7 potravin, které vás zbaví nadýmání

7 potravin, které vás zbaví nadýmání Zdroj: Shutterstock

Ačkoliv o tom neradi mluvíme, nadýmání trápí čas od času každého z nás. Pomoci nám můžou jak některé léky z lékárny, tak i zcela přírodní metody. My se dnes podíváme na několik přírodních potravin, které vám s plynatostí pomohou.

Papája

V tomto exotickém ovoci najdeme enzym, který je zodpovědný za trávení bílkovin. Díky němu se tak snižuje tvorba plynů, které naše střeva nadýmají.

Ananas

I v ananasu, podobně jako v papáje, najdeme onen důležitý enzym, který napomáhá trávení bílkovin. Navíc má spoustu zdravotních benefitů, díky kterým byste rozhodně neměli váhat zařadit ho do svého jídelníčku.

Zázvor

Zázvor vám pomůže nejen během nachlazení, ale i při nadýmání. Chutný zázvorový nápoj vytvoříte jednoduše tak, že nastrouhaný zázvor zalejete horkou vodou a dochutíte citronovou šťávou a medem.

Zdroj: Shutterstock

Fenykl

Fenykl patří bez debat mezi nejúčinnější prostředky, jak se nadýmání zbavit. Snižuje produkci plynů a navíc vás zbaví nepříjemných křečí. Vyzkoušet můžete jak fenyklový čaj, tak třeba i fenyklová semínka.

Kmín

S nadýmáním vám pomůže i obyčejný kmínový čaj. V kmínu najdeme látky, které brání tvorbě plynů a navíc podporuje zdravou střevní mikroflóru.

Citron

S nadýmáním a třeba i zácpou vám jednoduše pomůže citron. Stačí si dát sklenici vody a do ní vymačkat trochu citronové šťávy.

Zdroj: Shutterstock

Jablečný ocet

Zdravé trávení vám pomůže podpořit i jablečný ocet. Je tedy dobré jablečný ocet zařadit do svého běžného režimu a každé ráno si dát sklenici vody společně se lžící jablečného octa.

A jak se zbavujete nadýmání vy? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 19. 11. 2021 11:50 Nahlásit obsah