Kategorie Zdraví a krása

Článek
Nebezpečné i zdraví neškodné HPV viry: Máte je, i když o nich nevíte
Nebezpečné i zdraví neškodné HPV viry: Máte je, i když o nich nevíte HPV viry jsou nejčastější sexuálně přenosnou infekcí. Nákazy těmito lidskými papillomaviry si často ani nevšimnete, neboť ve většině případů jsou neškodné a vaše imunita se s nimi rychle vypořádá. Některé typy HPV virů však způsobují genitální bradavičky a bohužel i rakovinu. Ovšem stoprocentně vás před nimi neochrání ani kondom.
Článek
Strašák jménem předčasné šedivění vlasů: Jak se mu vyhnout?
Strašák jménem předčasné šedivění vlasů: Jak se mu vyhnout? O šedivění vlasů se říká, že patří k přirozenému procesu stárnutí. Tak jako bojujete proti vráskám, můžete zpomalit a omezit i vznik šedivých vlasů. Zvlášť pokud si chcete ještě na chvíli udržet svou přirozenou barvu. Naštěstí existuje několik triků, díky kterým předčasné šedivění o něco zmírníte. I když – genetika se nedá ošálit.
Článek
Menstruace během těhotenství: Anomálie, nebo běžná věc?
Menstruace během těhotenství: Anomálie, nebo běžná věc? Menstruace a těhotenství. Zdánlivě se jedná o dvě naprosto odlišné věci. Jenže některé těhotné ženy zažily nepříjemné krvácení na vlastní kůži. Jelikož je ale v době těhotenství menstruační cyklus hormonálně zablokovaný, dle lékařů nemůže jít o skutečnou menstruaci. Proč ale k tomuto krvácení dochází a co signalizuje?
Článek
Mandle namočené ve vodě: Superpotravina, o které jen málokdo ví
Mandle namočené ve vodě: Superpotravina, o které jen málokdo ví Pokud si myslíte, že neexistuje rozdíl mezi suchými mandlemi a mandlemi namočenými přes noc několik hodin ve vodě, musíme vás vyvést z omylu. Právě namočené mandle jsou několikanásobně zdravější a dokážou s naším tělem udělat neskutečné věci. Jaké má tato superpotravina léčebné účinky a proč bychom si ji měli dopřávat každé ráno?
Článek
Kanadská maminka použila na těhotenské strie mateřské mléko: Zabralo!
Kanadská maminka použila na těhotenské strie mateřské mléko: Zabralo! Strie umí pěkně potrápit spoustu těhotných žen. Tyto pajizévky vznikají v důsledku napínání kůže hlavně na bříšku, ale i na prsou, stehnech nebo pažích. Na takovém břiše jsou po porodu ještě viditelnější. Do úspěšného boje se s nimi dala čerstvá kanadská maminka Chantelle Clarkeová. Nepoužila přitom klasický krém proti striím, ale mateřské mléko!
Článek
Esenciální oleje: Proč nejsou bezpečné a čím nás mohou klamat?
Esenciální oleje: Proč nejsou bezpečné a čím nás mohou klamat? Esenciální oleje v sobě obsahují aromatické výtažky z rostlin. A co je přírodní, to je pro nás podvědomě také bezpečné a zdravé. V případě esenciálních neboli éterických olejů to ale neplatí. I když dokážou léčit naši mysl i tělo, neměli bychom je používat bezhlavě. Při nesprávném zacházení nám totiž mohou spíš ublížit. Co bychom o nich měli vědět?
Článek
Milujete příliš horkou koupel? I když je to relax, ničíte si zdraví
Milujete příliš horkou koupel? I když je to relax, ničíte si zdraví Není nic lepšího, než se ponořit do vany s horkou vodou a alespoň na chvíli vypnout. Jestli si ale pravidelně lebedíte ve vodě, která má teplotu vyšší než 37 stupňů Celsia, navzdory příjemnému odpočinku sami sobě spíš ubližujete. Jaké zdravotní potíže vám tedy pobyt v horké vodě může způsobit?
Článek
Britskou maminku připravila rakovina o celé prso: I přesto své miminko hrdě kojí
Britskou maminku připravila rakovina o celé prso: I přesto své miminko hrdě kojí Britka Charli Croweová je velmi odvážná žena. V minulosti jí lékaři diagnostikovali karcinom prsu, v důsledku čehož jí odstranili levé ňadro. Dále ji varovali, že kvůli mastektomii ale i množství chemoterapií a radioterapií, které prodělala, nebude moci nikdy kojit. Stal se ale pravý opak a tato čerstvá maminka jej hrdě zdokumentovala na fotkách.
Článek
Postinor jako společenské tabu? Ženy se v rámci kampaně #MyMorningAfter svěřily se svými příběhy
Postinor jako společenské tabu? Ženy se v rámci kampaně #MyMorningAfter svěřily se svými příběhy „Pilulku po“, která má zabránit nechtěnému početí, doprovází velké společenské stigma. Ženy, které si nouzovou antikoncepci typu Postinor vezmou, se často stydí za to, co udělaly. O to, aby se zbavily pocitu viny a hanby, usiluje britská osvětová kampaň #MyMorningAfter. V rámci níž se některé ženy a dívky svěřily se svými příběhy.
(1024) Načíst více