Kategorie Cestování

Článek
Pár pravidel, které vám zpříjemní cestu letadlem
Pár pravidel, které vám zpříjemní cestu letadlem Ať už létání milujete nebo nesnášíte, nemůžete popřít, že by letadla nebyla nezbytným a především pohodlným způsobem cestování. Na létání je úžasné to, že během poměrně krátké doby se můžete přesunout do vzdálených destinací.
Článek
Lodě Lucernského jezera – na výlet trochu jinak
Lodě Lucernského jezera – na výlet trochu jinak Že si cestu za švýcarskými krásami můžete zpestřit nebo ulehčit lanovkami či vlaky, je už asi všeobecně známé. Že si ale pěší nebo cyklovýlet můžete naplánovat i s plavbou na lodi po Lucernském jezeře a navázat na to další zajímavé výlety, ať už pěšky nebo na kole, už možná každý neví.
Článek
Influenceři si v Chorvatsku oblíbili pramen řeky Cetiny. Riskantní snímky pořizují v jezeře Veliko vrilo hlubokém 115 metrů
Influenceři si v Chorvatsku oblíbili pramen řeky Cetiny. Riskantní snímky pořizují v jezeře Veliko vrilo hlubokém 115 metrů Pramen řeky Cetiny, jezero Veliko vrilo, mnozí označují za jedno z nejkrásnějších míst v Chorvatsku. Právě proto sem v posledních letech proudí také zástupy influencerů, kteří v jezeře pořizují dechberoucí instagramové snímky. Má to ale háček: Jezero je hluboké 115 metrů, a tak často riskují.
Článek
Pilatus –za romantikou i adrenalinem
Pilatus –za romantikou i adrenalinem Švýcarský Pilatus neboli dračí hora se ikonicky tyčí přímo nad jezerem Vierwaldstättersee, známějším spíš jako Lucernské jezero. Pilatus zaujme nejprudší zubačkou světa, největším lanovým centrem ve středním Švýcarsku a také láká na východy a západy slunce přímo nad jezerem.
Článek
Niesen – pyramida nad jezerem
Niesen – pyramida nad jezerem Švýcarská hora Niesen svým pravidelným tvarem připomíná pyramidu rozpínající se přímo nad Thunským jezerem. Zatímco historická pozemní lanovka vám umožní snadný přístup přímo na vrchol pyramidy s výhledem na Thunské jezero, kolo vás tu může po cyklostezkách protáhnout přímo kolem jezera nebo do historického centra malebného města Thun.
Článek
Útok žraloka v Rudém moři: Turista přišel o část nohy během vodního paraglidingu
Útok žraloka v Rudém moři: Turista přišel o část nohy během vodního paraglidingu Dvojice turistů, která si v jordánském letovisku Akaba u Rudého moře koncem letošního června zaplatila vodní paragliding, se vzpamatovává z velmi nepříjemného zážitku. Z adrenalinového sportu se totiž stal doslova boj o život. Na jednoho z mužů zaútočil žralok. Paryba náhle vyskočila z moře do vzduchu a muži ukousla část nohy.
Článek
Starostka chorvatské Podgory zatočila s oblíbeným nešvarem Čechů v podobě rezervačních ručníků na pláži. Sesbírala celou dodávku nepořádku
Starostka chorvatské Podgory zatočila s oblíbeným nešvarem Čechů v podobě rezervačních ručníků na pláži. Sesbírala celou dodávku nepořádku Starostka Podgory Petra Radićová učinila přítrž vychytralým turistům. Spousta z nich, mezi nimiž jsou i Češi, si večer nebo brzy ráno zarezervují to nejlepší místo na pláži pomocí lehátek, ručníků či karimatek. Chorvatské starostce došla trpělivost a nechala všechny tyto věci z pláže sesbírat, čímž neukázněným turistům vyslala jasný signál.
Článek
Plešivec – traily do hladka i do „přírodna“
Plešivec – traily do hladka i do „přírodna“ Trailpark Plešivec přišel loni s novými bikovými traily, které mají zaujmout bikery všech úrovní. Zatímco začátečníci nebo děti se můžou pohodově projíždět po modrém nebo červeném vyhlazeném trailu, nároční bikeři tu jistě ocení technickou obtížnost trailů černých.
Článek
Chorvatsko od 1. 7. nečekaně změnilo podmínky pro cestování: Co vše pro vstup do této země potřebujete?
Chorvatsko od 1. 7. nečekaně změnilo podmínky pro cestování: Co vše pro vstup do této země potřebujete? Vyrážíte na letní dovolenou do Chorvatska? V tom případě se mějte na pozoru. Tato balkánská země od 1. července nečekaně změnila podmínky, které musíte dodržet při překročení chorvatských hranic. Chorvatsko se v zásadě vrací k opatřením, která platila před dvěma týdny. Jaké jsou tedy aktuální podmínky pro cestování do Chorvatska?
(48) Načíst více