Kaelyn Sheedy popsala svůj boj s koronavirem: Vyléčila se za 12 dnů

Kaelyn Sheedy popsala svůj boj s koronavirem: Vyléčila se za 12 dnů Zdroj: Instagram.com @kaelynsheedy

Američanka Kaelyn Sheedy, která pracuje jako sportovní masérka, se nakazila koronavirem. Tato 29letá žena z Floridy se o tom, co v průběhu této nemoci prožila, podělila s ostatními na svém Instagramu. Den po dni popsala, jakým způsobem u ní onemocnění COVID-19 přesně probíhalo.

Koronavirem se nakazila zřejmě v Itálii

Jak 29letá Kaelyn Sheedy přiznává, kononavirem se nakazila zřejmě tehdy, když byla na dovolené v Evropě. Procestovala totiž Španělsko a Francii a byla také v Itálii, kde pravděpodobně onemocněla. V této jihoevropské zemi totiž navštívila Milano, které se následně stalo epicentrem nového koronaviru.

Ještě před tím, než z Evropy odletěla zpátky domů, si všimla, že má horečku. Ještě hůře jí bylo, když přistála na letišti JFK v americkém New Yorku. Ihned po přistání se proto obrátila na kompetentní zdravotnické zařízení zabývající se infekčními nemocemi a jejich prevencí. Zdravotníci ovšem Kaelyn nechali, aby z New Yorku odletěla domů na Floridu.

Třetí den nemoci měla problémy s dýcháním

„Nejprve se u mě objevila horečka a suchý kašel a strašně mě pálily oči. Zhruba třetí den, kdy mi bylo špatně, se u mě objevily problémy s dýcháním. Právě tehdy mi došlo, že mám zřejmě koronavirus,“ popisuje Kaelyn. Na základě svého podezření si nechala 28. února udělat test na COVID-19, který vyšel pozitivně.

V průběhu nemoci Kaelyn měla ještě další příznaky. Horečka jí po pár dnech ustoupila, cítila ale celkovou únavu a slabost, měla bolesti svalů, škrábalo ji v krku a trpěla kašlem (nejprve suchým a pak vlhkým). To, že se z onemocnění COVID-19 dostala už za dvanáct dnů připisuje své výborné tělesné kondici a zdravému životnímu stylu. Že nový koronavirus u Kaelyn odezněl už po dvanácti dnech, potvrdily testy provedené ve dvanáctý a čtrnáctý den, které vyšly negativně.

Kaelyn Sheedy popsala, jak u ní koronavirus probíhal

Lékaři však Kaelyn na základě její diagnózy předepsali také antibiotika. Tato žena si ovšem není jistá tím, zda jí pomohl právě tento lék. „Sama jsem si ještě nasadila vitamíny na posílení imunity a po celou svou karanténu, kterou jsem strávila doma, jsem si naordinovala odpočinek,“ popisuje 29letá Američanka, která na svém Instagramu den za dnem sdílela, jakým způsobem u ní onemocnění COVID-19 probíhalo.

1. den: 39,4 ºC, suchý kašel, únava

2. den: 39,4 ºC, suchý kašel, únava

3. den: bez horečky, vlhký kašel, zelený hlen, problémy s dýcháním neboli dušnost

4. den: bez horečky, vlhký kašel, dušnost

5. až 7. den: dráždivější vlhký kašel, dušnost, ztráta chuti a čichu

8. až 9. den: vlhký kašel, žlutý až čirý hlen

10. až 11. den: suchý kašel, po fyzické stránce jsem se cítila 100procentně dobře

12. den: bez příznaků, první negativní test na koronavirus

13. den: bez příznaků

14. den: bez příznaků, druhý negativní test na koronavirus

Na Instagramu se s ostatními podělila o svou zkušenost

Kaelyn Sheedy upozorňuje, že onemocnění COVID-19 může působit na každého jinak. Podle svých slov se chtěla s ostatními podělit o svou vlastní zkušenost. „Výzvy, kterým v současnosti v důsledku pandemie čelíme, jsou znepokojující a často lámou srdce. Každý z nás se ocitá v jiné situaci. Prosím tedy každého z vás, abyste měli soucit s ostatními. Berte to vážně a poslouchejte nařízení úřadů. Pokud si myslíte, že jste nemocní, izolujte se od ostatních a kontaktujte zdravotníky. Modlím se za svět,“ napsala na svém Instagramu Kaelyn. Tato žena zpětně lituje, že jí úřady vůbec dovolily letět domů. Má totiž strach, že by mohla někoho nakazit.

Autor:
Publikováno: 24. 3. 2020 10:38 Nahlásit obsah