně Zdroj: Shutterstock

Je vaše dítě závislé na počítači, mobilu nebo tabletu a tyto chytré přístroje, na kterých hraje hry a sleduje videa, odmítá vydat z ruky? To v Číně závislost dětí na digitálních technologiích vyřešili vskutku radikálně. Místní děti a náctiletí mladší 18 let mohou hrát od 1. září 2021 online hry maximálně 3 hodiny týdně.

Čínské děti mají povoleny online hry v pátek, sobotu a neděli

Od 1. září 2021 Čína opět omezila čas, po který mohou děti mladší 18 let hrát online hry. V předchozích dvou letech měly děti a mládež povoleno hrát na internetu 1,5 hodiny denně. Podle nařízení čínské administrativy však od 1. září mohou děti strávit hraním online her pouhé 3 hodiny týdně.

Čínské děti mají povoleno hrát hry na internetu konkrétně jednu hodinu v pátek, jednu hodinu v sobotu a jednu hodinu v neděli vždy mezi 20:00 a 21:00. Toto povolení se vztahuje také na svátky. Čína chce touto regulací dle svého prohlášení ochránit fyzické a psychické zdraví dětí a dospívajících.

Zdroj: Shutterstock Čína si posvítila také na online doučování

Restrikce Pekingu dopadají na velké technologické společnosti, k nimž patří například Net Ease či Tencent. Videoherní firma Tencent vyvinula mimo jiné celosvětově populární online hru Honor of Kings. Jak píše agentura AP, regulace videoherních společností v Číně má spíše spojitost se strachem z jejich společenského vlivu v zemi.

Ostatně, Čína v předchozích měsících omezila také oblast online obchodu a online výuky. Společnosti, které poskytují online doučování, nyní mohou být v Číně pouze neziskové.

Co dělat, když je dítě závislé na počítači

Závislost dětí na počítači, mobilu a dalších chytrých technologií všeobecně prohloubila pandemie koronaviru. Pokud i vaše dítě tráví hodiny hraním her a sledováním videí, rozhodně to není dle dětských psychologů dobře. Co tedy dělat, když je vaše dítě závislé na počítači?

Zdroj: Shutterstock  Začněte se svým dětem více věnovat a snažte se s nimi aktivněji a smysluplněji trávit volný čas. Věnujte jim dostatek pozornosti, povídejte si s nimi, hrajte si s nimi nebo společně sportujte.

 Každý den se jděte se svými dětmi alespoň na jednu hodinu projít do přírody.

 Přihlaste své děti po společné domluvě do zájmových nebo sportovních kroužků, které je budou bavit a do kterých budou rády chodit.

 Učte své děti, jak zdravě používat počítač, mobil či tablet. Představte jim například praktické aplikace, díky kterým se budou moci rozvíjet. 

 Nastavte svým dětem přesný čas, kdy budou moci používat chytré technologie. Buďte důslední v jeho dodržování.

 Jděte sami příkladem. Na internetu nebuďte více času, než je zdrávo.

Zdroj: AP, ČTK, Ordinace.cz

Autor:
Publikováno: 9. 9. 2021 10:03 Nahlásit obsah