Kategorie Psychologie

Článek
Víte, jaká je vaše silná stránka? Prozradí vám to tento jednoduchý test
Víte, jaká je vaše silná stránka? Prozradí vám to tento jednoduchý test Věděli jste, že to, jak byste uspořádali určité předměty v prostoru, dokáže prozradit o vašich schopnostech, talentu a dokonce i charakteru opravdu mnoho? Podle psychologů je to jeden z ověřených testů a my vám dnes jeden takový i přinášíme.
Článek
Jak držíte váš mobilní telefon? Vypoví to o vás mnohé
Jak držíte váš mobilní telefon? Vypoví to o vás mnohé Mobilní telefony jsou nedílnou součástí nás všech a jen málokdo si dokáže bez nich svůj život představit. Každý den je dlouhé hodiny držíme v ruce, a právě ono uchopení toho o člověku dokáže leccos vypovědět. Jak tedy držíte vy svůj mobil?
Článek
Která z následujících fotografií ve vás probudí největší obavy? Prozradí to o vás dost věcí
Která z následujících fotografií ve vás probudí největší obavy? Prozradí to o vás dost věcí Americký mytolog Joseph Campbell a psycholog Cliffort N. Lzarus tvrdili, že člověk si své bariéry neúspěchu staví sám a jen tyto bariéry mu brání v tom, že nemůže dosáhnout svého štěstí. Když se totiž člověk postaví svému strachu, stane se silnější a přestane se obávat neúspěchu.
Článek
Čtenářka píše: Jsem novinářka. A nestydím se za to
Čtenářka píše: Jsem novinářka. A nestydím se za to Když pracujete v médiích, má to tři obrovský nevýhody. Za prvé, všichni vás už po zjištění této informace odsoudí. Jste to přeci vy osobně, co píšete ty nesmyslný články o politice, o stavu naší ekonomiky a uprchlické krizi. Za druhé, automaticky si o vás všichni myslí, že jste chudší než kostelní myš. Za třetí – všichni mají pocit, že jste chudák.
Článek
Máte na svých dlaních písmeno X? Vlastní jej jen velmi výjimeční lidé!
Máte na svých dlaních písmeno X? Vlastní jej jen velmi výjimeční lidé! Zadívejte se na své dlaně, přesněji na místo mezi čárou srdce a čárou hlavy. Pokud se vám v tomto místě vyskytuje písmeno X, je tento článek přímo pro vás!
Článek
Nevěra je důsledek, ne příčina
Nevěra je důsledek, ne příčina Nevěra není příčinou rozpadu vztahu, je to důsledek. Důsledek komunikace, blízkosti a porozumění si dvou lidí.
Článek
Odsouzena žít ve vztahu
Odsouzena žít ve vztahu Stres, hádky a pak ticho, spaní na gauči, výčitky. Vývoj vztahu?
Článek
Tajemstvím úspěchu je umět začít
Tajemstvím úspěchu je umět začít Určitě víte, jak těžké je věci dokončovat. Když se nám to podaří, naše dílo může být viděno, používáno a třeba i milováno. Avšak důležitější než věci dokončit, je věci začít vůbec dělat. Protože i proces dokončování je začátek.
Článek
4 spolehlivé způsoby, jak odhalit lháře
4 spolehlivé způsoby, jak odhalit lháře Dokážete poznat, když vám někdo druhý lže? Jeho lež vás může pořádně naštvat, nebo dokonce bolet! Naučte se proto odhalit lháře dřív, než napáchá větší škody. Přinášíme čtyři základní podvědomé vzorce chování lhářů, které stojí za to umět v reálném životě rozpoznat.
(150) Načíst více