Masáž pokožky hlavy: Krok za krokem vás provedeme, jak na ni

Masáž pokožky hlavy: Krok za krokem vás provedeme, jak na ni Zdroj: Shutterstock

Masáž pokožky hlavy přináší spoustu výhod pro naše zdraví a celkovou pohodu. Provádět se ji vyplatí opravdu pravidelně. Detailněji vám proto vysvětlíme, k čemu je dobrá. Také vám krok za krokem ukážeme, jak masáž vlasové pokožky správně provádět.

Hlavní výhody masáže pokožky hlavy

Zlepšuje průtok krve. Masáž pokožky hlavy zvyšuje průtok krve do oblasti hlavy a vlasových folikulů. Tím zlepšuje přísun živin a kyslíku do vlasových kořínků, což podporuje zdravý růst vlasů.

Uvolňuje napětí a stres. Masáž pokožky hlavy pomáhá uvolnit napětí a stres, které se hromadí v oblasti hlavy a krku. Tím přispívá k celkové relaxaci a snížení stresu.

Odstraňuje odumřelé kožní buňky. Masáž pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a kožní nečistoty, což přispívá ke zlepšení stavu pokožky hlavy a prevenci vzniku lupů.

Zdroj: Shutterstock Podporuje hydrataci vlasů a pokožky. Masáž stimuluje produkci přírodních olejů ve vlasové pokožce, což napomáhá hydrataci vlasů a pokožky.

Stimuluje vlasové kořínky. Masáž stimuluje a posiluje vlasové folikuly, a tak podporuje zdravý růst vlasů.

Zlepšuje kvalitu vlasů. Pravidelná masáž pokožky hlavy přispívá k celkovému zlepšení kvality vlasů, což zahrnuje hladší texturu, lesk a pevnost.

Co potřebujete k masáži vlasové pokožky?

  • Kvalitní vlasový olej
  • Hřeben nebo kartáč na vlasy
  • Bavlněný ručník

Zdroj: Shutterstock Návod na masáž pokožky hlavy krok za krokem

1. Rozčešte své vlasy za sucha hřebenem nebo kartáčem na vlasy. Oddělte od sebe jednotlivé prameny vlasů, abyste získali lepší přístup k pokožce hlavy.

2. V dlaních rozehřejte menší množství vlasového oleje, který jemně aplikujte do pokožky hlavy pomocí prstů. Začněte od čela a postupujte směrem k týlu. Masírujte vlasovou pokožku pomocí bříšek svých prstů krouživými pohyby. Nezapomeňte ani na oblast kolem uší, krku a přední části hlavy.

3. Použijte mírný tlak při stiskávání a hnětení pokožky hlavy svými prsty. Tím se uvolní napětí a podpoří průtok krve.

4. Masáž pokožky hlavy zakončete opatrným česáním vlasů. Nechte vlasový olej působit dle doporučení na obalu. Poté si své kadeře důkladně umyjte.

Zdroj: Napsáno s využitím AI

Autor:
Publikováno: 22. 2. 2024 13:49 Nahlásit obsah