25letý Brit nakažený koronavirem popisuje den po dni: Byla to nejhorší nemoc, která mě potkala

25letý Brit nakažený koronavirem popisuje den po dni: Byla to nejhorší nemoc, která mě potkala Zdroj: grid.id

Koronavirus děsí téměř každého z nás a dnem i nocí přemýšlíme nad tím, jaké to musí být, když se člověk touto nemocí nakazí. To vše popsal 25letý Brit Connor Reed ze Severního Walesu, jenž pracuje jako učitel v jedné ze škol v čínském Wu-Chanu, což je epicentrum této děsivé nákazy.

Connor se stal prvním Britem, který se koronavirem nakazil. Naštěstí tuto zákeřnou nemoc porazil a na serveru Novinky.cz se objevil článek, ve kterém tento mladý Brit detailně popisuje den po dni s plicní chorobou COVID-19. Jaké jsou tedy prvotní příznaky této nemoci a jak nemoc dále postupuje? To se můžete dočíst v následujícím článku, který jsme převzali z Novinky.cz

„Connor Reed měl tu smůlu, že patřil mezi zhruba 20 procent nakažených, kteří mají těžší průběh nemoci. U 80 až 85 procent lidí, kteří se infikují, se nákaza projevuje jako lehké nachlazení a do dvou týdnů jsou opět fit.

„Byla to nejhorší nemoc, kterou jsem prodělal,“ tvrdí Connor Reed. Měl zimnici, potil se, bolely ho klouby a kosti, pálily oči a trpěl silným kašlem. Své zážitky popsal v deníku den po dni.

Den 1: Je pondělí 25. listopadu. Jsem nachlazený. Kýchám a bolí mě oči. Není to ale tak špatné, abych nemohl pracovat. V Číně učím angličtinu a jsem manažerem jedné školy ve Wu-chanu. Mluvím mandarínsky, práce je zajímavá. Ve zprávách neříkali nic o nákaze ani epidemii. Jsem zřejmě nachlazen a neměl bych nikoho nakazit. Navíc bydlím sám.

Den 2: Bolí mě v krku. Vzpomněl jsem si, jak mě léčila máma, když jsem byl dítě. Smíchal jsem si horkou vodu s medem a to popíjím.

Den 3: Nekouřím a sotva piji. Potřebuji se nachlazení rychle zbavit, abych mohl dál pracovat. Do horké vody s medem jsem si dal whisky. Je to dobré a pomáhá to.

Den 4: Spím jako mimino. Čínská whisky je zjevně lékem na všechny nemoci. Večer si dávám další dávky.

Den 5: Nachlazení je pryč. Naštěstí to nic nebylo.

Zdroj: thesun.co.uk Den 7: Asi jsem to zakřiknul. Cítím se hrozně. Mám zimnici, všechno mě bolí. V hlavě mi tepe, oči pálí, bolí mě v krku a mám příšerný kašel. Je to asi chřipka, bude potřeba něco víc než jen whisky. Padlo to na mě, a pokud se během noci nestane zázrak, zítra nejdu do práce. Nejde jen o to, že se cítím tak špatně, ale nechci nakazit kolegy.

Den 8: Jsem doma a volal jsem kolegům, že budu pravděpodobně pryč celý týden. Bolí mě dokonce i kosti. Neumím si představit, že se z toho rychle dostanu. Ležím v posteli, dívám se na televizi a snažím se příliš nekašlat, protože mě to hrozně bolí.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 17. 3. 2020 16:54 Nahlásit obsah