Kategorie Léčba koronaviru

Článek
Ministerstvo zdravotnictví povolilo v Česku užívání léku na covid-19. Bamlanivimab má snižovat riziko těžkého průběhu onemocnění
Ministerstvo zdravotnictví povolilo v Česku užívání léku na covid-19. Bamlanivimab má snižovat riziko těžkého průběhu onemocnění Ministerstvo zdravotnictví na svém oficiálním webu ve čtvrtek 11. února oznámilo, že v Česku dočasně povoluje užívání neregistrovaného léku Bamlanivimab. Toto léčivo od firmy Eli Lilly má snižovat riziko těžkého průběhu při onemocnění covidem-19. Pro koho je tento lék určen a od kolika let se smí používat?
Článek
WHO varuje: Pití alkoholu vás neochrání před koronavirem, snižuje naopak vaši imunitu
WHO varuje: Pití alkoholu vás neochrání před koronavirem, snižuje naopak vaši imunitu Během pandemie koronaviru vzniká řada mýtů, kterým spousta lidí věří. Jedním z nich je tvrzení, že alkohol vás ochrání před nemocí COVID-19 a že jeho nadměrná konzumace dokáže koronavirus zabít. I sama Světová zdravotnická organizace (WHO) upozorňuje, že jde o mýtus, který byste v zájmu ochrany svého zdraví neměli brát vážně.
Článek
107letá Holanďanka Cornelia Rasová: Nejstarší člověk, který zvítězil nad koronavirem
107letá Holanďanka Cornelia Rasová: Nejstarší člověk, který zvítězil nad koronavirem Pandemie onemocnění COVID-19 si dosud ve světě vyžádala více než 120 tisíc obětí. Ohroženými skupinami, u nichž koronavirus může způsobit až smrt, jsou zejména senioři a vážně nemocní lidé. O to povzbuzující je uzdravení 107leté Cornelie Rasové, která se nakazila v kostele. Jde pravděpodobně o nejstarší osobu, která vyhrála boj nad nemocí COVID-19.
Článek
Kaelyn Sheedy popsala svůj boj s koronavirem: Vyléčila se za 12 dnů
Kaelyn Sheedy popsala svůj boj s koronavirem: Vyléčila se za 12 dnů Američanka Kaelyn Sheedy, která pracuje jako sportovní masérka, se nakazila koronavirem. Tato 29letá žena z Floridy se o tom, co v průběhu této nemoci prožila, podělila s ostatními na svém Instagramu. Den po dni popsala, jakým způsobem u ní onemocnění COVID-19 přesně probíhalo.
Článek
Místo koronaviru jí lékaři diagnostikovali chřipku. Erika žijící v Rakousku zjistila, že je nakažená, nestandardním způsobem
Místo koronaviru jí lékaři diagnostikovali chřipku. Erika žijící v Rakousku zjistila, že je nakažená, nestandardním způsobem 22letá Erika, která pochází ze Slovenska, žije a pracuje v Rakousku. Svou domovinu navštěvuje jednou za dva měsíce. Když se 3. března vrátila z týdenního pobytu na Slovensku zpátky do Rakouska, neměla žádné zdravotní problémy. Její zdravotní stav se zhoršil za pár dní, kdy ucítila slabost a měla zvýšenou teplotu.
Článek
Česká doktorka Pavla Kovaříková zveřejnila na Facebooku upřímný status: „Nespíme, nejíme a na záchodě jsem nebyla ani nepamatuju“
Česká doktorka Pavla Kovaříková zveřejnila na Facebooku upřímný status: „Nespíme, nejíme a na záchodě jsem nebyla ani nepamatuju“ Práce lékařů, zdravotních sester, sanitářů a dalšího zdravotního personálu je v těchto dnech velmi náročná. Jelikož počet nakažených koronavirem v Česku stále roste, spousta z nich je hospitalizovaná v nemocnicích. Že jdou zdravotníci při jejich ošetřování často nad své možnosti, dokazuje i status lékařky Pavly Kovaříkové z Nemocnice Na Bulovce.