Nejlepší švestkové knedlíky z bramborového těsta: Tomuto receptu neodoláte

Nejlepší švestkové knedlíky z bramborového těsta: Tomuto receptu neodoláte Zdroj: Shutterstock

Švestkové knedlíky z bramborového těsta jsou skutečnou delikatesou pozdního léta a nastupujícího podzimu. Chcete si je připravit doma, ale nevíte, jak na to? Máme pro vás báječný recept na švestkové knedlíky z bramborového těsta, který stojí za vyzkoušení. Zaručujeme, že se k němu budete vracet zas a znovu.

Osvědčený recept na švestkové knedlíky z bramborového těsta

Ingredience:

  • omyté celé čerstvé švestky
  • 500 gramů den předem uvařených brambor ve slupce
  • 1 celé vejce
  • 125 gramů cukru krupice
  • 125 gramů hrubé mouky
  • špetka soli
  • špetka jedlé sody

Zdroj: Shutterstock Postup:

Uvařené brambory oloupejte a nastrouhejte najemno. K bramborám následně přidejte vejce, cukr krupici, hrubou mouku, špetku soli a špetku jedlé sody. Vypracujte tuhé těsto, do kterého budete následně balit celé švestky.

Bramborové těsto rozválejte na vále a nakrájejte na větší čtverce. Do každého čtverce následně pečlivě zabalte celou švestku. Bramborové těsto a švestky vždy pečlivě vytvarujte v dlaních do tvaru knedlíku.

Jak dlouho se vaří švestkové knedlíky z bramborového těsta

Švestkové knedlíky z bramborového těsta vložte do vroucí osolené vody. Následně je vařte zhruba 10 až 15 minut. Hotové knedlíky vyjměte z vroucí vody a poté je již můžete podávat.

Zdroj: Shutterstock Čím posypat švestkové knedlíky z bramborového těsta

Abyste si na švestkových knedlících z bramborového těsta opravdu pochutnali, velmi záleží na tom, jakým způsobem je budete servírovat. S čím jsou tedy švestkové knedlíky z bramborového těsta nejlepší? Podávejte je sypané moučkovým cukrem a mletým mákem, to vše ještě přelijte rozpuštěným máslem.

Švestkové knedlíky z bramborového těsta vám budou chutnat také sypané strouhaným tvrdým tvarohem a moučkovým cukrem nebo sypané opraženou strouhankou a moučkovým cukrem, které opět přelijete rozpuštěným máslem.

Zdroj: Recepty všeho druhu | Facebook.com

Autor:
Publikováno: 16. 9. 2022 08:46 Nahlásit obsah