Souhlas se sexem přes mobilní aplikaci XPass je možný i v Česku. Myslíte, že je to dobrý nápad?

Souhlas se sexem přes mobilní aplikaci XPass je možný i v Česku. Myslíte, že je to dobrý nápad? Zdroj: Shutterstock

Před více než rokem spustili v Dánsku mobilní aplikaci, která je určená k udělení souhlasu se sexuálním stykem. Stačí do ní zapsat potenciálního partnera a odkliknout souhlas. Sex se souhlasem přes aplikaci se aktuálně dostává i do Česka. Češi a Češky mohou před samotným aktem konkrétně využívat mobilní aplikaci XPass. Co na tento nápad říkáte?

Zaregistrovat svého zamýšleného partnera do mobilní aplikace, vyjádřit souhlas s milostným aktem a poté si užívat intimních chvilek. Právě na podobném principu má fungovat mobilní aplikace XPass, která je od 23. června volně ke stažení jak pro Android, tak pro iOS.

Podle zakladatelky projektu Aleny Sadílkové je cílem nové mobilní aplikace XPass snížit v Česku počet sexuálně motivovaných trestných činů a vytvořit bezpečné sexuální prostředí.

Zdroj: Shutterstock "Aplikace reaguje na trend legislativy západních zemí a Evropské unie o povinnosti obviněné osoby ze sexuálního násilí zajistit důkaz o tom, že k danému sexuálnímu aktu byl udělen souhlas," sdělila pro ČTK Alena Sadílková.

Prostřednictvím aplikace XPass si lidé mohou navzájem domluvit souhlas se sexuálním aktem a také souhlas či nesouhlas s různými sexuálními praktikami. V rámci této aplikace si rovněž můžete nastavit kontaktního člověka v případě situace v ohrožení. XPass má také mechanismus proti udělení souhlasu pod nátlakem.

Zakladatelka projektu Alena Sadílková očekává, že největší zájem bude mít o mobilní aplikaci XPass mladá generace, která více inklinuje k digitalizovanému životnímu stylu s mobilními aplikacemi a sociálními sítěmi.

Zdroj: Shutterstock Pohledy na mobilní aplikaci XPass, přes kterou si mohou lidé navzájem udělovat souhlas se sexuálním stykem, se však různí. Jedna skupina tento počin chválí, druhá naopak tvrdí, že jde o nesmyslnou věc, která nijak nepomůže.

Jaký názor máte na aplikaci XPass vy? Napište nám svůj názor do komentářů.

Zdroj: Ceskenoviny.cz
Autor:
Publikováno: 24. 6. 2022 13:01 Nahlásit obsah