Kategorie Psychologie

Článek
Co o vás vypovídají vaše oblíbené boty?
Co o vás vypovídají vaše oblíbené boty? Každý z nás má doma své oblíbené boty. Někdo se cítí nejlépe v obyčejných teniskách, další si potrpí na elegantní polobotky. Je tedy jasné, že náš výběr je určitým způsobem ovlivněn naší osobností. Co o vás boty říkají?
Článek
Hodíte se na podnikání? Odhalte, jestli na to máte!
Hodíte se na podnikání? Odhalte, jestli na to máte! Jaké jsou Vaše představy a sny? Jako žena ve světě i oboru plném mužů, jsem se často ptala, jestli na podnikání vůbec mám. Nemyslete si, že mi to hlavou nekroužilo. Neustálé otázky. "Zvládnu to?" "Jsem toho schopná?" "Umím to?" Znáte tyto otázky také?
Článek
Ovlivňuje pořadí, ve kterém jsme se narodili, naši osobnost? Známe odpověď!
Ovlivňuje pořadí, ve kterém jsme se narodili, naši osobnost? Známe odpověď! Určitě jste se také setkali s názorem, že nejstarší sourozenci jsou mnohem zodpovědnější a naopak jedináčci bývají sobečtí a vztahovační. Je to však jen zaběhlý stereotyp nebo je to, že to v jakém pořadí jsme se narodili, ovlivňuje naši osobnost, skutečná pravda?
Článek
Jak se nejúčinněji chránit proti pomluvám? Přední psychologové v tom mají jasno!
Jak se nejúčinněji chránit proti pomluvám? Přední psychologové v tom mají jasno! Drby, drby a ještě jednou drby. Ty jsou mezi námi, co svět světem stojí a nejspíš tomu v budoucnu nebude jinak. Jenže jen doopravdy šťastný člověk se dokáže od takového chování oprostit a nesoudit druhé, když sám nemá před svým prahem tzv. zameteno.
Článek
10 způsobů, jak být šťastná
10 způsobů, jak být šťastná Být šťastná v této uspěchané době může být někdy opravdu oříšek. Neustále spěcháme, stresujeme se a často nemáme ani chvilku se zastavit a přemýšlet o tom, zda jsme s naším životem spokojené a zda jsme skutečně šťastné.
Článek
Jak být šťastným člověkem? Zde máte sedm rad přímo od dětí!
Jak být šťastným člověkem? Zde máte sedm rad přímo od dětí! Otázka „Jak být šťastný?“ patří mezi aktuální a nejhledanější otázky na českém internetu. Samotné nás odpověď velmi zajímala, zeptali jsme se proto dětí. Na Lince bezpečí jsme shromáždili přibližně 500 dopisů od dětí ze základních škol po celé České republice. Odpovědi jsou překvapivě krásné ve své jednoduchosti a zároveň hloubce.
(110) Načíst více