Kategorie Zdraví a krása

Článek
Den na covidovém oddělení Fakultní nemocnice Brno. Fotoreportér Patrik Uhlíř veřejně ukázal realitu boje s koronavirem
Den na covidovém oddělení Fakultní nemocnice Brno. Fotoreportér Patrik Uhlíř veřejně ukázal realitu boje s koronavirem Současná situace kolem epidemie koronaviru v Česku není příliš příznivá. Že bychom měli začít covid-19 brát všichni vážně, dokazuje fotoreportáž z covidového oddělení Kliniky infekčních chorob FN Brno. Autorem fotek je Patrik Uhlíř Foto & Video Studio. Tento projekt vznikl jako podpora všem zdravotníkům, kteří jsou momentálně v první linii.
Článek
Slovenku Lenku trápí koronavirus dlouhé měsíce. Nakazila se při práci v nemocnici, nyní se potýká s Long Covid
Slovenku Lenku trápí koronavirus dlouhé měsíce. Nakazila se při práci v nemocnici, nyní se potýká s Long Covid Žila aktivním životem a pravidelně sportovala. Život o 180 stupňů jí ale změnila nákaza novým koronavirem, s jehož následky se vypořádává dlouhé měsíce. Řeč je o Slovence Lence Sochor z Banské Bystrice, která žije 16 let ve Velké Británii. Covidem se nakazila v nemocnici, kde pracuje. Koronavirus u ní však přešel do fáze Long Covid.
Článek
Čichový trénink po prodělání koronaviru: Nejméně po dobu 32 týdnů každý den čichejte ke 4 výrazným vůním
Čichový trénink po prodělání koronaviru: Nejméně po dobu 32 týdnů každý den čichejte ke 4 výrazným vůním Ztráta čichu patří k velmi častým příznakům nového koronaviru. Jestli se ztráta či porucha čichu po prodělání koronaviru týká i vás, tento smysl vám pomůže navrátit speciální čichový trénink. Věnujte se mu poctivě každý den a brzy doslova ucítíte výsledky.
Článek
Ztráta čichu jako častý příznak koronaviru: Poruchy čichu mohou trvat měsíce až roky
Ztráta čichu jako častý příznak koronaviru: Poruchy čichu mohou trvat měsíce až roky K velmi častým příznakům covidu-19 patří ztráta čichu. Může se mnohdy jednat i o jediný příznak, který pocítí zvláště mladí lidé. K obnově čichu po prodělání koronaviru zpravidla dochází v řádu několika týdnů. Jak poukazují lékaři, v případě 10 procent pacientů se však čich může navrátit až v řádu měsíců nebo let.
Článek
Koronavirus jako možný spouštěč autoimunitních onemocnění: Některým lidem se dle vědců po prodělání koronaviru vytvoří protilátky proti vlastnímu tělu
Koronavirus jako možný spouštěč autoimunitních onemocnění: Některým lidem se dle vědců po prodělání koronaviru vytvoří protilátky proti vlastnímu tělu U některých lidí, kteří prodělali covid-19, nalezli vědci z Emory University v americké Atlantě nikoliv protilátky proti koronaviru, ale proti vlastnímu tělu. O této skutečnosti informoval list NY Times, výsledky studie zatím nebyly publikovány ve vědeckém časopisu.
Článek
Britská studentka prodělala koronavirus už v březnu. Ztráta čichu a chuti však u ní stále přetrvává
Britská studentka prodělala koronavirus už v březnu. Ztráta čichu a chuti však u ní stále přetrvává Jedním z typických příznaků nákazy novým koronavirem je ztráta čichu a chuti. Tímto způsobem se covid-19 letos v březnu projevil také u 21leté britské studentky Marty Batisty. Tato dívka tvrdí, že ani po sedmi měsících od prodělání koronavirové nákazy necítí chuť ani správnou vůni.
Článek
Covidové prsty přetrvávají až pět měsíců po překonání infekce. Tento projev zvaný “long covid” může dle vědců značit zánět v těle
Covidové prsty přetrvávají až pět měsíců po překonání infekce. Tento projev zvaný “long covid” může dle vědců značit zánět v těle Jedním z příznaků nového koronaviru jsou tzv. covidové prsty. Jde o vyrážku červené až fialové barvy, která se objevuje na prstech dolních končetin během nákazy covidem-19. Tento příznak zpravidla zmizí do 15 dnů od vyléčení, podle amerických vědců vám však ve výjimečném případě mohou covidové prsty zůstat po dobu až pěti měsíců.
Článek
Proč každý den jíst sušené švestky: Tato sladká pochoutka je koktejlem zdraví
Proč každý den jíst sušené švestky: Tato sladká pochoutka je koktejlem zdraví Až vás příště přepadne chuť na sladké, dejte si sušené švestky. Toto sušené ovoce nejen dobře chutná, ale také výrazně prospívá vašemu zdraví. Sušené švestky tradičně patřily do podzimního a zimního jídelníčku našich předků. A právem. Které zdravotní benefity vám může pravidelná konzumace této sušené pochoutky přinést?
Článek
Španělská chřipka v Československu řádila před sto lety: Zemřely desetitisíce lidí
Španělská chřipka v Československu řádila před sto lety: Zemřely desetitisíce lidí Je to sto let, kdy se světem prohnala španělská chřipka. Pandemie tohoto onemocnění si celosvětově vybrala až 100 milionů lidských životů, nevyhnula se ovšem ani tehdejšímu Československu. Hrozbu španělské chřipky tehdy umlčely události první světové války, válečná cenzura a vznik nového československého státu.
(960) Načíst více