Kategorie Zdraví a krása

Článek
Nejjedovatější houba v ČR má přezdívku kalich smrti. V jakém množství je nebezpečná?
Nejjedovatější houba v ČR má přezdívku kalich smrti. V jakém množství je nebezpečná? Otrava houbami není v Česku výjimečná záležitost. Statistiky říkají, že ji ročně zakusí v průměru 400 lidí. Na této statistice má nemalý podíl nejjedovatější houba ČR, které se přezdívá kalich smrti. O který druh houby přesně jde, jak rychle se v jejím případě projevuje otrava a za jakých okolností má fatální následky?
Článek
Nurofen pro děti má v Česku výpadek. Obnovení dodávek SÚKL očekává na přelomu září a října, někdy až v listopadu
Nurofen pro děti má v Česku výpadek. Obnovení dodávek SÚKL očekává na přelomu září a října, někdy až v listopadu Rodiče malých dětí aktuálně řeší v Česku velký problém. Na trhu je nedostatek Nurofenu pro děti ve formě sirupu, tablet a čípků. V mnoha online lékárnách je tento lék vyprodaný, k dostání je tak v omezeném množství pouze v kamenných lékárnách. SÚKL očekává obnovení dodávek Nurofenu pro děti na přelomu září a října, mnohdy až v listopadu.
Článek
Potraviny, které se po opětovném zahřátí změní na nebezpečné. Pozor na ně
Potraviny, které se po opětovném zahřátí změní na nebezpečné. Pozor na ně Vaříte na více dnů dopředu, anebo si rádi dáte k večeři to, co bylo k obědu? Věděli jste však, že některé potraviny při opětovném ohřívání uvolňují toxické látky, které jsou pro nás nebezpečné?
Článek
Proč máme slepé střevo? Apendix není rozhodně zbytečný
Proč máme slepé střevo? Apendix není rozhodně zbytečný O slepém střevu neboli apendixu se říká, že jej máme v těle zbytečně. K této části lidského těla se vztahuje spousta otazníků. Pojďme si odpovědět na to, jak vzniklo slepé střevo, jakou má v těle funkci a proč tak často dochází k jeho zánětům.
Článek
Máte nezvladatelné chutě na určité potraviny? Vaše tělo se vám snaží něco říct
Máte nezvladatelné chutě na určité potraviny? Vaše tělo se vám snaží něco říct Ačkoliv se snažíme dodržovat zdravý jídelníček, občas se dostaví neukojitelná chuť na něco nezdravého a pro nás „přísně zakázaného“. U některé z nás se objeví chuť na čokoládu a u jiných například strašlivá chuť na slané brambůrky. Tělo vám těmito chutěmi dává jasně najevo, že mu určitá složka chybí a my vás naučíme rozpoznat, která přesně to je!
(762) Načíst více