Kategorie Psychologie

Článek
Znáte následující psychologické triky? Usnadní vám partnerský i pracovní život
Znáte následující psychologické triky? Usnadní vám partnerský i pracovní život Ať už chceme nebo ne, psychologie zkrátka do našich životů neoddělitelně patří. Každý člověk, často nevědomě, ve svém životě používá spoustu psychologických triků a dokonce manipulativních technik. Když se některé z nich vhodně použijí, mohou být velmi prospěšné a usnadní nám v lecčem partnerský i pracovní život.
Článek
Přes rameno nebo v ruce? Co o vás prozradí způsob, kterým nosíte kabelku
Přes rameno nebo v ruce? Co o vás prozradí způsob, kterým nosíte kabelku Dámská kabelka je nezbytným doplňkem, se kterým každé ráno vyrážíme z domu. To, jak ji uchopíme nebo přehodíme přes rameno, považujeme za naprostou rutinní záležitost. Podle odborníků na řeč těla však nejde o zcela náhodné rozhodnutí. Právě způsob, kterým kabelku nosíme, vypovídá o tom, jaké jsme. A co vy? Poznáte se v následujícím přehledu?
Článek
Rozmlouváte sami se sebou? Podle psychologů jste prudce inteligentní
Rozmlouváte sami se sebou? Podle psychologů jste prudce inteligentní Přistihli jste se někdy, že mluvíte sami se sebou? Zkrátka pokud rádi nahlas přemýšlíte, rozhodujete se nebo řešíte nejrůznější problémy, rozhodně netrpíte žádnou duševní poruchou. Naopak psychologové tvrdí, že tento způsob komunikace je velmi přínosný pro psychiku a že je typický hlavně pro velmi inteligentní jedince. Patříte k nim taky?
Článek
Co o vaší osobnosti prozradí překřížení rukou?
Co o vaší osobnosti prozradí překřížení rukou? Chcete člověka lépe poznat? Pozorně se podívejte, jak překřižuje ruce! Vědci tvrdí, že toto je jeden z ukazatelů, který o vás hodně napoví.
Článek
Psychologické triky, které můžete využít v každodenním životě
Psychologické triky, které můžete využít v každodenním životě Možná už jste někdy přemýšleli nad tím, jak je možné, že někteří lidé dokážou nevídaným způsobem ovlivňovat lidi ve svém okolí a díky tomu dosáhnout všeho, co chtějí. Klíčem bývá nejen působivé charisma, ale i znalost psychologických triků. Tyto triky se můžete nyní naučit a začít používat i vy.
Článek
Milovnice černé barvy: Tajemné introvertky, které neuznávají autority?
Milovnice černé barvy: Tajemné introvertky, které neuznávají autority? Oblékáte se ráda do černé? Tato temná barva je nadmíru elegantní a lze ji zkombinovat naprosto se vším. Věděla jste ale, že umí prozradit víc, než si myslíte aké o vašem charakteru i povahových vlastnostech? Následující věci jste o sobě možná vůbec nevěděla!
Článek
Zapomínáte klíče a velmi často hledáte mobil? Podle vědců jste prý nadprůměrně inteligentní
Zapomínáte klíče a velmi často hledáte mobil? Podle vědců jste prý nadprůměrně inteligentní Věčně hledáte svoje klíče, nevíte, kam jste si dali mobil nebo kde jste zaparkovali auto. Ne, nepíšeme o lidech ve středních letech, ale o dvacátnících, kteří velmi často řeší problémy typu "sakra, kam jsem to dal?". Zapomínání běžných věcí každodenního života je však podle některých vědců důkazem vaší nadprůměrné inteligence. Kde je ale pravda?
Článek
Zpíváte si v autě? Podle odborníků to má na naše tělo stejný vliv jako lekce jógy
Zpíváte si v autě? Podle odborníků to má na naše tělo stejný vliv jako lekce jógy Asi nejeden z nás si chvíle v autě zpříjemní poslechem rádia či oblíbeného cédéčka. A pokud se z reproduktorů ozve známá melodie, jen málokdo se ubrání tomu, aby si nezazpíval. Co si ale o zpívání v autě během řízení myslí odborníci? Možná budete překvapeni.
Článek
Vidíte na silnici sedět dítě? Okamžitě zamkněte dveře auta! Prozradíme vám proč
Vidíte na silnici sedět dítě? Okamžitě zamkněte dveře auta! Prozradíme vám proč Představte si, že jedete autem a najednou spatříte, jak u krajnice sedí malé dítě. Co uděláte? Nejspíš hádáme dobře, že stejně jako většina lidí zastavíte, abyste mohli nebohému a pravděpodobně ztracenému dítěti pomoci. My vám ale řekneme, proč to není vždy dobrý nápad.
(203) Načíst více