Kategorie Nákaza

Článek
Jihomoravský kraj hlásí 234 nakažených. Jsou mezi nimi i další zdravotníci z břeclavské nemocnice
Jihomoravský kraj hlásí 234 nakažených. Jsou mezi nimi i další zdravotníci z břeclavské nemocnice Alespoň malý důvod k radosti mají lidé z Jihomoravského kraje. Oproti čtvrtku je k pátečnímu ránu počet nově nakažených o něco mírnější. I tak je však situace v tomto kraji dále vážná, celkově je v Jihomoravském kraji 234 nakažených a jen na Břeclavsku je evidováno již 47 případů.
Článek
Vzpomínky na den D jim zkazil koronavirus: Na svatbě Emmy a Scotta Maggsových se nakazilo 37 hostů
Vzpomínky na den D jim zkazil koronavirus: Na svatbě Emmy a Scotta Maggsových se nakazilo 37 hostů Když Emma a Scott Maggsovi začali v loňském roce plánovat svatbu, to, co se na ní přihodí, nečekali ani v tom nejhorším snu. Svůj den D v luxusním rezortu ve Stanwell Tops poblíž Sydney prožili 6. března opravdu pohádkově. Ovšem pár dnů na to se začali postupně dovídat, že se na jejich svatbě nakazilo koronavirem celkem 37 hostů.
Článek
Mýty o novém typu koronaviru. Nevznikl v laboratoři ani jej nepřenáší psi
Mýty o novém typu koronaviru. Nevznikl v laboratoři ani jej nepřenáší psi Téměř celý svět se nyní potýká s novým koronavirem, který v lidech pochopitelně vyvolává obavy a strach. Na základě toho se však rojí i mýty, které se nezakládají na pravdě a šíří jen paniku. Které to jsou?
Článek
25letý Brit nakažený koronavirem popisuje den po dni: Byla to nejhorší nemoc, která mě potkala
25letý Brit nakažený koronavirem popisuje den po dni: Byla to nejhorší nemoc, která mě potkala Koronavirus děsí téměř každého z nás a dnem i nocí přemýšlíme nad tím, jaké to musí být, když se člověk touto nemocí nakazí. To vše popsal 25letý Brit Connor Reed ze Severního Walesu, jenž pracuje jako učitel v jedné ze škol v čínském Wu-Chanu, což je epicentrum této děsivé nákazy.
Článek
Dle WHO koronavirus nezastaví ani teplé počasí. Příchod jara a léta nic nezmění
Dle WHO koronavirus nezastaví ani teplé počasí. Příchod jara a léta nic nezmění Nejenom Česko, ale téměř celý svět se nyní potýká s koronavirem. Ačkoliv se jej lidstvo snaží zastavit všemi možnými kroky, bohužel nákaza zatím vítězí a postupuje dál. Mnozí z nás však věří, že s příchodem teplého jarního a letního počasí koronavirus ustoupí, ovšem WHO přišlo s šokující zprávou, která toto tvrzení vyvrací.
Článek
Záběry z wu-chanské tržnice: Obchodování s divokými zvířaty a žalostná hygiena
Záběry z wu-chanské tržnice: Obchodování s divokými zvířaty a žalostná hygiena Koronavirus není jedinou nemocí, která měla původ na čínském tržišti se zvířaty. Nechvalně známá wu-chanská tržnice Chua-nan má žalostné hygienické podmínky, kvůli čemuž teď trpí téměř celý svět.
Článek
Jak správně vyndat klíště: Známe ten nejbezpečnější způsob
Jak správně vyndat klíště: Známe ten nejbezpečnější způsob Máte rádi procházky přírodou? V tom případě dejte pozor, ať si domů nepřinesete nechtěného společníka. Klíště obecné, které bývá aktivní už s příchodem jarních měsíců, se na vás může zachytit i na zahradě. Pokud tedy na svém těle najdete přisáté klíště, pokuste se jej šetrně a správně vytáhnout. Jakou techniku odstranění klíštěte byste měli použít?