Tipy na nejkrásnější jarní věnce na dveře: S tulipány, kočičkami nebo proutím

Tipy na nejkrásnější jarní věnce na dveře: S tulipány, kočičkami nebo proutím Zdroj: Shutterstock

Pustili jste se s příchodem jara do celkové výzdoby svého domova? V tom případě nezapomeňte ani na své vstupní dveře, na které zavěste vkusný jarní věnec. Tuto jarní dekoraci si můžete nejen zakoupit, ale také sami vyrobit. Ptáte se, jak by měl správný jarní věnec vypadat? Pro inspiraci pro vás máme několik nápadů.

Jarní věnec může mít tisíc podob

Vkusně ozdobené vstupní dveře jsou vizitkou každého domu a bytu. Sundali jste z nich už zimní věnec a přemýšlíte, čím je nadekorovat před tím, než na ně zavěsíte velikonoční věnec? Na vstupní dveře zavěste svěží jarní věnec, který zaujme pučícími květy, živými barevnými odstíny či zářivou zelení.

Pokud se pustíte do výroby jarního věnce, máte takřka neomezené možnosti. Tato jarní dekorace totiž může pokaždé vypadat úplně jinak. Který typ jarního věnce bude například slušet vašim vstupním dveřím?

Jarní věnec s tulipány

Tulipánů není na jaře nikdy dost. Pověste si proto na vstupní dveře jarní věnec, který je vyrobený ze záplavy umělých tulipánů. Jaké barevné odstíny těchto květin zvolíte, je jenom na vás. Na jarní věnec s tulipány je v každém případě radost pohledět.

Jarní věnec s kočičkami

Kočička neboli rozkvetlé větvičky vrby jívy patří k symbolům jara. Co je tak použít při výrobě jarního věnce? Jarní věnec s kočičkami se snažte dekorovat přírodním způsobem. Na jeho základ použijte například vrbové proutí, dozdobte jej mechem, umělými třešňovými květy a decentní stužkou. 

Květinový jarní věnec

Kromě tulipánů se na jarní věnec hodí také další květiny, které mezi sebou zkuste vkusně kombinovat. Na květinovém jarní věnci vyniknou například pivoňky, růže, narcisky nebo hortenzie doplněné o svěží zelené lístky. Snažte se o to, aby byl jarní květinový věnec barevně vyvážený a abyste při jeho výrobě použili umělé květy všech velikostí.

Proutěný jarní věnec

Říká se, že v jednoduchosti je krása. Na vašich vstupních dveřích se bude zaručeně vyjímat také čistě proutěný věnec vyrobený jak z proutí, tak nejrůznějších větviček, které nechte trčet kolem dokola. Proutěný věnec můžete dozdobit drobnými vejci nebo proutěnými hnízdečky s vajíčky.

Jarní věnec ve tvaru zajíce

Jarní věnec nemusí mít pouze kruhový tvar. Na vstupních se bude na jaře vyjímat i věnec ve tvaru zaječí hlavy. Jak jej vyrobit? Z proutí utvořte klasický věnec, ke kterému na horní straně přidejte proutěná ouška. Tento jarní věnec následně dle libosti dozdobte. Sluší mu například záplava umělých květin nebo barevná stužka.

Zdroj: Instagram.com, Goodhousekeeping.com, Housebeautiful.com

Autor:
Publikováno: 23. 3. 2022 12:05 Nahlásit obsah