Kategorie Cestování

Článek
Filipíny: Na rýžových polích
Filipíny: Na rýžových polích Na severu Luzonu, největšího filipínského ostrova, se v údolí sevřeném ze všech stran vysokými kopci nacházejí kaskády rýžových polích pečlivě vystavěné místními obyvateli. Svědčí o dokonalé kultivaci přírody člověkem a o snaze v nehostinném terénu vypěstovat ostrovní plodinu číslo jedna.
Článek
Indie: Kde údolí hrají všemi barvami
Indie: Kde údolí hrají všemi barvami Himalájská oblast Ladakh s hlavním městem Léh rozkládající se na území severoindického svazového státu Džammú a Kašmír je rájem milovníků horské turistiky.
Článek
Barma: Kde rybáři pádlují nohama
Barma: Kde rybáři pádlují nohama Na nádherném místě mezi zalesněnými kopci centrálního Myanmaru se rozkládá půvabné jezero Inle s fotogenickými vesnicemi na kůlech obývanými původními lidmi kmene Intha, kteří stejně jako jejich předkové pohánějí dřevěné čluny nohama.
Článek
Bangladéš: Země, kde nic není možné
Bangladéš: Země, kde nic není možné Během naší dlouhé cesty po jižní a jihovýchodní Asii se rozhodneme navštívit i Bangladéš. Jednu z nejchudších zemí světa, která rozhodně nefiguruje na prvních místech nabídky evropských cestovek. Vyrážíme do země, kde čas plyne úplně jinak a návštěvníci musí holt zpomalit na minimum.
Článek
Hoi An: Pohádka středního Vietnamu
Hoi An: Pohádka středního Vietnamu Nenápadné středovietnamské městečko ve svém středu ukrývá řadu architektonických skvostů, na nichž je patrný čínský, japonský, vietnamský i evropský vliv. Jednoznačně nejznámější z nich je Japonský krytý most.
(240) Načíst více