Kategorie Příznaky koronaviru

Článek
Kožní léze na nohou připomínající neštovice: Nový příznak koronaviru, který je častý u dětí a teenagerů
Kožní léze na nohou připomínající neštovice: Nový příznak koronaviru, který je častý u dětí a teenagerů K nejčastějším příznakům onemocnění COVID-19 patří horečka, celková únava, bolest svalů, kašel či dušnost. Španělští lékaři, kteří se starají o pacienty s koronavirem, si však všimli i dalšího neobvyklého příznaku. Jde o kožní léze vyskytující se na chodidlech, jež se nejčastěji objevují u infikovaných dětí a teenagerů.
Článek
Nové příznaky koronaviru: Zbystřete při ztrátě čichu nebo chuti
Nové příznaky koronaviru: Zbystřete při ztrátě čichu nebo chuti Pokud se nakazíte onemocněním COVID-19, nemusíte mít pouze horečku, kašel či celkovou slabost těla. Stále více nakažených lidí, kteří jsou v domácí karanténě, si stěžuje na to, že ztratili čich a chuť. V některých případech jde dokonce o jediný příznak nákazy novým koronavirem.
Článek
Kaelyn Sheedy popsala svůj boj s koronavirem: Vyléčila se za 12 dnů
Kaelyn Sheedy popsala svůj boj s koronavirem: Vyléčila se za 12 dnů Američanka Kaelyn Sheedy, která pracuje jako sportovní masérka, se nakazila koronavirem. Tato 29letá žena z Floridy se o tom, co v průběhu této nemoci prožila, podělila s ostatními na svém Instagramu. Den po dni popsala, jakým způsobem u ní onemocnění COVID-19 přesně probíhalo.
Článek
Místo koronaviru jí lékaři diagnostikovali chřipku. Erika žijící v Rakousku zjistila, že je nakažená, nestandardním způsobem
Místo koronaviru jí lékaři diagnostikovali chřipku. Erika žijící v Rakousku zjistila, že je nakažená, nestandardním způsobem 22letá Erika, která pochází ze Slovenska, žije a pracuje v Rakousku. Svou domovinu navštěvuje jednou za dva měsíce. Když se 3. března vrátila z týdenního pobytu na Slovensku zpátky do Rakouska, neměla žádné zdravotní problémy. Její zdravotní stav se zhoršil za pár dní, kdy ucítila slabost a měla zvýšenou teplotu.
Článek
Průměrná inkubační doba nového koronaviru je 5,1 dne, vypočítali vědci z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health
Průměrná inkubační doba nového koronaviru je 5,1 dne, vypočítali vědci z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health Američtí výzkumní pracovníci z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health studovali 181 pacientů, u kterých se potvrdila nákaza novým typem koronaviru. Vypočítali, že průměrná inkubační doba onemocnění COVID-19 je 5,1 dne. Prvních pět dnů je tedy nákaza novým koronavirem bezpříznaková, až poté se projeví typické příznaky této nemoci.
Článek
Koronavirus v Česku: Příznaky onemocnění se podobají chřipce, většinou mívá lehký průběh
Koronavirus v Česku: Příznaky onemocnění se podobají chřipce, většinou mívá lehký průběh K 3. březnu 2020 Česká republika eviduje celkem pět lidí nakažených novým typem koronaviru. Je ovšem pravděpodobné, že počet infikovaných bude i nadále narůstat. Právě proto byste měli znát hlavní příznaky koronavirové infekce, které jsou velmi blízké klasické chřipce.
Článek
Vše důležité o novém koronaviru: Co to je, jaké má příznaky a jak se přenáší
Vše důležité o novém koronaviru: Co to je, jaké má příznaky a jak se přenáší Svět se potýká se závažným virovým onemocněním způsobeným novou formou koronaviru. Této nemoci celosvětově podlehly na tři tisíce lidí. Nový koronavirus se Česku zatím vyhýbá. Hygienici a lékaři však nevylučují, že se k nám tato nákaza velmi brzy dostane. Abyste se mohli na koronavirus připravit, měli byste o něm znát několik zásadních informací.