Jihomoravský kraj hlásí 234 nakažených. Jsou mezi nimi i další zdravotníci z břeclavské nemocnice

Jihomoravský kraj hlásí 234 nakažených. Jsou mezi nimi i další zdravotníci z břeclavské nemocnice Zdroj: Shutterstock.com

Alespoň malý důvod k radosti mají lidé z Jihomoravského kraje. Oproti čtvrtku je k pátečnímu ránu počet nově nakažených o něco mírnější. I tak je však situace v tomto kraji dále vážná, celkově je v Jihomoravském kraji 234 nakažených a jen na Břeclavsku je evidováno již 47 případů.

Za čtvrtek zde přibylo 14 nových případů, přičemž mezi nakaženými jsou i zdravotníci z břeclavské nemocnice. „Nově pozitivně testovaní neměli žádné příznaky, přišli jsme na to při kontrolních odběrech. Museli jsme tak provést testy i u pacientů na příslušném oddělení a bohužel u několika z nich se COVID-19 také prokázal,“ řekl ředitel Nemocnice Břeclav Petr Baťka.

Zdroj: Shutterstock.com První případy nákazy se v této nemocnici objevily na oddělení ARO a ORL, proto nemocnice zcela rázně dodržuje všechny nařízená protiepidemiologická nařízení.

Je však pochopitelné, že šíření nemoci lze jen těžko zamezit, zvlášť pokud zaměstnanci nevykazují žádné příznaky a cítí se v pořádku. Z tohoto důvodu se vedení nemocnice rozhodlo testovat každého pacienta, který bude hospitalizován.

Autor:
Publikováno: 3. 4. 2020 13:39 Nahlásit obsah