Kategorie Zdraví a krása

Článek
Děsí vás pohled na děravé a pórovité povrchy? Možná máte trypofóbii
Děsí vás pohled na děravé a pórovité povrchy? Možná máte trypofóbii Strach z výšek, uzavřených prostor nebo pavouků či hadů. Jednou z těchto běžných fóbií trpí snad každý z nás. Slyšeli jste ale o někom, kdo má strach z pohledu na množství malých otvorů, děr, trhlin nebo pórů? I tato fóbie existuje a odborně se jí říká trypofóbie. Jak poukazují vědci, je dokonce zakódovaná v našich genech.
Článek
Vakcína proti koronaviru bude na trhu do Vánoc, tvrdí čínský farmaceutický gigant Sinopharm. Vyjde nás na 3 tisíce korun
Vakcína proti koronaviru bude na trhu do Vánoc, tvrdí čínský farmaceutický gigant Sinopharm. Vyjde nás na 3 tisíce korun Svět netrpělivě čeká na to, až se do oběhu dostane účinná vakcína proti nemoci Covid-19. Ta by měla konečně učinit přítrž pandemii nového koronaviru. Že se blýská na lepší časy, ohlásila čínská farmaceutická společnost Sinopharm. Uvedla totiž, že svou vakcínu proti koronaviru pustí na trh do letošního prosince. Cena vakcíny by měla být 130 dolarů.
Článek
HPV DNA test vám dokáže zachránit život. Tato prevence rakoviny děložního čípku bude nově pro ženy ve věku 35 a 45 let zdarma
HPV DNA test vám dokáže zachránit život. Tato prevence rakoviny děložního čípku bude nově pro ženy ve věku 35 a 45 let zdarma Každý den zemře v Česku na rakovinu děložního čípku jedna žena. Tuto zákeřnou nemoc způsobuje zejména pohlavně přenosný lidský papilomavirus (HPV). Zda jej ve svém těle máte, nebo ne, určí HPV DNA test, který vám může gynekolog udělat v rámci preventivní prohlídky. Dobrou zprávou je, že tento test bude nově pro ženy ve věku 35 a 45 let zdarma.
Článek
Značka Balea slaví 25 let na trhu
Značka Balea slaví 25 let na trhu České Budějovice, 19. 8. 2020 – Značka Balea slaví 25 let na trhu. Sortiment dm drogerie se tak rozšíří o limitovanou edici narozeninových produktů inspirovaných pouťovými atrakcemi a letními sladkostmi. Privátní značka společnosti dm drogerie markt je spojována s vysokou kvalitou přípravků, nízkými cenami a důrazem na trvalou udržitelnost.
Článek
Komentář lékařky: Má vysoký věk otce vliv na zdraví potomka?
Komentář lékařky: Má vysoký věk otce vliv na zdraví potomka? Plodnost žen po třicátém roce života začíná klesat. Co naopak vzrůstá, je míra rizika, ať už v podobě spontánního potratu, či onemocnění potomka. Současné ženy si toto obvykle velmi dobře uvědomují a vědí, jaký negativní dopad odkládání mateřství obnáší. Vliv vyššího věku otce si ale veřejnost zatím příliš nepřipouští.
Článek
Pomalé spermie i vyšší riziko potratu u partnerky. Jak kouření marihuany ovlivňuje mužovu plodnost?
Pomalé spermie i vyšší riziko potratu u partnerky. Jak kouření marihuany ovlivňuje mužovu plodnost? Mezi nejčastější konzumenty marihuany patří nejen v České republice především muži v plodném věku. Pozornost vědců se tak často zaměřuje na to, jak moc takzvané „kouření trávy“ ovlivňuje jejich reprodukční možnosti – od kvality spermií a jejich schopnosti oplodnit ženské vajíčko až po případný vliv na ženino těhotenství.
Článek
Roušky si opět nasadíme 1. září. Nutností budou v obchodech, restauracích či kadeřnictvích, bez nich se obejdeme v posilovně a bazénu
Roušky si opět nasadíme 1. září. Nutností budou v obchodech, restauracích či kadeřnictvích, bez nich se obejdeme v posilovně a bazénu Od 1. září 2020 hlásí Česko velký návrat roušek. Tuto ochranu nosu a úst si nasadíme až na pár výjimek ve všech vnitřních prostorách. Na kterých místech tedy musíte roušky od 1. září nosit a kde to není naopak povinné?
Článek
Za ztrátu chlapcova sluchu a zraku může tohle jídlo. Také patříte k těm, kteří jej rádi konzumují?
Za ztrátu chlapcova sluchu a zraku může tohle jídlo. Také patříte k těm, kteří jej rádi konzumují? Tento šokující příběh teprve 17letého chlapce, který přišel o zrak a částečně i o sluch, je opravdu nevídaný. Lékaři dlouho nemohli přijít na příčinu chlapcova nevysvětlitelného postižení. Teprve po nekonečných sériích vyšetření, otázek týkajících se mladíkova životního stylu a stravování odhalili odpověď.
Článek
Aquapark v čínském Wu-chanu zaplavily o víkendu tisícovky lidí. Žádné roušky ani rozestupy, Západ nevěřícně kroutí hlavou
Aquapark v čínském Wu-chanu zaplavily o víkendu tisícovky lidí. Žádné roušky ani rozestupy, Západ nevěřícně kroutí hlavou Pandemie koronaviru nám stále ztrpčuje život svými omezeními. V čínském Wu-chanu, odkud se Covid-19 rozšířil do celého světa, snad zapomněli, že by vůbec nějaká pandemie existovala. Dokazují to šokující záběry z wu-chanského aquaparku Playa Maya pořízené 15. srpna, kde je hlava na hlavě. Snímky na svém Twitteru uveřejnila agentura AFP.
(1171) Načíst více