Kategorie Psychologie

Článek
Jak si udržet své návyky a nevzdat se jich po pár dnech?
Jak si udržet své návyky a nevzdat se jich po pár dnech? Ať už toužíte začít každý den cvičit, vzdát se denní dávky čokolády, přestat kouřit nebo se pravidelně věnovat studiu, je třeba vyvinout potřebné úsilí, abyste ve svých snahách vytrvali a nevzdali se během prvních pár dnů. Máme pro vás několik tipů, jak na to.
Článek
Chcete být lepším člověkem? Jednoduché rady jak na to.
Chcete být lepším člověkem? Jednoduché rady jak na to. Život není vždy procházka růžovou zahradou a je jen na nás, jak se s nástrahami osudu popereme. Jak je možné, že někteří lidé se se situacemi kolem sebe vypořádávají mnohem lépe než ostatní? Tato jednoduchá pravidla vám poradí, jak změnit vaše vnímání světa kolem vás.
Článek
Podmaňte si své okolí! 7 triků jak na to
Podmaňte si své okolí! 7 triků jak na to Určitě i vy ve svém okolí znáte někoho, kdo k sobě lidi přitahuje jako magnet a vy vlastně nevíte proč. I přesto, že třeba nepatří mezi krále krásy, všichni s ním chtějí přátelit a všude má dveře otevřené. Co za tím vězí?
Článek
Co o vás vypovídají vaše oblíbené boty?
Co o vás vypovídají vaše oblíbené boty? Každý z nás má doma své oblíbené boty. Někdo se cítí nejlépe v obyčejných teniskách, další si potrpí na elegantní polobotky. Je tedy jasné, že náš výběr je určitým způsobem ovlivněn naší osobností. Co o vás boty říkají?
Článek
Hodíte se na podnikání? Odhalte, jestli na to máte!
Hodíte se na podnikání? Odhalte, jestli na to máte! Jaké jsou Vaše představy a sny? Jako žena ve světě i oboru plném mužů, jsem se často ptala, jestli na podnikání vůbec mám. Nemyslete si, že mi to hlavou nekroužilo. Neustálé otázky. "Zvládnu to?" "Jsem toho schopná?" "Umím to?" Znáte tyto otázky také?
Článek
Jak ovlivňuje pořadí, ve kterém jsme se narodili, naši osobnost? Známe odpověď!
Jak ovlivňuje pořadí, ve kterém jsme se narodili, naši osobnost? Známe odpověď! Určitě jste se také setkali s názorem, že nejstarší sourozenci jsou mnohem zodpovědnější a naopak jedináčci bývají sobečtí a vztahovační. Je to však jen zaběhlý stereotyp nebo je to, že to v jakém pořadí jsme se narodili, ovlivňuje naši osobnost, skutečná pravda?
Článek
Jak se nejúčinněji chránit proti pomluvám? Přední psychologové v tom mají jasno!
Jak se nejúčinněji chránit proti pomluvám? Přední psychologové v tom mají jasno! Drby, drby a ještě jednou drby. Ty jsou mezi námi, co svět světem stojí a nejspíš tomu v budoucnu nebude jinak. Jenže jen doopravdy šťastný člověk se dokáže od takového chování oprostit a nesoudit druhé, když sám nemá před svým prahem tzv. zameteno.
(114) Načíst více