Kategorie Cestování

Článek
Bydlení na 8 metrech čtverečních: Cestovatelka žije v japonském bytě, který připomíná chodbu
Bydlení na 8 metrech čtverečních: Cestovatelka žije v japonském bytě, který připomíná chodbu Japonsko je po celém světě známé svým stísněným bydlením. Jenže tokijský byt, ve kterém žije cestovatelka Emma, je miniaturní i na japonské poměry. Tato mladá dívka si vybudovala útulný domov na pouhých 8 metrech čtverečních. Když do jejího bytu vejdete, přijdete si spíš jako v úzké chodbě. I tak má Emma ve svém bytě vše, co potřebuje.
Článek
Levné cestování v Asii: Kde vás dovolená vyjde levněji než v Chorvatsku?
Levné cestování v Asii: Kde vás dovolená vyjde levněji než v Chorvatsku? Dech beroucí příroda, neopakovatelná atmosféra, spousta zážitků a k tomu všemu ceny, o kterých si v evropských městech můžeme nechat jen zdát. I to je Asie. Pokud se vyhnete drahým turistickým letoviskům, vyjde vás pobyt levněji než v Chorvatsku. Víte, kam vyrazit za nejkrásnějšími plážemi a kam za pořádným dobrodružstvím?
Článek
Práce snů pro ženy: Tenhle sexy milionář shání asistentku, která s ním procestuje svět
Práce snů pro ženy: Tenhle sexy milionář shání asistentku, která s ním procestuje svět Plánujete, že začnete po práci vydělávat? Anebo vás to ve stávajícím zaměstnání nebaví a chtěla byste změnu? V tom případě pro vás máme horký tip. Odpovězte na inzerát fešného milionáře Matthewa Lepreho, který k sobě aktuálně hledá pravou ruku. Kromě toho, že své asistentce nabízí nejméně 1,1 milionu ročně, hodlá s ní procestovat celý svět.
Článek
Létání s dětmi: Máma malé holčičky napsala otevřený dopis naštvanému spolucestujícímu
Létání s dětmi: Máma malé holčičky napsala otevřený dopis naštvanému spolucestujícímu Když se řekne dítě v letadle, pro spoustu svobodných a bezdětných lidí jde doslova o noční můru. Zamýšleli jste se ale nad tím, jak se při cestování letadlem cítí samotné děti a jejich rodiče? Právě pro ně je několikahodinový let velmi stresující záležitostí a navíc musí často snášet nepříjemné pohledy spolucestujících.
Článek
Až 80 % našich předsevzetí porušíme do šesti týdnů. Vědci zjistili proč
Až 80 % našich předsevzetí porušíme do šesti týdnů. Vědci zjistili proč Konec roku se u většiny z nás nese v duchu bilancování a hodnocení. Do nového roku pak většinou vcházíme s plány na to, jak náš život zlepšit. Někdo chce zhubnout, někdo chce méně utrácet a jiní více cestovat. Musíme si však přiznat, že ne všechna novoroční předsevzetí se nám podaří splnit. Vědci přišli s vysvětlením, proč tak často selháváme.
Článek
Vdechněte babiččině starému kufru nový život: Co říkáte na originální rohovou polici?
Vdechněte babiččině starému kufru nový život: Co říkáte na originální rohovou polici? Objevili jste na půdě starý kufr, který dřív patřil vaší babičce? I když s ním na cesty už asi nikdy nevyrazíte, stále vám může dělat pořádnou radost, a to klidně každý den. Zkuste do něj investovat trochu času a úsilí a vdechněte mu nový život. Co říkáte na originální rohovou polici, která bude ozdobou vašeho domova?
Článek
Říká, že není zlatokopka, ale luxusní cestovatelka: Cestování jí platí cizí muži ze seznamek
Říká, že není zlatokopka, ale luxusní cestovatelka: Cestování jí platí cizí muži ze seznamek Britka Natalie Wood navštívila skoro všechny státy světa. Výdaje na toto nákladné cestování však nejdou z její kapsy. Zkrátka si vše umí zařídit jinak a výdaje za cestování jí platí cizí muži ze seznamek. Na pomluvy typy, že je zlatokopka, reaguje tak, že je spíš luxusní cestovatelka. Co na její životní styl říkáte? Není to už tak trochu přes čáru?
Článek
Sen řady cestovatelů: Luxusní dům na kolech, s nímž zastavíte, kde chcete
Sen řady cestovatelů: Luxusní dům na kolech, s nímž zastavíte, kde chcete Bydlet ve vysněném domě a přitom objevovat krásy celého světa. To je sen spousty dobrodruhů, kteří se při poznávání nových zemí musejí ubytovávat po hotelích či apartmánech, kde se jim stýská po jejich skutečných domovech. Holandský designer Eduard Bohtlingk tento problém vyřešil ve stylu chytré horákyně a vytvořil přímo luxusní dům na kolech.
Článek
Tento domorodý kmen žije na ostrově už 60 000 let v naprosté izolaci
Tento domorodý kmen žije na ostrově už 60 000 let v naprosté izolaci Pokud se někdy dostanete do blízkosti Andamanských ostrovů, určitě se vyhněte ostrovu Severní Sentinel. V naprosté izolaci zde žije domorodý kmen, který zarputile odmítá jakýkoliv kontakt s moderním světem. Jak obyvatelé tohoto ostrova vypadají a jakým životem žijí?
(269) Načíst více