Kategorie Psychologie

Článek
Kteří lidé mají nejšťastnější manželství? Vysocí muži a malé ženy
Kteří lidé mají nejšťastnější manželství? Vysocí muži a malé ženy Že dvojice, kterou tvoří vysoký muž a malá žena vypadá velmi nesourodě? Nenechte se zmást prvním dojmem, podle vědců z jihokorejské Konkuk University má právě tento pár skvělé vyhlídky na velmi šťastné manželství. Důležitou roli v tomto případě hraje především výška muže, a to hned z několika důvodů.
Článek
Jak na jarní depresi? Špatné myšlenky zaženete pomocí těchto sportovních aktivit
Jak na jarní depresi? Špatné myšlenky zaženete pomocí těchto sportovních aktivit Sportování zlepšuje duševní zdraví, u některých sportů to však platí dvojnásob. Jestli vás zrovna přepadla nepříjemná jarní deprese, v žádném případě se jí nenechte zcela pohltit. Naopak proti ní vyrazte do boje. Zmírnit příznaky jarní deprese a vyčistit mysl vám pomůžou hlavně následující sportovní aktivity, které jsou naprosto výbornou terapií.
Článek
Chcete být šťastnější? Přestaňte tolik plánovat a buďte spontánní
Chcete být šťastnější? Přestaňte tolik plánovat a buďte spontánní Máte každý svůj víkend, kdy se věnujete partnerovi, domácnosti, cestování nebo dětem, naplánovaný do nejmenších detailů? Jestli ve svém životě plánujete skoro všechno, šlapete si tím podle vědců z Ohio State University po štěstí. Chcete-li být šťastní, už tolik neplánujte a vneste do svého života trochu spontánnosti. Jaký je tedy klíč ke štěstí?
Článek
Zvyklosti bohatých a úspěšných lidí, které byste měli praktikovat i vy
Zvyklosti bohatých a úspěšných lidí, které byste měli praktikovat i vy Úspěšní a bohatí lidé jsou si vědomi toho, že to tak daleko nedotáhli pouze díky svému vzdělání, štěstí a tvrdé práci. Tajemství jejich úspěchu spočívá také v jejich zcela obyčejných návycích. Zkuste se jimi inspirovat i vy a rozhodně už nebudete muset žít od jedné výplaty ke druhé. A co víc - tento nový přístup k životu vás rozhodně nebude bolet.
Článek
Napište na papír písmeno X: Co vám tento X-test řekne o vaší povaze?
Napište na papír písmeno X: Co vám tento X-test řekne o vaší povaze? Máte rádi testy osobnosti? V tom případě vyzkoušejte X-test, který vám o vaší osobě prozradí spoustu zajímavých věcí. Jak na to? Vezměte tužku a papír a napište velké tiskací písmeno X tak, jak jste běžně zvyklí. Zcela jistě se trefíte do jedné z osmi variant psaní tohoto písmena. Co ale o vás způsob, jakým píšete X, vypovídá?
Článek
Máte ukazováček na noze delší než palec? Jde o tzv. řeckou nohu, kterou má pouze 13 % lidí
Máte ukazováček na noze delší než palec? Jde o tzv. řeckou nohu, kterou má pouze 13 % lidí Když se podíváte na své chodidlo, všimli jste si něčeho zvláštního? Pokud je váš ukazováček na noze delší než palec, patříte k pouhým 13 procentům lidí, kteří se narodili s touto tzv. řeckou nohou. Chodidlo s ukazováčkem delším, nežli palec není pouze estetickou zvláštností, tento typ nohy toho hodně řekne také o vaší povaze.
Článek
Vyberte si slunce, které vám jako první padne do oka. Co o vás tento psychologický test vypovídá?
Vyberte si slunce, které vám jako první padne do oka. Co o vás tento psychologický test vypovídá? Psychologické testy jsou způsobem, díky kterému o sobě můžete zjistit nové, dosud neobjevené informace. Ať už jim věříte, nebo ne, zapojujete při nich svoje přirozené instinkty, které vědomě nijak neovlivníte. Prohlédněte si následující řadu 8 sluncí a vyberte si to, které vám jako první padne do oka. Co všechno o vás toto slunce řekne?
Článek
Vyberte si jedny z těchto dveří: Řeknou vám, jaká vás čeká budoucnost
Vyberte si jedny z těchto dveří: Řeknou vám, jaká vás čeká budoucnost Pozorně si prohlédněte obrázky následujících šesti dveří. A bez toho aniž byste se podívali na text níže, si vyberte ty z nich, které jsou vám pocitově nejbližší. Právě dveře, pro které se rozhodnete, toho dokážou říct hodně nejen o vás samotných, ale také o vaší budoucnosti. Zjistěte tedy, jak jste v tomto psychologickém cvičení dopadli.
Článek
Znáte následující psychologické triky? Usnadní vám partnerský i pracovní život
Znáte následující psychologické triky? Usnadní vám partnerský i pracovní život Ať už chceme nebo ne, psychologie zkrátka do našich životů neoddělitelně patří. Každý člověk, často nevědomě, ve svém životě používá spoustu psychologických triků a dokonce manipulativních technik. Když se některé z nich vhodně použijí, mohou být velmi prospěšné a usnadní nám v lecčem partnerský i pracovní život.
(211) Načíst více