Čeho lidé před smrtí nejvíc litují? Sestřička z hospicu prozradila pravdu

Čeho lidé před smrtí nejvíc litují? Sestřička z hospicu prozradila pravdu Zdroj: Shutterstock

Setkání se smrtí nutí skoro každého zamyslet se nad tím, jakým způsobem žil svůj život. Sestřička z hospicu, která se stará o umírající pacienty, se na sociálních sítích podělila o dojemné příběhy a moudrost, které získala od lidí odcházejících na druhý břeh.

Sestřička Julie mluví o tématech, kterým se ostatní vyhýbají

41letá britská sestřička Julie McFaddenová pracuje jako zdravotní sestra v hospici. V rámci své práce tráví zbývající čas s umírajícími lidmi, které trpělivě provází na druhý břeh. O umírání otevřeně mluví také na sociálních sítích, kde ji sledují miliony lidí.

Sestřička z hospicu Julie totiž sdílí témata, která jsou pro ostatní influencery tabu nebo kterým se raději vyhýbají. Svými příspěvky pomáhá ostatním lidem smířit se se smrtí, také u některých zmírňuje strach z definitivního konce.

Nejčastější lítost, kterou lidé vyjadřují před smrtí

Julie aktuálně sdílela příspěvek, v němž mluví o tom, čeho lidé před smrtí nejvíce litují. Jednou z nejčastějších lítostí, které lidé vyjadřují, je to, že se nedokázali postarat o své zdraví a neocenili hodnotu každého dne. Sestřička z hospicu zdůrazňuje, že bychom měli rovněž na základě moudrosti umírajících více žít v přítomném okamžiku a dávat přednost vztahům před prací.

Zdroj: Shutterstock „Většina z nich vyjadřuje lítost nad tím, že se dostatečně nestarali o své zdraví a že neocenili už jen ten fakt, že jsou naživu. Celý svůj život zasvětili práci a netrávili více času s rodinou. Z toho mi vyplývá, že lidé by měli obecně žít více pro přítomný okamžik a nebrat fakt, že jsou zdraví, jako samozřejmost. Neměli byste, pokud se to trochu dá, pracovat od rána do večera. Raději zkuste trávit čas s těmi, které máte rádi a na kterých vám záleží,“ vysvětlila Julie.

Je na čase, abychom přehodnotili naše životní priority

Mnoho lidí, které tato sestřička z hospicu doprovází na druhý břeh, si tak uvědomuje, že jejich život byl z velké části zasvěcen práci a že nedokázali věnovat dostatek času své rodině a přátelům. V jejich lítostech se odráží touha po vyváženějším životě, který je bohatý na mezilidské vztahy a radostné chvíle.

Zpětná ohlédnutí a lítosti, které se objevují před koncem života, nás mohou inspirovat ke změnám a k životu, který je plnější lásky, radosti a přítomného okamžiku. Možná je vhodný čas na to, abychom přehodnotili naše životní priority a začali žít tak, aby byl náš život skutečně hodnotný a naplněný.

Zdroj: Tiktok.com/@hospicenursejulie, Femm.interez.sk
Autor:
Publikováno: 2. 5. 2024 13:21 Nahlásit obsah