Kategorie Zdraví a krása

Článek
Česko je krůček od 4. stupně protiepidemického systému PES. Zda zavřou restaurace, obchody či kadeřnictví, rozhodne vláda
Česko je krůček od 4. stupně protiepidemického systému PES. Zda zavřou restaurace, obchody či kadeřnictví, rozhodne vláda Rizikové skóre v protiepidemickém systému PES vzrostlo v neděli 6. prosince na 64. Toto číslo odpovídá čtvrtému stupni pohotovosti, který je mnohem přísnější. Zhoršením epidemické situace v Česku se má v pondělí 7. prosince zabývat vláda. Je tedy otázkou, zda budou muset opět zavřít některé maloobchody či restaurace.
Článek
Očkování proti koronaviru v Česku: Podle ministra Blatného bude bezplatné a dobrovolné
Očkování proti koronaviru v Česku: Podle ministra Blatného bude bezplatné a dobrovolné První vakcíny proti onemocnění covid-19 by měly do Česka dorazit v lednu či únoru roku 2021. Podle ministerstva zdravotnictví má Česko zatím předobjednáno 5,5 milionu dávek. Jak uvádí ministr zdravotnictví Jana Blatný, očkování proti koronaviru bude v České republice dobrovolné a bezplatné, tedy hrazené z veřejného zdravotního pojištění.
Článek
Cibulové slupky nepatří do koše. Pomohou vám nejenom při rýmě a kašli
Cibulové slupky nepatří do koše. Pomohou vám nejenom při rýmě a kašli Klasická žlutá cibule je součástí mnoha českých pokrmů. Co ale s její slupkou? Pokud ji po oloupání házíte do koše, je to velká škoda. Cibulová slupka totiž díky látkám, které obsahuje, příznivě působí na naše zdraví. Posiluje imunitu, přináší úlevu při rýmě či kašli a nejen to. Jaké jsou tedy zdravotní benefity cibulové slupky?
Článek
Kloktací test na koronavirus se brzy objeví na tuzemském trhu. Gargtest vyvinuli čeští vědci
Kloktací test na koronavirus se brzy objeví na tuzemském trhu. Gargtest vyvinuli čeští vědci Kdo postoupil PCR testy na koronavirus, během kterých se zavádí dlouhá tyčinka do nosu, určitě potvrdí, že nejde o nic příjemného. Čeští vědci ve čtvrtek 26. listopadu seznámili veřejnost s bezbolestnou metodou testování na covid. Jde o kloktací test Gargtest, který by se měl brzy objevit na českém trhu.
Článek
Česko ve čtvrtek 3. prosince přechází do 3. stupně PES: Přinášíme přehled, co platí
Česko ve čtvrtek 3. prosince přechází do 3. stupně PES: Přinášíme přehled, co platí Česká vláda rozhodla, že se ve čtvrtek 3. prosince přesouváme ze čtvrtého do třetího stupně protiepidemického systému PES. Čeká nás tedy další rozvolňování opatření, která mají zastavit šíření nového koronaviru v Česku. Víte tedy, s čím konkrétně počítat? Máme pro vás stručný přehled.
Článek
Plošné testování v Česku proběhne během prosince, tvrdí premiér Babiš. První na řadu mají přijít učitelé, od 18. prosince zbývající občané
Plošné testování v Česku proběhne během prosince, tvrdí premiér Babiš. První na řadu mají přijít učitelé, od 18. prosince zbývající občané Premiér Andrej Babiš promluvil o tom, že občané Česka mohou před Vánoci zdarma podstoupit plošné testování antigenními testy. Zda jste covid negativní, či pozitivní, budete moci zjistit zhruba od 18. prosince. V rámci plošného testování mají dle Babiše přijít ještě dříve na řadu učitelé.
Článek
Česko v pondělí 23. listopadu přechází do čtvrtého stupně PES: Přehled, co vše platí
Česko v pondělí 23. listopadu přechází do čtvrtého stupně PES: Přehled, co vše platí Česká republika přechází v pondělí 23. listopadu v rámci protiepidemického systému PES z pátého stupně do mírnějšího čtvrtého stupně. Co to pro nás v praxi znamená? Prodlouží se například provoz obchodů či výdejních okének a zákaz nočního vycházení bude o několik hodin kratší. Přinášíme podrobný přehled, co nově od 23. listopadu platí.
Článek
Ústní voda zabije koronavirus do 30 sekund, tvrdí vědci z Cardiffské univerzity. Toto zjištění může posloužit jako prevence nákazy covidem-19
Ústní voda zabije koronavirus do 30 sekund, tvrdí vědci z Cardiffské univerzity. Toto zjištění může posloužit jako prevence nákazy covidem-19 V boji proti novém koronaviru může pomoci běžně dostupná ústní voda. Jak na základě svého výzkumu zjistili britští vědci z Cardiffské univerzity, ústní voda zlikviduje covid do 30 sekund. Odborníci zkoumali účinky ústní vody zatím pouze v laboratoři, nyní je čeká klinické testování na lidech.
Článek
Koronavirus v Česku a postupné uvolňování: Pravidla, která nově platí od středy 18. listopadu
Koronavirus v Česku a postupné uvolňování: Pravidla, která nově platí od středy 18. listopadu Od středy 18. listopadu začínají v Česku platit nová pravidla, která mají za úkol zmírnit šíření nového koronaviru. Změny nastávají zejména v obchodech a ve školách. Ovšem nejen to. Máme pro vás přehledný seznam změn, které jsou nově v platnosti a které vyplývají z protiepidemického systému PES.
(975) Načíst více