8měsíční holčička zemřela v rozpáleném autě. Její otec mezitím trávil čas na policejní stanici

8měsíční holčička zemřela v rozpáleném autě. Její otec mezitím trávil čas na policejní stanici Zdroj: Shutterstock

V průběhu roku 2021 bohužel zemřelo jenom v USA následkem pobytu v rozpáleném autě 23 dětí. Z toho 60 procent z nich neúmyslně v automobilu zapomněli jejich rodiče. Jak informoval zpravodajský portál CBS News, bohužel další nešťastný případ se stal začátkem letošního května v městě Snellville, který se nachází v americkém státě Georgia.

Na nezodpovědnost a “zapomnětlivost” svého otce doplatila 8měsíční holčička

Ptáte se, jak může rodič zapomenout dítě v autě? Bohužel stává se to a každým rokem na své “zapomnětlivé” rodiče doplatí životem desítky nevinných dětí. Jeden z posledních nešťastných případů se stal 3. května 2022 ve městě Snellville v americkém státě Georgia. Kvůli “zapomnětlivosti” svého otce zde bohužel zemřela 8měsíční holčička.

20tiletý otec Davied Japez McCorry Whatley se vydal na policejní stanici, kde chtěl řešit jeden ze svých přestupků. Policisté však zjistili, že tento muž je v podmínce, a tak jej zadrželi a vzali do vazby. Whatley však strážcům zákona “zapomněl” říct, že přijel na policejní stanici autem a rozhodně ne sám. 

Zdroj: Shutterstock Policistům se ani jednou nezmínil, že v autě nechal 8měsíční dítě

O tom, že v autosedačce sedí jeho 8měsíční dcerka, se zadržený Američan před policisty nezmínil ani jednou. Whatleyův automobil přitom stál nedaleko policejní stanice a děvčátko bylo po celou dobu uvězněno v rozpáleném autě.

Zhruba o sedm hodin později, v 21 hodin večer, byla na pohotovost v Piemont Eastside přivezena malá holčička. Její babička, která ji doprovázela, uvedla, že děvčátko strávilo někoho hodin v zaparkovaném autě. Personál nemocnice následně konstatoval, že batole je bohužel mrtvé. Jednalo se právě o dceru zadrženého Američana.

Zdroj: Shutterstock Od roku 1998 zemřelo v USA v rozpáleném autě 907 dětí

Podle odborného portálu NSC Injury Facts jenom za rok 2021 zemřelo na území USA v rozpáleném autě 23 dětí. Takové roky 2018 a 2019 byly v USA smutně “rekordní”, neboť zemřelo 53 dětí poté, co byly ponechány v rozpáleném vozidle. Výzkumy naznačují, že více než polovinu těchto případů má na svědomí “zapomnětlivý” rodič nebo “zapomnětlivá” chůva.

Web Noheatstroke.org upozorňuje, že od roku 1998 zemřelo v USA vlivem úpalu v rozpáleném autě 907 dětí. Všem těmto smutným úmrtím se přitom dalo předejít. Odborníci například zapomnětlivým rodičům doporučují, aby si na zadním sedadle u dětí nechali předmět, který nutně potřebují - například kabelku nebo kufřík do práce. Od věci není mít v přední části auta také položenou hračku, která rodičům pomůže zapamatovat si, že jejich dítě sedí na zadním sedadle.

Zdroj: Cbsnews.com, Injuryfacts.nsc.org, Noheatstroke.org
Autor:
Publikováno: 11. 5. 2022 15:36 Nahlásit obsah