Dívka trpěla velkými bolestmi břicha. Madeleine si od zdravotníků vyslechla, že má zácpu a je hysterka, vše ale bylo jinak

Dívka trpěla velkými bolestmi břicha. Madeleine si od zdravotníků vyslechla, že má zácpu a je hysterka, vše ale bylo jinak Zdroj: Mirror.co.uk

Bolesti břicha se nevyplatí podceňovat. Tuto skutečnost potvrzuje 21letá Madeleine z britského Rugby, kterou dlouhé čtyři roky trápila neskutečná bolest břicha. Během několika vyšetření jí lékař řekl, že má zácpu. Zdravotní sestra ji zase označila za hysterku. Bolesti byly velmi vážné a Madeleine kvůli nim nemohla ani spát. Později se ukázalo proč.

Tvrdili jí, že je hysterka a že má zácpu

Dnes 21letá Madeleine Janes z britského města Rugby navštěvovala lékaře se svým zdravotním problémem již od roku 2015. Stěžovala si na velké bolesti břicha. Její praktický lékař jí bez jakéhokoliv vyšetření řekl, že má zácpu a předepsal jí lék na zmírnění žaludečních křečí.

Madeleine však nemohla kvůli bolestem břicha ani v noci spát. Na svého lékaře se proto posléze obrátila ještě několikrát. Se svým problémem byla dokonce na pohotovosti. Zdravotní sestra ji tehdy paradoxně označila za hysterku.

Zdroj: Mirror.co.uk Magnetická rezonance odhalila dvě dělohy, jeden vaječník a jednu ledvinu

Vše změnila až rodinná dovolená v anglickém hrabství Devon. Během ní Madeleine opět přepadla nesnesitelná bolest břicha. Byla proto hospitalizována v místní nemocnici, v rámci které ji zdravotníci přesunuli na jednotku intenzivní péče. Lékaři dali Madeleine infuzi proti bolesti a odebrali jí krev.

Madeleine musela podstoupit také magnetickou rezonanci. A výsledek? Tato vyšetření odhalila zarážející zjištění. Madeleine měla dvě dělohy, dva krčky dělohy, jeden vaječník a jen jednu ledvinu.

Zdroj: Sun.co.uk Lékaři se ihned rozhodli pro zákrok

Co bylo ještě překvapivější, druhá dívčina děloha menšího vzrůstu byla přeplněná krví, která se v ní hromadila během čtyř let menstruování. Lékaři proto Madeleine, která byla v bezprostředním ohrožení života, operovali. Ze zmíněné menší dělohy jí vysáli více než 100 mililitrů krve.

Co způsobilo, že krev zůstávala v děloze? Přerostlá tkáň, kterou jí lékaři o tři měsíce později odstranili. Zdravotníci museli Madeleine bohužel oznámit, že pokud bude chtít mít v budoucnu děti, musí spoléhat na odbornou pomoc. V jejím případě existuje totiž 80procentní riziko, že dojde ke spontánnímu potratu nebo že se její miminko předčasně narodí.

Madeleine se stále sžívá s tím, co se jí přihodilo. V každém případě v rámci své zkušenosti apeluje na ostatní, aby se nenechali odradit při prvním odmítnutím lékařem. Pokud máte pocit, že je s vámi opravdu něco v nepořádku, zkuste se obrátit i další specialisty, kteří váš problém dokážou vyřešit.

Autor:
Publikováno: 15. 10. 2020 12:00 Nahlásit obsah