Kategorie Psychologie

Článek
Jak poznat, že je ve vašem okolí duše zesnulého? Prozradí to těchto 7 signálů!
Jak poznat, že je ve vašem okolí duše zesnulého? Prozradí to těchto 7 signálů! Když odejde milovaná osoba, vždy je to pro člověka obrovská rána, která se jen tak nezahojí. Někteří lidé však věří, že tento člověk neodešel nadobro, jen se pouze oddělila jeho duševní schránka od té fyzické.
Článek
Jak důstojně ukončit vztah, když už nemůžete dál?
Jak důstojně ukončit vztah, když už nemůžete dál? Lidé žijí průměrné vztahy, nejsou ze svých partnerů nijak zvlášť nadšení, přesto s nimi zůstávají měsíce, roky. Proč? Někdy jsou k sobě lidé připoutaní společnou historií. Jindy je to strach ze samoty. Ale v drtivých případech je důvodem neschopnost vztahy ukončit.
Článek
Nevěra - proč podvádíme a jak to zastavit
Nevěra - proč podvádíme a jak to zastavit Pokud vás někdy partner podváděl, víte, že je tato zkušenost nebývale zraňující. Cítíte zradu, zneužití, ponížení - veškeré pochopitelné emoce, které našeho partnera démonizují. "Jak mi to jen mohl udělat?" říkáte si.
Článek
Jaká úskalí nese život lidí s vysokými nároky? Známe je
Jaká úskalí nese život lidí s vysokými nároky? Známe je Věčný pesimismus nás někdy dožene říci optimistickým lidem, že nikdy nebudou mít úspěšnou kariéru, kvalitní vztah, přátele nebo domov, jaký by si přáli. Proč? Protože jejich očekávání jsou jednoduše příliš vysoká. Je doopravdy tak špatné mít mimořádně vysoké nároky?
Článek
V zajetí vlastních myšlenek - jak se cítí lidé, kteří o věcech příliš přemýšlí?
V zajetí vlastních myšlenek - jak se cítí lidé, kteří o věcech příliš přemýšlí? Přemýšliví lidé říkají, že je skvělé nad věcmi přemýšlet, protože jim to pomáhá vyřešit spoustu problémů. Na druhou stranu přiznávají, že přílišné přemýšlení negativně ovlivňuje jejich psychickou pohodu a zdánlivou vyrovnanost začnou narušovat i zcela drobné starosti.
Článek
Proč jsou tátové důležití v životě každého syna
Proč jsou tátové důležití v životě každého syna Ač obecné přesvědčení, že nejdůležitější roli v životě dítěte hraje matka, existuje několik věcí, které táta zvládne lépe. Zvláště pokud se jedná o vztah se synem.
Článek
Víte, v čem spočívá supersíla empatických lidí?
Víte, v čem spočívá supersíla empatických lidí? Empatičtí lidé mají jedinečnou schopnost naladit se na způsob, jakým ostatní cítí, a to na úrovni, o které většina z nás může jen snít. Velmi dobře si uvědomují, v čem se od ostatních liší. Málokdo ale ví, že jejich obrovská síla vnímání druhých jim může způsobovat i nepříjemné pocity.
Článek
Prožíváte emoční bolest? Buddhisté vám k tomu chtějí něco důležitého říct
Prožíváte emoční bolest? Buddhisté vám k tomu chtějí něco důležitého říct Slyšeli jste někdy o buddhistických principech existence? Pokud ne, jedná se o 3 pravdy života, které provázejí buddhistickou filozofii. Jejich porozumění může lecos ve vašem životě změnit.
Článek
Pravdy o životě, které si nechcete připustit, ale které vám pomohou znovu se "sebrat" a změnit svůj život
Pravdy o životě, které si nechcete připustit, ale které vám pomohou znovu se "sebrat" a změnit svůj život Někdy je lepší, když vám někdo řekne, jak se věci mají - upřímně a natvrdo. Pravda může být bolestivá. Pokud ale chcete svůj život prožít naplno, je načase zamyslet se, na čem doopravdy záleží. Může se totiž stát, že věci, které nyní řešíte, za nějakou dobu zhodnotíte jako nepodstatné NIC, kvůli kterému vám život proklouzl mezi prsty.
(141) Načíst více