Sexuální minulost, velikost bot a děti. Tabu, o kterých ženy nerady mluví

Sexuální minulost, velikost bot a děti. Tabu, o kterých ženy nerady mluví Zdroj: Shutterstock.com

Existují témata, na která jsme my ženy během rozhovoru obzvlášť choulostivé. Jsou to pro nás zkrátka tabu, kterým se snažíme vyhýbat za každé situace. A když se nás na ně někdo zeptá, jsme vnitřně naštvané a snažíme se z rozhovoru ladně vybruslit. Která témata jsou pro nás tedy tabu, a stydíme se nebo nechceme o nich prostě mluvit?

Počet sexuálních partnerů: Tabu pro současný vztah

Většina žen nemluví příliš ráda o své sexuální minulosti. Někdy se svěří svým nejlepším kamarádkám. Pokud by ale měly prozradit přesný počet sexuálních partnerů i další podrobnosti svému stávajícímu partnerovi, to už raději mlčí a nechávají si vše pro sebe.

Jejich konzervativnost je v tomto případě zakódována zkušenostmi dřívějších generací žen. Ještě před stoletím měla být žena po celý svůj život věrná pouze jednomu partnerovi. Pokud měla partnerů více nebo experimentovala, bralo se to jako vybočení z normálu a jako velmi neslušné chování.

Zdroj: Shutterstock.com

Velikost bot: Ožehavé téma pro ženy s většími chodidly

Podle výzkumu, který si nechal vypracovat britský obchodní dům Debenhams, ženská noha v posledních desetiletích neuvěřitelně roste a rozhodně není srovnatelná s průměrnou velikostí nohou našich babiček a prababiček. Za posledních dvacet let se průměrná ženská noha zvětšila skoro o dvě čísla a blíží se velikosti 40.

Proto není výjimkou v současné době narazit na ženy, které mají osmičky nebo devítky chodidla. Na velikost bot se jich ale určitě nikdy neptejte! Může to pro ně být velmi ožehavé téma.

Věk, váha a plastické operace: Ptát se na ně je krajně neslušné

Stejně jako na velikost bot se nikdy ženy neptejte na věk, váhu, konfekční velikost oblečení a případné plastické operace. Jde o témata, která jsou všeobecnými ženskými tabu a o kterých ženy často nemluví ani se svou nejlepší kamarádkou. Jsou to velmi osobní záležitosti – pokud žena bude chtít, prozradí vám je sama.

Děti: Trefa do vosího hnízda

Nikdy se také neptejte ženy, jestli má děti, neboť nevíte, v jaké situaci se zrovna nachází. Můžete se totiž nechtěně trefit do vosího hnízda. Možná totiž nemá děti, protože buduje kariéru. Možná ale nedávno prodělala potrat, nebo je ve fázi snažení, ale dítě se jí s partnerem stále nedaří počít.

Zdroj: Shutterstock.com

Mateřská tabu: Maminky svá tajemství neprozradí ani nejbližším

Zvlášť mladé maminky si samy pro sebe nechávají několik trápení, se kterými se nesvěří partnerovi, rodině ani kamarádkám. Jsou to témata, o kterých se často stydí mluvit kvůli tomu, že mají strach, aby se jim za jejich myšlenky někdo nevysmál nebo aby na ně nepadl stín opovržení.

Čerstvé maminky v sobě ukrývají spoustu tabuizovaných myšlenek a pocitů. Závidí třeba svobodným kamarádkám jejich svobodu a volnost, některé dokonce nesnáší cizí děti anebo je rodičovská dovolená naprosto ničí, ovšem nechtějí o tom říct nikomu dalšímu.

Autor:
Publikováno: 11. 2. 2019 14:00 Nahlásit obsah