Kategorie Psychologie

Článek
25letá učitelka matematiky pohlavně zneužila své žáky. Když aféra praskla, zničilo jí to život
25letá učitelka matematiky pohlavně zneužila své žáky. Když aféra praskla, zničilo jí to život Byla krásná, mladá a chytrá, měla dobrou práci a celý život před sebou. Přesto 25letá učitelka matematiky Erin McAuliffe z americké Severní Karolíny udělala něco, co se nepromíjí. Spala se svými žáky, z nichž nejmladšímu bylo 16 let.
Článek
Otestujte se: Tvar rtěnky toho o vás řekne víc, než si myslíte
Otestujte se: Tvar rtěnky toho o vás řekne víc, než si myslíte Máte v kabelce rtěnku nebo pomádu na rty? Tak ji vytáhněte a pozorně prozkoumejte, jaký má tvar. I když to možná budete považovat za úplnou prkotinu, právě tvar rtěnky či pomády, který jste vytvořila jejím pravidelným používáním, je vlastně otisk vaší povahy a charakteru. Tak schválně, najdete se v následujícím seznamu?
Článek
Žena prožila klinickou smrt. Když se po 27 minutách probudila, napsala na papír záhadný vzkaz
Žena prožila klinickou smrt. Když se po 27 minutách probudila, napsala na papír záhadný vzkaz Zhruba 10 procent lidí na světě má za sebou klinickou smrt, po které zázračně ožili. Své zkušenosti si nechávají pro sebe, mluví o nich se svými blízkými, ale také je veřejně sdělují celému světu. Klinickou smrt prožila i Tina Hines z americké Arizony. Když se po 27 minutách znovu dostala do říše živých, napsala na papír vzkaz, ze kterého mrazí.
Článek
Napište vlastní nekrolog, zadal učitel svým studentům. Za netradiční úkol dostal okamžitou výpověď
Napište vlastní nekrolog, zadal učitel svým studentům. Za netradiční úkol dostal okamžitou výpověď Jaký byl ten nejbizarnější úkol, který jste na základní, střední nebo vysoké škole dostali od vyučujícího? Své by mohli vyprávět studenti střední školy v americkém Orlandu, kteří museli napsat vlastní nekrolog. Jejich učitel psychologie, který teenagerům tuto práci zadal, dostal od vedení školy ještě týž den výpověď.
Článek
Zpíváte si v autě? Podle odborníků to má na naše tělo stejný vliv jako lekce jógy
Zpíváte si v autě? Podle odborníků to má na naše tělo stejný vliv jako lekce jógy Asi nejeden z nás si chvíle v autě zpříjemní poslechem rádia či oblíbeného cédéčka. A pokud se z reproduktorů ozve známá melodie, jen málokdo se ubrání tomu, aby si nezazpíval. Co si ale o zpívání v autě během řízení myslí odborníci? Možná budete překvapeni.
Článek
Spousta lidí nosí přívěsek strom života. Nezná však jeho význam
Spousta lidí nosí přívěsek strom života. Nezná však jeho význam Šperky mají nejen estetický, ale také symbolický význam. Zvlášť v případě přívěsku na řetízek je vhodné znát jejich přesnou symboliku a nenosit jej pouze proto, že se nám zkrátka líbí. Řeč je zvláště o přívěsku stromu života, v jehož případě spousta lidí nezná jeho přesný význam.
Článek
Bosá chůze po písečné pláži je balzámem pro nohy a duši. Vašemu tělu nabízí spoustu zdravotních benefitů
Bosá chůze po písečné pláži je balzámem pro nohy a duši. Vašemu tělu nabízí spoustu zdravotních benefitů Čas letních dovolených je tu. Chystáte se na dovolenou k moři, kde budou písečné pláže? V tom případě se nejen opalujte a koupejte, ale také pravidelně procházejte bosýma nohama po písku. Chůze po písečné pláži má totiž vašemu zdraví co nabídnout. O které zdravotní výhody se jedná především?
Článek
Co znamená sen o kočkách? Výklady jsou různé
Co znamená sen o kočkách? Výklady jsou různé Zdál se vám sen o kočce nebo o kočkách a chtěli byste vědět, co znamená? Váš sen může mít spoustu výkladů s ohledem na to, zda se vám zdálo o černé kočce, bílé kočce nebo agresivní kočce. Možná, že jste ve snu viděli také koťata, mrtvou kočku nebo jste kočku dokonce zabili. Jaké jsou tedy výklady těchto snů podle snáře?
Článek
Co prozradí brada o vašem zdraví? Za jejím tvarem nestojí jen genetika
Co prozradí brada o vašem zdraví? Za jejím tvarem nestojí jen genetika Věřili byste tomu, že za to, jaký má naše brada tvar může naše dětství? Že to zní šíleně? Ovšem vědci, kteří přišli s touto teorií, zkoumali přibližně 6 600 dospívajících dětí ve věku od 12 do 17 let a všechny jejich domněnky se díky tvaru brady potvrdily. Jak je to možné?
(159) Načíst více