Kategorie Zdraví a krása

Článek
Nechcete se v létě spálit? Na opalovací sezonu vás už teď připraví betakaroten
Nechcete se v létě spálit? Na opalovací sezonu vás už teď připraví betakaroten Těšíte se na to, až začnete v létě chytat bronz? Abyste se neopalovala spíš do ruda a předešla bolestivým spáleninám od sluníčka, je na čase, abyste se na letošní opalovací sezonu připravila několik týdnu dopředu. Začněte dodržovat následující zásadu, díky které se v létě nespálíte, a budete se naopak pyšnit dokonalým opálením.
Článek
Vyzkoušejte overnight oats: Tato snídaňová klasika má stovky variací
Vyzkoušejte overnight oats: Tato snídaňová klasika má stovky variací Zdravá a vydatná snídaně nás dokáže skvěle nastartovat do nového dne. Co když byste si k snídani ráda něco zdravého opravdu dala, ale prostě nestíháte? Připravte si vynikající snídani den předem. A to třeba následující variace overnight oats, ve kterých nechybí ovesné vločky nebo chia semínka. Tuto zdravou snídani si jednoduše zamilujete.
Článek
V hlavní roli pesticidy: Kterému ovoci a zelenině byste se měli v obchodě příště vyhnout?
V hlavní roli pesticidy: Kterému ovoci a zelenině byste se měli v obchodě příště vyhnout? Ovoce a zelenina tvoří důležitou součást našeho jídelníčku. Stojí ovšem za zamyšlení, kde je kupujeme. Jestli je máme v bio kvalitě ze své zahrádky, není co řešit. Při nákupu ovoce a zeleniny v supermarketu bychom ale měli být obzvlášť opatrní. Kromě vitamínů a minerálů totiž našemu tělu zajistíme i něco jiného. A to značný přísun pesticidů.
Článek
Metličky na nohách: Jejich nadměrný rozvoj zastavíte díky těmto jednoduchým cvikům
Metličky na nohách: Jejich nadměrný rozvoj zastavíte díky těmto jednoduchým cvikům Sledujete s velkou nelibostí, jak se po vašich nohách pomalu rozlézají drobounké žilky? Zvlášť teď, když si už konečně můžete obléct šaty nebo sukni, jde o pěkně nemilou věc. Metličky neboli mikrovarixy nejsou jenom estetickým problémem. Jedná se totiž o druh křečových žil. Jak předejdete jejich vzniku a jak se jich alespoň částečně zbavíte?
Článek
Chcete přejít na přírodní kosmetiku? Tohle vás čeká!
Chcete přejít na přírodní kosmetiku? Tohle vás čeká! Jaro je symbolem znovuzrození. Využijte toho a nechte také svou pleť, ať se znovuzrodí s přírodní kosmetikou! Že se bojíte? Nevíte, co od ní máte očekávat a jak na přírodní kosmetiku vůbec přejít? Odpověď na nejčastější otázky o přírodní kosmetice vám poskytnou právě následující řádky!
Článek
Pozitivní dopad Keto diety na lidi s nadváhou
Pozitivní dopad Keto diety na lidi s nadváhou Nadváha je v dnešní době velmi aktuální téma, které řeší čím dál tím větší procentu světové populace. Lidé často zkoušejí neúspěšné diety a programy na hubnutí, které v minimálním množství přinesou úspěch a po skončení přinesou kila i problém zpátky. Dlouhodobá nadváha navíc způsobuje řadu onemocnění a náběh na cukrovku.
Článek
Jste ranní ptáče, nebo noční sova? Za vše může chronotyp, který udává rytmus vašemu ránu
Jste ranní ptáče, nebo noční sova? Za vše může chronotyp, který udává rytmus vašemu ránu Chvíli, kdy nám ráno zazvoní budík prožívá každý z nás jinak. Někteří bez problému vstávají a klidně si ještě přivstanou, jiní se donutí vstát až na poslední chvíli a trvá jim pěkně dlouhou dobu, než začnou fungovat. Řeč je o ranních ptáčatech a nočních sovách - neboli o našem chronotypu, který udává, kdy spíme a kdy jsme nejvíce aktivní.
Článek
Co s použitými čajovými sáčky? Přijdou vhod vaší pokožce, vlasům i domácnosti
Co s použitými čajovými sáčky? Přijdou vhod vaší pokožce, vlasům i domácnosti Čajový sáček vám nemusí posloužit pouze k tomu, abyste si připravila šálek lahodného čaje. Vyluhovaný čajový pytlík rozhodně nepatří do koše. Můžete jej využít i dále. A to v péči o své tělo a vlasy nebo jako úklidový prostředek. Ženám se osvědčily hlavně vyluhované sáčky od černého a zeleného čaje a také od bylinek. Vyzkoušíte je i vy?
Článek
Smrkový sirup pomáhá při kašli i oslabené imunitě: Nastal čas na jeho přípravu
Smrkový sirup pomáhá při kašli i oslabené imunitě: Nastal čas na jeho přípravu Jaro je ideálním obdobím k tomu, abyste si zašli do přírody na bylinky. Připravíte se tak předem na záludnosti sychravého podzimu a mrazivé zimy, kdy vám ve zvýšené míře hrozí nachlazení, kašel nebo chřipka. Právě nastal vhodný čas k tomu, abyste si natrhali i mladé smrkové výhonky a připravili si z nich léčivý smrkový sirup. Jak na to?
(1081) Načíst více