Co se stane, když půjdete spát s make-upem? Vaše pleť vám nepoděkuje

Co se stane, když půjdete spát s make-upem? Vaše pleť vám nepoděkuje Zdroj: Shutterstock

Nemusíte mít lékařské vzdělání, abyste si uvědomila, že spaní s make-upem není vůbec dobrý nápad. I když máte večer pocit, že jste unavená nebo že už je pozdě, rozhodně se nezapomeňte odlíčit. V opačném případě napácháte víc škody než užitku.

Spaní s make-upem působí škodlivým kumulujícím efektem hlavně na zdraví všech vrstev pokožky vašeho obličeje a vašich řas. Večerní pečlivé odlíčení a použití kvalitní odličovací kosmetiky by proto mělo být vaším dennodenním rituálem. Co se ale stane, když toto pravidlo stejně nebudete dodržovat?

Póry se budou ucpávat

Spaní s make-upem je doslova vraždou vašich pórů. Pokud jdete spát bez odlíčení, měla byste vědět, že spousta líčících přípravků obsahuje silikony, které na jednotlivých pórech vašeho obličeje vytvoří jakousi zátku. A problémy s akné tak můžou začít.

Zdroj: Shutterstock

Budete bojovat s akné

Dermatologové říkají, že naše pokožka nikdy nepřestane pracovat, stejně jako naše srdce nikdy nepřestane bít. Kůže je tvořena vodou, bílkovinami, tuky a různými minerály a chemickými látkami. Je také pokryta póry, které nám umožňují vylučovat pot a kožní maz. Tato přírodní maziva hydratují pokožku a odstraňují mrtvé kožní buňky a další dráždivé látky z našich pórů.

Když ale nanesete make-up a večer jej neodstraníte, zabráníte póru, aby se z něj kožní maz uvolnil. Tato skutečnost může vést k viditelnému zvětšení póru a samozřejmě i k problémům s akné.

Poškodíte si kožní buňky a urychlíte proces stárnutí

Spaní s make-upem má za následek rovněž poškození kožních buněk a zrychluje proces jejich stárnutí. Make-up zachycuje znečišťující látky a volné radikály, které mohou poškodit kožní buňky, a to včetně kolagenu. To vede k předčasnému stárnutí pokožky a k tvorbě vrásek.

Spaní bez předchozího odlíčení částečně zabraňuje také regeneraci kůže a tvorbě nových buněk, které potřebujeme, aby naše pleť vypadala mladistvěji. Večerní odličování proto raději nepodceňujte, ať vaše pleť nevypadá staře, suše, unaveně a nezdravě.

Zdroj: Shutterstock

Vaše pokožka ztratí svěžest a lesk

Svěží, hladká, lesklá pleť s žádnými nedokonalostmi. Která z nás by si ji nepřála? Ale je třeba pro to něco udělat. Pokud make-up používáte ke zvýraznění svých rysů, k prosvětlení své tváře a dodání broskvového nádechu, spaní s make-upem může s vaší pletí provést přesný opak. Ucpané póry a akné spíš zajistí, že pokožka vašeho obličeje bude vypadat matně a bez života.

Tón vaší pleti bude nerovnoměrný

Tím, že se večer zapomenete odlíčit, můžete postupem času způsobit také to, že tón vaší pleti bude nerovnoměrný. A to z důvodu, že se pokožka regeneruje v noci. Když spíme, naše pleť se zbavuje složek, které mohou způsobit pigmentaci. Jestliže na sobě budete mít make-up i přes noc, tomuto přirozenému procesu zabráníte.

Autor:
Publikováno: 22. 8. 2023 13:56 Nahlásit obsah