Kategorie Příznaky koronaviru

Článek
Mutace Eris je novou variantou covidu 2023. Má tyto příznaky
Mutace Eris je novou variantou covidu 2023. Má tyto příznaky Lidí nakažených covidem opět přibývá. V Česku se aktuálně šíří nová varianta koronaviru, EG.5 neboli mutace Eris. Podle Světové zdravotnické organizace WHO tato varianta covidu nepředstavuje větší hrozby nežli předchozí mutace. Přesto je dobré vědět, jaké má Eris příznaky.
Článek
Covidový jazyk v podobě vředů na jazyku: Jeden z příznaků covidu-19
Covidový jazyk v podobě vředů na jazyku: Jeden z příznaků covidu-19 V souvislosti s koronavirovou mutací delta britský epidemiolog Tim Spector dlouhodobě upozorňuje na další příznak covidu-19. Jde o covidový jazyk neboli přechodnou lingvální papilitidu, která se vyznačuje zvětšenými papily na jazyku připomínající vředy.
Článek
Nejčastější příznaky koronaviru u očkovaných lidí: Britští vědci zveřejnili seznam konkrétních symptomů
Nejčastější příznaky koronaviru u očkovaných lidí: Britští vědci zveřejnili seznam konkrétních symptomů Očkování proti koronaviru stoprocentně nezaručí, že se covidem-19 znovu nenakazíte. Vakcína však tuto pravděpodobnost výrazně snižuje, a navíc minimalizuje riziko vážného průběhu nemoci. Britští vědci se čerstvě zaměřili na to, jaké jsou nejčastější příznaky koronaviru u očkovaných lidí. Jejich zjištění zveřejnil portál IFL Science.
Článek
Covidové nehty: Nový příznak koronaviru, ke kterému dochází až po prodělání nemoci
Covidové nehty: Nový příznak koronaviru, ke kterému dochází až po prodělání nemoci Po prodělání koronaviru spousta lidí trpí dlouhodobou únavou nebo si stěžuje na nadměrné vypadávání vlasů. Na nový příznak koronaviru, který se objevuje několik týdnů po onemocnění, upozornili britští vědci. Jedná se o tzv. covidové nehty, pro které jsou typické příčné rýhy.
Článek
Nové příznaky koronaviru: Indická mutace má na svědomí nejen covidový jazyk
Nové příznaky koronaviru: Indická mutace má na svědomí nejen covidový jazyk Britská, brazilská či indická varianta covidu jsou důkazem, že koronavirus stále mutuje. S proměňujícím se virem nemocní vykazují také nové příznaky koronaviru. Prvotní symptomy onemocnění covidem-19 proměnila zejména indická mutace delta, na kterou si posvítili britští vědci.
Článek
Vypadávání vlasů po covidu: Trpí jím téměř čtvrtina uzdravených, nejčastěji žen
Vypadávání vlasů po covidu: Trpí jím téměř čtvrtina uzdravených, nejčastěji žen Po prodělání nového koronaviru téměř každého uzdraveného člověka trápí dlouhodobější zdravotní problémy. Nejčastěji je sužuje nadměrná únava, bolest hlavy nebo problémy s pamětí. Až čtvrtina lidí si po dobu šesti měsíců od vyléčení stěžuje také na nadměrné vypadávání vlasů.
Článek
12 nejčastějších dlouhodobých problémů po překonání covidu-19: Až 100 procent vyléčených lidí bojuje s únavou
12 nejčastějších dlouhodobých problémů po překonání covidu-19: Až 100 procent vyléčených lidí bojuje s únavou I když se z onemocnění covid-19 vyléčíte, nemáte vyhráno. Negativní testy na covid nevylučují, že se vám po prodělání koronaviru nevyhnou další zdravotní komplikace. Na dlouhodobé problémy, se kterými se po překonání covidu-19 lidé potýkají, se zaměřili vědci z Indiana University. Zveřejnili seznam 12 nejčastějších z nich. Které potíže to jsou?
Článek
Jak zjistíte, že jste prodělali covid? Všímejte si těchto příznaků
Jak zjistíte, že jste prodělali covid? Všímejte si těchto příznaků V některých případech probíhá nákaza novým koronavirem bezpříznakově. Možná, že jste covid-19 již také prodělali, ale nevíte to o sobě. Napovědět, že máte covid za sebou, vám mohou některé z následujících příznaků. Větší jistotu vám samozřejmě přinese až test na protilátky.
Článek
Long covid: Co to je, jaké má příznaky a koho nejčastěji postihuje
Long covid: Co to je, jaké má příznaky a koho nejčastěji postihuje V případě některých lidí, kteří již nemají pozitivní test na koronavirus, ovšem mají přetrvávající zdravotní obtíže, se mluví o tzv. long covidu. Co to vlastní long covid (v překladu dlouhý covid) je a jakým způsobem se projevuje?
(12) Načíst více