Kategorie Psychologie

Článek
Noční můry: Proč se vám zdají, jak nejčastěji vypadají a jaký mají význam
Noční můry: Proč se vám zdají, jak nejčastěji vypadají a jaký mají význam Zdají se vám noční můry? Rozhodně nejste jediní. Tento typ děsivého snu probudí jednou za čas ze spánku snad každého z nás. Z jakého důvodu se nám ale noční můry zdají a jakou mají nejčastější podobu?
Článek
Ani holčičí, ani klučičí. Obchody v Kalifornii budou mít genderově neutrální sekci
Ani holčičí, ani klučičí. Obchody v Kalifornii budou mít genderově neutrální sekci V americké Kalifornii nabyl účinnosti nový zákon, který velkým obchodům nařizuje, aby vedle oddělení pro dívky a pro chlapce zřídily také genderově neutrální sekci. V tomto oddělení budou k dostání výrobky, které nebudou propagovat žádné pohlaví. Co na tento počin říkáte?
Článek
Dáváte přednost červenému vínu, nebo bílému vínu? Barva vína hodně prozradí o vaší osobnosti
Dáváte přednost červenému vínu, nebo bílému vínu? Barva vína hodně prozradí o vaší osobnosti Říká se, že ve víně je pravda. Ale můžete v něm nalézt také své vlastnosti. Skutečnost, zda preferujete červené víno, nebo bílé víno, totiž hodně vypovídá o tom, jací jste. Patříte tedy k milovníkům červeného, nebo naopak bílého vína? Poznejte své osobnostní rysy!
Článek
Co znamená sen o vlastní svatbě? Výklady jsou různé
Co znamená sen o vlastní svatbě? Výklady jsou různé Zdál se vám sen o vlastní svatbě a chcete vědět, co to znamená? Sen o svatbě může mít spoustu výkladů. Abyste pochopili jeho pravý smysl, velmi záleží také na tom, zda máte po probuzení pozitivní, nebo negativní pocity.
Článek
Jak se nejúčinněji chránit proti pomluvám? Psychologové v tom mají jasno
Jak se nejúčinněji chránit proti pomluvám? Psychologové v tom mají jasno Drby, drby a ještě jednou drby. Ty jsou mezi námi, co svět světem stojí a nejspíš tomu v budoucnu nebude jinak. Jenže jen doopravdy šťastný člověk se dokáže od takového chování oprostit a nesoudit druhé, když sám nemá před svým prahem tzv. zameteno.
Článek
Alkohol mění osobnost člověka: Jaký druh "opičky" máte, když se napijete?
Alkohol mění osobnost člověka: Jaký druh "opičky" máte, když se napijete? Je to jasné, jako facka. Přesvědčili jste se o tom možná sami na sobě nebo tento problém vidíte na lidech kolem sebe: Alkohol mění osobnost člověka. Během následujících vánočních svátků a silvestrovských oslav potečou alkoholické nápoje plným proudem. A každý bude na alkohol reagovat jinak. S jakými druhy "opiček" se tedy můžete setkat?
Článek
Desetiletá holčička má IQ 162 a studuje dvě vysoké školy. Je geniálnější než Einstein
Desetiletá holčička má IQ 162 a studuje dvě vysoké školy. Je geniálnější než Einstein Desetiletá dívka Adhara Pérez Sánchez z Mexika se pyšní nadmíru vysokým IQ. V IQ testu dosáhla celkem 162 bodů. Toto geniální dítě, které v současnosti studuje dvě vysoké školy, v IQ testu o 2 body překonalo dokonce Alberta Einsteina a Stephena Hawkinga.
Článek
Máte oči sanpaku? Zjistěte, co to pro vás znamená podle japonského čtení z obličeje
Máte oči sanpaku? Zjistěte, co to pro vás znamená podle japonského čtení z obličeje Že je “oko do duše okno,” neříká pouze české lidové rčení. Na to, že naše oči mohou o naší osobnosti vypovídat mnohem více, než si myslíme, poukazuje také japonské čtení z obličeje. To velmi pozoruhodně popisuje oči sanpaku, což je velmi neobvyklý jev. Zajímá vás, zda máte také oči sanpaku a co to o vás vypovídá?
Článek
Pokud zaznamenáte podobné signály, možná se s vámi chtěla spojit duše blízkého zesnulého
Pokud zaznamenáte podobné signály, možná se s vámi chtěla spojit duše blízkého zesnulého Když odejde milovaná osoba, vždy je to pro člověka obrovská rána, která se jen tak nezahojí. Někteří lidé však věří, že tento člověk neodešel nadobro, jen se pouze oddělila jeho duševní schránka od té fyzické.
(107) Načíst více